Oranje

Da li to znaci da vogel ne valja? Ili je bila L varijanta, sto bi znacilo light.
 
Ja ću polako u oranje ovih dana.Završena setva pšenice i možemo da kačimo plugove.Prvo će naravno ići veštak.
 
Da li to znaci da vogel ne valja? Ili je bila L varijanta, sto bi znacilo light.

Nj bila L varijanta vec najteza kategorija. Imao sam prilike da vidim jedan rabe plug 3 brazde okretac , polovni na aukciji , istroseni raonici , stojao na betonu, visina pluga 180cm (vrhovi nasuprotnih raonika) pitao tamo jednog traktoristu i on mi rekao da taj plug traktor ispod 160ks nesme ni da pogleda , greda i ostalo predimenzionirano plus svapski celik, u okretnoj glavi izgleda da su konusno valjkasti lezajevi od fi 300mm najmanje , koristen za oranje repista , vogel kraj ovog izgleda kao igracka, onda mi je bilo jasno zasto je vogelu iscupana okretna glava.
 
Probao sam danas sojiste...
0a483324289b98dbc334dff55fc9ffe2.jpg


Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Nj bila L varijanta vec najteza kategorija. Imao sam prilike da vidim jedan rabe plug 3 brazde okretac , polovni na aukciji , istroseni raonici , stojao na betonu, visina pluga 180cm (vrhovi nasuprotnih raonika) pitao tamo jednog traktoristu i on mi rekao da taj plug traktor ispod 160ks nesme ni da pogleda , greda i ostalo predimenzionirano plus svapski celik, u okretnoj glavi izgleda da su konusno valjkasti lezajevi od fi 300mm najmanje , koristen za oranje repista , vogel kraj ovog izgleda kao igracka, onda mi je bilo jasno zasto je vogelu iscupana okretna glava.
vi kao da orete drumove,kod vas u HR sve treba da je veliko :haha:
 
LTZ T-40 pa ovo je baš lepo oranje. izgleda da nije mnogo suvo. Nema onih velikih džombi (kako neko ih zove ovde TV) već je baš rastresito. Jel nije bilo problematično za traktor (da li mu je teško zbog dubine)?
 
Ide oranje dosta lepo.Prašina kao da vučem setvospremač.Orao sam sojište,tanjirano strnište,lucerište.Slika nemam jer mi je telefon u servisu a biće za 45 dana,taman da slikam oranja kasnije ili dogodine najbolje. :haha:
 
Nazad
Vrh