Navodnjavanje

Kupio sa pumpu za navodnjavanje bauer 4,koristiću je za tifon f75 dužina 220 metara.Da li neko zna koji traktor mi treba za nju,da li može da je goni rus t40?
 
ja sam na sajmu baš postavio to pitanje ako je voda iz bunara jako hladna a temperatura 30*kako to biljke podnose a lik mi kaže da se voda dok prođe kroz crevo pa kroz pumpu pa kroz top i kroz vazduh zagreje tako da biljke nedožive toplotni udar e sad ko zna možda je i u pravu.imam pitanje za vas koi navodnjavate ako imam njivu dužine 400m. i površine 3h.koja dužina tifona mi odgovara i koi prečnik bunara mi treba i dali se bunar buši na kraju njive ili na sredini.i koja pumpa treba .
 
ma koja ti je to budala rekla :haha: :haha: :haha:
najbolja kombinacija tifon fi 75 duzina 200m,pumpa kardanka zalec,bauer,italijanske,itd.dmb visoki pritisak 5bara to ti je naj bolja kombinacija.o bunaru nevredi pricati zavisi od zemlje daljine do vode kolicine vode itd. moj savet proveri dali imas vodu pa onda kupuj tifon :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
a kako da proverim da li ima vode :sta: :sta: :sta: u njivi pored mene ima stari bunar jer je tu bio salaš i u njemu ima vode
 
Ako kupujete tifon za iole ozbiljan posao,nikako ne kupujte ipod fi-90.
 
Nikola je potpuno upravu za sve sto je rekao osim za pritisak pumpe nemoj ni slucajno uzimati pumpu ispod 8 bara, :nono: a ako ikako mozes uzmi od 12 bara, vlajko je uzeo dobru pumpu to je bas tifonska pumpa BAUER F-4 12 bara pritisak i oko 100000 l. vode na sat vlajko rus ce je terati bez problema. :ppozdrav: :kisa: :kisa: :kisa: :udri: ::novac::
nikola indjija je napisao(la):
ma koja ti je to budala rekla :haha: :haha: :haha:
najbolja kombinacija tifon fi 75 duzina 200m,pumpa kardanka zalec,bauer,italijanske,itd.dmb visoki pritisak 5bara to ti je naj bolja kombinacija.o bunaru nevredi pricati zavisi od zemlje daljine do vode kolicine vode itd. moj savet proveri dali imas vodu pa onda kupuj tifon :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
pidikanac kakav ti to imas bunar :sta: :sta: :sta:tifon ti baca u zavisnosti od dizne na topu i normalno pritiska pumpe od od otprilike min.20000 l. - 35000 l.vode na sat, imas li ti toliko vode u tom bunaru ? :sta: :sta: :sta: :ppozdrav:
 
hteo sam da kažem da u bunaru (to su oni starinski bunari 10m dubine i 1.5m širine )ima vode na dubini od 7-8m pa valda i ja imam vodu na 30-40 m dovoljno za tifon
 
U tom bunaru imas vode za par minuta zalivanja, a da li ces je naci na 30-40 m. to zavisi od tvog terena kod mene je povrsinska voda sada na 50 cm. a busio sam bunare do 60 m. i nisam nasao vodu. :ppozdrav:
pidikanac je napisao(la):
hteo sam da kažem da u bunaru (to su oni starinski bunari 10m dubine i 1.5m širine )ima vode na dubini od 7-8m pa valda i ja imam vodu na 30-40 m dovoljno za tifon
 
to navodnjavanje nije ni malo tako jednostavno kako vi tu pisete. Radio sam i sa bauerovom 3 i 4 i svaka ima svojih prednosti i mana kao i u zavisnosti od uslova u kojima radi ( bunar ,povrsinska voda, stanje podzemnih voda,doba godine...). ja sam pumpe izbacio i presao ne agregate mnoge ekonomicnije i lakse,a da ne pricam koliko pumpe zakolju traktor u intenzivnom navodnjavanju. :sreca:
 
amac86rs je napisao(la):
to navodnjavanje nije ni malo tako jednostavno kako vi tu pisete. Radio sam i sa bauerovom 3 i 4 i svaka ima svojih prednosti i mana kao i u zavisnosti od uslova u kojima radi ( bunar ,povrsinska voda, stanje podzemnih voda,doba godine...). ja sam pumpe izbacio i presao ne agregate mnoge ekonomicnije i lakse,a da ne pricam koliko pumpe zakolju traktor u intenzivnom navodnjavanju. :sreca:
u potpunosti si u pravu da zakolju traktor brzo,kakve agregate koristis i kakve su pumpe
 
Nazad
Vrh