kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima iz Mačve! Pošto imam zasade kupine najviše me interesuje ova tema na forumu... Juče smo počupali lastare, pokosili travu, folijarno prihranili... Imam jednog zaposlenog, zove se Xsale... :osmeh: Sledi dokaz...
1009498.jpg
[/IMG]
1009500.jpg
[/IMG]
1009502.jpg
[/IMG]
1009505.jpg
[/IMG]
 
Kupinari jej smo zivi?Kakvo je stanje u kupinjacima posle ove silne kise?Ima li zute rdje?Sada je pravo vreme za tretiranje protiv plamenjace plus prihrana itd.Nesto nam je zamrla tema:sjasi:
 
ja sam do sada od početka sezone tri puta prskao. Sledeće je pred izdvajanje zatvorenih cvetova. Za sada nije loše
 
Narode jedno lajicko pitanje imam oko 20 ari pod kupinom i red je dugacak oko 45m prscem ledjnom prskalicom 12l kolika kolicina vode treba za red od 45m???
 
Ja Sam juce isfrezao sve izmedju redova I okopao jednu trecinu, treba li sa cim da prskam? Od djubriva sam bacio samo KAN uz ovu kisu a kpk ću sad negde postaviti jer do sad nije imalo potrebe.
 
Ovo već postaje ozbiljno sa ovolikom kišom. Biće boleština koliko hoćeš a i ako procveta i budu ovakve kiše neće da valja ništa
 
Kod mene su lastari ovih dana dosta porasli,i sad ih lomi vetar i kisa koja neprestano pada .Na nekim mestima padnu jedan na drugi i polomi se po nekoliko .A ponegde samo vrhovi se polome.Vrlo neprijatan prizor,ali se nadam da nece biti prevelika steta.
 
Kod mene su lastari ovih dana dosta porasli,i sad ih lomi vetar i kisa koja neprestano pada .Na nekim mestima padnu jedan na drugi i polomi se po nekoliko .A ponegde samo vrhovi se polome.Vrlo neprijatan prizor,ali se nadam da nece biti prevelika steta.

I kod mene ista situacija. Ima polomljenih poprilično.
 
Ja imam jedan deo koji je u vodi bez prestanka 3 meseca i nista joj nije i tako je vec nekoliko godina.Kad se voda povuce,isfrezirati pored reda ,cim se malo osusi i nastaviti zastitu i prihranu po planu.Jedino pojacati azot zato sto ga je ova vodurina isprala,zato list pozuti
 
Ovako je kod nas, gde su kupine iza kuće...
1009558.jpg
[/IMG]
1009567.jpg
[/IMG]
1009564.jpg
[/IMG]
1009563.jpg
[/IMG]
1009565.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

A ovako je u drugoj njivi, pored koje prolazi kanal.
1009578.jpg
[/IMG]
1009576.jpg
[/IMG]
1009579.jpg
[/IMG]
1009582.jpg
[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh