kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ste poceli da berete cacanku rodnu?Kod mene su jos zelene!
 
Pozdrav kolegama kupinarima, iako nemam kupinu da vas obavestim da je "Elixir" u B.Basti izasao sa DNEVNOM cenom od 50 din.
 
Kod nas kiša danas ubi dušu. Dal će da sastavi 5 dana bez kiše. Da poludiš.:kisa::kisa::kisa:

- - - - - - - - - -

Ovako je kod mene zadnjih 10 dana. Neće da mrdnu što se tiče zrenja.
fotografija0229.jpg

fotografija0230.jpg
 
ovo je moj zadnji post u vezi krtice,ne treba bi da se bilo sakim raspravljam ni ti ubedjujem.
za cenu kupine mi krtica rece ovako:
pre sedam dana je bilo ocekivano I realno da kupina bude 150 din a da krene sa pocetnom cenom od 100
medjutim on su se sastalii dogovorili da obore cenu I kako sad stvari soje srozali su je na 50 I u najboljem slucaju da izadje na 100.ali se trenutno nista ne zna I svasta je moguce...
malinu u brdskim krajevima trentuno nakupci placaju 230.
glupo mi je ise bilo sta pisati ,jer dolazim u situaciju da se svadjam sa ljudima a to mi ne treba.
svak ne stavi prst na cello I nek vidi koliko mu uzimaju iz dzepa I ako mu je ok onda sve u redu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Kod mene još nije počela berba.Pitanje za one koji su počeli berbu:
Šta se dešava sa kupinom ,pod mrežom,kada je ovoliko veliko isparavanje, posle kiša?

Ja još nisam postavio mrežu.U dilemi sam da li da je uopšte postavljam ako produži ovako nestabilno vreme.
Kakva su vaša iskustva?
 
Ma ja bih postavio kalolifere da mogu :haha:, da počnu da zre. Noću ne prelazi temperatura 17-18 stepeni.
 
Da nismo pre tri dana postavili mrežu sve bi otišlo dođavola juče kao što je na najmanjem redu gde nam je zafalilo mreže, nekih trideset metara sva pobelela i spalile se i rodne grane. Ispod mreže nijedna nije oštećena. Ja sam oduševljena mrežom!!! :bravo:
 
Mi proizvođači ne možemo da taktiziramo. Kada sazri ili će da je uberemo ili će da padne na zemlju. Kad je uberemo moramo da je nosimo kod hladnjačara ili da je bacimo. Zato su oni u startu u prednosti, mogu da taktiziraju sa cenom i vremenom kada će je objaviti. Kao fora ne zna se cena,Pera čeka da prvo objavi Žika, Žika čeka da objavi Mika. Sve se zna samo se malo prave blesavi. Ma ima da izađe preko 100 din. i tačka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh