Oranje

Juče sam dok sam orao imao prilie vidjeti dva susjeda kako rade. Jedan sa IMT539 i jednobraznim IMT plugom, drugi sa Case Maxxum 5150 i nekim obrtačem sa 4 brazde, ore više nego što je traktor širok. Parcela do parcele, potpuno isti tip zemljišta, oba polja kukuruzišta. Mali IMT ore sa desetku, brazda divno prevrnuta, zemlja čisto odrezana (neko baš veliko crtalo ima), fergan samo pjeva. Nedaleko od njega Case juri kao lokomotiva, zemlja pršti na sve strane, izvaljuju se zamrzivači od 410 litara, veš-mašine i EI Niš televizori od 80cm, oranje izgleda kao bombardovanje.
 
Kod njega je laka zemlja. Vuce brazdu vise od Maxxuma iz Stapara, zato je i potrosnja ispod 10l.

па није баш ни песак земља, да јесте тер'о би ја 5 глава без проблема...него ми не оремо до КИНЕ ко неки овде...26/27 цм и то је то...о'ма је мања потрошња, а и може да се тегли једна главурда више...

- - - - - - - - - -

sad je gotovo,napisi nam :osmeh:
oš da izgorim od znatiželju?

Морам малко да те пустим да се печеш:osmeh:
 
Mi ne mozemo sa 100 konja 3x35 na 25 cm brze od 6km al se radi. Za veliki traktor mi dzaba da pisem, kad je to raga spram ostalih iste klase. Sa njim vicem 5x47cm na 25 7-8 na sat retko manje od 7 i ponekad lepse ore nego 3x35.
 
Mi ne mozemo sa 100 konja 3x35 na 25 cm brze od 6km al se radi. Za veliki traktor mi dzaba da pisem, kad je to raga spram ostalih iste klase. Sa njim vicem 5x47cm na 25 7-8 na sat retko manje od 7 i ponekad lepse ore nego 3x35.
kod nas isto 3x35 oko 6kmh na 1600 obrtaja motora,u vece obrtaje neteram
 
Ovde kod mene nebi bilo pristojno iči sa više od 3 brazde na maksuma , 3 su taman za njega u ovoj zemlji , jes da je 5140 , al 4 bi bilo forsiranje .
 
Znaci svi da kupimo landsperg?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Znaci 5bambija za tebe :cvetic:

- - - - - - - - - -

Kako u istoj njivi jedan plug ore sitno a drugi izvaljuje busike ako oru na istu dubinu?

Pa ovaj sto radi lepo ima 1000kg. predpluznjake, resetkaste daske i ne pita sta je ispred. Ovaj jadnik 200kg kad vidi grudvu ide na sve strane sveta i na kraju je izvali.
U ovim uslovim odigrace veliku ulogu tip daske, sto kaze Matic i Landsbergu vise odgovara suva zemlja od vlazne.
 
Nazad
Vrh