Oranje

Paore ovde je malo tvrđe pa je išlo 7 brzinom a gde je mekše ide 8 dok u 9 jako zviždi i plug baca zemlju na ceo prethodni prolaz što mi se ne sviđa.Na ovim obrtajima ne troši mnogo i nema oscilacija ako plug naiđe na deo gde se izvaljuju televizori.7 ide 5 km a 8 između 5.5-6 km što opet zavisi od tvrdoće zemljišta.
 
Matiću kod mene ide 6 km, a kada grudva padne u brazdu traktor skoči sa prednjim gumama, a zadnjim se prilično podigne, kada u sledećem krugu naiđe na tu grudvu, tako da ja nešto i nemogu brže, samo sporije.
 
Koje su to gume Maticu na njemu. Nesto mi se tu ne slaze sa brzinama. I jesi siguran da je Denso pumpa bila pre nego sto je Bosch stavljena ?
 
Gume su 20.8-38.Traktor je u vlasništvu dugi niz godina a stigao je u rinfuzi iz Đakova pa je sve rađeno iz početka a pumpi ima nekoliko na stanju pa je sve isprobano.Moguće da je uštrojen sa ovom Bosh ali pali kao mina,vuče dobro i nema nikada dima na auspuh a da li će se orati 2 dana duže nije bitno.
 
Ako je 4755 onda ide Bosch, kao sto je to ovde slucaj. Japanca nosi 4955.
Gume su manje nego kod mene pa zato ide sporije, to sam i mislio.
Malo je zapusten traktor ? To bi se moglo srediti. Vidim fali mu taj gornji poklopac kod volana ?
 
Nije bilo druge, cijela godina je bila kišna, imao sam jezero na svakoj njivi, a orati se moralo, jer u proljeće se ne smije... Ništa traktoru nije bilo, samo sam se ja namučio da ga očistim poslije sezone! :osmeh:
 
Da, nije ni lijepo ni dobro, ali tad je to bio jedini način da se zemlja koliko-toliko pripremi za sljedeću sezonu, ostavljanje do proljeća nije dolazilo u obzir jer sam se već opekao tako...
 
Tu je poklopac samo je skinut zbog rada na instalaciji i nije vraćen.Nudio sam ti jednom prilikom plastični krov za SG2 kabinu ako se sećaš a ovde gde je ovaj traktor tih kabina i uopšte raznih modela u delovima ima baš dosta.Juče smo menjali šraf,platnu i osigurač koji drže glavčinu na torziji i trebalo nam je par sati dok nismo izguglali po dvorištu i šupama delove. :osmeh:
 
Nema dovoljno izduvnih mesta za vazduh u kabini zato i magli pogotovo nazad. Nema mogucnost da kada dostigne 25 stepeni sam prestane da vuce topao vazduh sa motora ili da vuce 1/5 cisto da odrzava temperaturu. Fale nazad 2 izduvna mesta i kod volana bar jos 2. Jos nijedan traktor nisam zimi vozio sa upaljenom klimom.

Ovo ako budu za koju godinu inovirali odmah cu servisere zvati da mi ugrade normalno grejanje. Ili cu kada izadje iz garancije to sam uraditi (jos koje mesto i napraviti makar mehanicku klapnu)

Probaj da upalis klimu pa ces videt rezultat i sam :)
 
Nazad
Vrh