Oranje

Daleko je to od Maxuma kojeg sam vozio i koji mi je merilo + i - ali za te novce je dobar. U odnosu na Rusa je neuporedivo udobniji. Menjac je precizan, kvacilo mekano. Smeta mi sto menjac je blizu desne noge pa nemam neki polozaj a da se ne ukocim posle 4-5 sati. Malo da porade na sitnicama i detaljima moze to biti bas dobar traktor.

Perkins i Fiat motor mislim da je potrosnja identicna. Ni jedan ni drugi ne tolerisu voznju u 2000+rpm jer onda srce, kada ga vozis na 1800-1900 najbolje ide.
ja ga vozim na 1720 do 1800 ali praktikujem na ovaj prvi broj obrtaja da ide i ne trosi mnogo. jbg takva je njiva, zemlja meljava i onda se zbog toga i teze ore hvata na tockovimaa.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
pa sporo i meni druze ali sta da radimo kad ne moze brze da se ide pri dubini oko 35cm danas bilo.. letos kad sam jednu njivu orao za zito drugi stepen 4 brzina ide 8-9 km/h pri 1800 obrtaja trosio je manje od 20l.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ja imam Mc 105 sa prkinsom i na 1700-1800 obrtaja nema snage da ide 7km ,znači moram u manju i 2000 obr.Obrtni moment i max snaga nisu na istim obrtajima.Paraćinac koliko km/h ideš na 1720,kod mene je plug kvederland 3x35,zemlj vrlo teška.
 
u teskoj zemlji idem i to trecom 5km/h na 1720. a cetvrtom idem 7km/h ali kad je zemlja laksa za obradu. alplera imam 3x35

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Lepa nasa banatska...
mmm.jpg
qq.jpg
Da dodam jos jednu sliku...+1...prijateljev plug...
tucko.jpg
 
Gde bre 8,nije to kejs i dzon.Nasi perkinsi i bez HHO generatora trose samo 6,5 skoro kao i breznjevi :haha:
meni ove jeseni prosek 13,5 sa turskim plugom na 6,7-7 kmh na 1600 obrtaja

А Џони је баш мали потрошач....ено их код нас у селу три комада 6630, никако да спусте испод 18л/кј ове јесени....
 
savo pankeru kako te služi ovaj crveni sdelano sssr očenj harašo :osmeh:
Brale,naj iskrenije,da sam normalan poludeo bi,e tako me služi,kao i svaki drugi ,radi,radi pa neki antrak mu se desi,ali je opet jači od mene iako je mlađi 6 godina(1984),kabina trula drži se na koroziji,a ostalo ne mere istruliti.samo jedna prednost ovih malih kabina ,ugreje se lepo i nema zime,evo sad se vratih sa oranja,a velika kabina tu se smrznem ko pi...
 
Treba vozači manje da ih vošte.Orem danima sa J.D 190ks i nisam još prešao 15l/kj.Samo smanjiti obrtaje a brzina u skladu sa uslovima i njivom.
 
Jedna anegdota u vezi potrošnje u ovogodišnjem oranju:

Moj drugar ore sa Arionom i ima potrošnju oko 15l po jutru, toliku i u lakšoj godini a i u ovoj, možda ove još litra-dve više. Sretne se on sa jednim čovekom koji ore sa Dajcom 7206, pričaju i žali mu se ovaj kako se teško ore ove godine. Pita ga drugar koliko troši a on "Boga mi ide i do 10 l/kj ". :haha: Inače troši valda oko 8l u normalnoj godini...
 
Koja je poenta oranja 35-40 cm dubine?Da se bez veze trosi gorivo?

...траже нафту..:haha:

- - - - - - - - - -

Земља у чалми је у 90% атара иста чак у неким деловима још и лакша....радили смо ономад удаљени пар њива, гледао сам како их терају, малко брже од мене су ишли, плугови квернеланд 3х45, по захвату смо исти скоро, једино што им дубину орања им нисам мерио нити ме интересовало..само сам по завршетку питао када смо се срели на увратинама, како иде посао и колко су жедни ЏОнији..
 
[video=youtube_share;lTYjn_cvWE4]https://youtu.be/lTYjn_cvWE4[/video]
Ovo je od prošle nedelje, posle kiše nije još bilo odmeklo.. Pored bio krompir pa zalivana i soja pored, dosta teže išlo nego danas, jednabrzina manje oko 7 km/h potrošnja 17 Litar. Zahvat pluga 3x40.. dubina 34cm..
 
Nazad
Vrh