Oranje

Danas islo odlicno,ali kao na iglama...

2drxkde.jpg
 
Pretezak,lomi mi spingle za stelovanje poluga...Preksinoc mi klone poluga prilikom okretanja pluga.Ziva muka da je bilo prekaciti za drugi traktor...Kum je sa Torpedom 90 uspeo da ga prenese 200m i da mu plug ispesavije desnu polugu kao perecu...Inace plug kao plug nema greske,samo mu 1200 i kusur kg previse za Dajca.
 
Očigledno je ipak tvoj dajc lakša varijanta, koja radi posao u vašoj zemlji. Ja sam fan kuna, letos drugar kupio trobrazni obrtač kuhn za Jd šestaka. Kaze zet da ore za medalju.
Prošle godine sam gledao kako takav plug sitni brazdu, za mene milina, da mi je doći do jednog makar i dvobraznog za moje gazdinstvo.
 
Aco mozes sa rusicem 2 brazde i to ce ici jako lepo. Ja planiram takodje Kuhn 2 brazde za Turcina.

To je Light deutz, Agrotron m600 je za taj plug da ide kako Bog zapoveda.
 
Ja bi pre kupio špingle, ramena jačeg traktora i probao to da upasujem na traktor nego da menjam plug. Ja sam kuhna uzeo kad sam video kako radnici Instituta oru sa njim, a i raspitivao se i po Crepaje :). Malo je zeznuto naštelovati ali kad da uštelujes to je ravno, sitno ma milina za gledati.
 
U planu jeste obrtač dve brazde. Samo da Bog dao malo srece i da stigne u moju avliju takva makina. Jos da bude kuhn, pa makar i kada oranje bude gotovo.
 
Pretezak,lomi mi spingle za stelovanje poluga...Preksinoc mi klone poluga prilikom okretanja pluga.Ziva muka da je bilo prekaciti za drugi traktor...Kum je sa Torpedom 90 uspeo da ga prenese 200m i da mu plug ispesavije desnu polugu kao perecu...Inace plug kao plug nema greske,samo mu 1200 i kusur kg previse za Dajca.

Lemken opal 110 , koji moze da ore 18" ima 300kg manje od tvoga kuhn-a. Inace bilo na licitaciji tu 2 komad kuhn-a , 5-brazni svaka daska lomljena i varena , veliki plugovi izgledali kao novi , nekoliko sezona orali. Sta je bilo problem sa daskama , nije mi poznato.

Kako brzo ti okrece plug , mozda treba prigusnice da usporis rotaciju , da nema udare na traktor.
 
Ubaci redukciju/prigusnicu poslije same uticnice , odnosno obe uticnice , da ogranicis protok, ja imam u lemkenovoj kocki , ali ja bih ubrzao , mogao bi i brze da se okrece. Ja kad okrecem cujem rasteretni ventil , i na najmanjem gasu, a kod mene je nominalni protok 80l/min. Za prigusnice odnosno kolike rupe treba da imaju morao bi pitati hidraulicara , postoje tabele.
 
Sa tim Kuhnom moze da se meri jos samo Potinger i verovatno Lemken. Kod nas ko ima Kvernelad muku muci da zaorava zetvene ostatke.
ja sa mojim 151 sam prezadovoljan kako radi i od kakvog materijala je napravljen, a taj tvoj 112 bi pasovao mojoj 64ki kao **greška na noksir.
 
Nazad
Vrh