Oranje

[video=youtube_share;ss2RFCYnEZ8]https://youtu.be/ss2RFCYnEZ8[/video]
Jedan snimak od jutros na -2.. Išlo je ekstra danas, pre par dana palo 20 litara kiše i odmeklo je..
Dubina je 30cm, zahvat pluga 3x40 cm.. Potrošnja danas 12,5 litar po KJ.
 
Ja sam danas bio vredan. 6kj uzorano. Prijatno iznenadjen potrosnjom Arme s obzirom da je teram brzinu manje nego sto moze da vuce plug. Perkins odusevio za sada.
 
Nocas krenuo tacno u ponoc da orem i oralo se lepo do pola jedanaest pre podne dok nije sunce upeklo,malo odmorio poslepodne i jos malo krecem ponovo u nocnu akciju,bas se lepo ore i lagano,30cm dubina i nocni prosek potrosnje 12,9 lit,zahvat 3x 42, "samo jako'"

Što oreš noću ,zbog nekog odredjenog razloga ili si tako navikao?
 
Orem u brzini 1BH (prvi dan sam u 1sh i nisam ni merio jer sam orao u 3 njive po malo da zapocnem pa da mogu po mraku dalje). Da orem u 2SH koja je 25% brza manje bi trosio. Necu da ga forsiram jer je nov. Ocekivao sam da potrosi oko 18l jer bi 558 potrosio toliko u tim uslovima da je 3sh. Vozim na 1800rpm najlepse mi radi na tim obrtajima.
 
perkins motor generalno nije mali potrosac, meni prosek bio ovih dana do 25-30l po hektaru. teza zemlja malo za obradu ali dubina oko 40cm..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Orem u brzini 1BH (prvi dan sam u 1sh i nisam ni merio jer sam orao u 3 njive po malo da zapocnem pa da mogu po mraku dalje). Da orem u 2SH koja je 25% brza manje bi trosio. Necu da ga forsiram jer je nov. Ocekivao sam da potrosi oko 18l jer bi 558 potrosio toliko u tim uslovima da je 3sh. Vozim na 1800rpm najlepse mi radi na tim obrtajima.
baci neku sliku da vidimo kakva je zemlja sto je ores

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Što oreš noću ,zbog nekog odredjenog razloga ili si tako navikao?

Nocu orem zato sto mi dosadno,zena neda pa onda odem od kuce da smirim nervozu......:osmeh:
kod nas je dosta mokro zemljiste i ima dosta proklizavanja i lepi se na tocak fest a orem gde je bila uljana repica a posle zetve repice je bilo dva prohoda tanjiracom i jedan spremacem radi suszbijanja sirokolisnih gamadi tako da je zemlja jako mrvicasta i posto je mokra samo se kaljuza i lepi pa orem nocu kad upekne minus ondak ide kao po loju,posto je decembar nemogu ocekivati neke bolje uslove pa zato cepam nocu a za subotu opet kisa tako da moramo otkidati kako moze a ne kako se nama hoce
 
znaci svi sto oremo nocu znak je da zena ne da ili izgovor da se ide u svaleraciju...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Subota kisa, nedelja takodje nesto malo. Posle toga ce biti i kod mene nocu samo.

Paracinac okinucu sliku ukoliko sutra.
 
Daleko je to od Maxuma kojeg sam vozio i koji mi je merilo + i - ali za te novce je dobar. U odnosu na Rusa je neuporedivo udobniji. Menjac je precizan, kvacilo mekano. Smeta mi sto menjac je blizu desne noge pa nemam neki polozaj a da se ne ukocim posle 4-5 sati. Malo da porade na sitnicama i detaljima moze to biti bas dobar traktor.

Perkins i Fiat motor mislim da je potrosnja identicna. Ni jedan ni drugi ne tolerisu voznju u 2000+rpm jer onda srce, kada ga vozis na 1800-1900 najbolje ide.
 
Daleko je to od Maxuma kojeg sam vozio i koji mi je merilo + i - ali za te novce je dobar. U odnosu na Rusa je neuporedivo udobniji. Menjac je precizan, kvacilo mekano. Smeta mi sto menjac je blizu desne noge pa nemam neki polozaj a da se ne ukocim posle 4-5 sati. Malo da porade na sitnicama i detaljima moze to biti bas dobar traktor.

Perkins i Fiat motor mislim da je potrosnja identicna. Ni jedan ni drugi ne tolerisu voznju u 2000+rpm jer onda srce, kada ga vozis na 1800-1900 najbolje ide.
perkinsov obrtni momenat je na oko 1580

- - - - - - - - - -

Daleko je to od Maxuma kojeg sam vozio i koji mi je merilo + i - ali za te novce je dobar. U odnosu na Rusa je neuporedivo udobniji. Menjac je precizan, kvacilo mekano. Smeta mi sto menjac je blizu desne noge pa nemam neki polozaj a da se ne ukocim posle 4-5 sati. Malo da porade na sitnicama i detaljima moze to biti bas dobar traktor.

Perkins i Fiat motor mislim da je potrosnja identicna. Ni jedan ni drugi ne tolerisu voznju u 2000+rpm jer onda srce, kada ga vozis na 1800-1900 najbolje ide.
perkinsov obrtni momenat je na oko 1480
 
Nazad
Vrh