pomoć kako tele da izbaci šlajm posle upale pluća

todor

Banned
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.367
Lokacija
djurdjevo
zanima me jel postoji neki lek u srbiji za izbacivanje šlajma kod teladi posle upale pluća koju kad saniramo tele nemože da izbaci šlajm zbog čega dolazi do gušenja teleta i uginuća
 
ima lek i daje se intramukularno(u mišić), kako se zove zaboravio sam, uvozni je miriše na mentu , zeleno-plave boje, koristio sam ga pre par godina, olakšava disanje i pospešuje izbacivanje sekreta iz pluća. možeš da probaš sa nekim sirupom za iskašljavanje za ljude. ime leka saznaću sutra kad se čujem sa veterinarom
 
verovatno to radis ali znaci obrati dobro paznju kad kupujes telad a i objekat ne sme da ima tzv. promaju.ENROCIN je jedno mnogo dobro resenje
 
postoi dobar nacin imunizacije teladi a to je program vakcina ukoliko ti neko radi u Austriji Bosni ili Hrvatskoj dobro kupi polivalentnu vakcinu protiv IBR a Cetllmaster i vrsi vakcinaciju na 100 kg telesne mase teleta u hranu ces ubaciti 10 g tetraciklina i 10 g tijamulina (aktivne supstance ) i to u trajanju od 15 dana ovo ces ponoviti jos jednom u prelaznom periodu kad poneko pocne da kaslje inace promaja im nesmeta posle 3meseca
 
pomoc! imam jedno tele sto uvek kaslja ali nema upalu pluca! jel ima kod nas neki prasak ili nesto??
 
todor je napisao(la):
zanima me jel postoji neki lek u srbiji za izbacivanje šlajma kod teladi posle upale pluća koju kad saniramo tele nemože da izbaci šlajm zbog čega dolazi do gušenja teleta i uginuća

Poštovani Todore
Veterinar je oficinalnim lekovima sanirao upalu pluća kod teladi.

Posle veterinarske intervencije, potrebno je da bolnim teladima ponudiš topao napoj u vidu čaja:
recept
- tri pregršti svežih listova bokvice* kratko prokuvaj u pola litra vode
- dodaj i šaku šećera (žutog)
- dodaj i kafenu kašičicu kalijum hlorida (kupuje se u apotekama)

* Bokvica, žilovlak, trputac (Plantago L.)
 
Procitao sam ovu diskusiju i mogu vam reci da u principu dosta stvari koje pisete nemaju veze sa lecenjem teladi, nemojte koristiti lekove na zivotinjama sami jer ipak te zivotinje sutra stignu na sto i jedu nasi sinovi, postoje veterinari pa ne morate uvek da vam oni lece zivotinje pitajte ih za savet pa posle lecite po njihovom savetu.
 
Nazad
Vrh