Prikolice

Znam da može da bude problematično, preciznost je takodje priča za sebe. Znam za neke uvozne prikolice koje imaju originalne uljne kočnice i to je čisto savršenstvo ali njima je potreban i traktor sa posebnim hidrauličnim priključkom (npr. komšija na svom Massey Ferguson 3060 ima takav). U usnovi, sva rješenja koja sam vidio (sem spomenutih originalnih) su budževine koje se sastoje od malog hidr. cilindra koji se montira na mjesto pneumatskog kočionog cilindra ili pored njega, hidr. crijeva i standardnog hidr. priključka koji se poveže sa npr. izlazom za kipu ili nekim drugim izlazom (ako ih traktor ima više). Kočenje se vrši praktično "kipanjem" tj. ručicom koja upravlja tim hidr. izlazom. Takvo kočenje je jako grubo i traži dosta osjećaja mada se ti problemi mogu ublažiti ugradnjom elastične veze izmedju hidr. cilindra na prikolici i poluga koje pomjeraju pakne u dobošima (to se obično odradi sa par opruga). U mom kraju se takvo kočenje koristi samo za spuštanje nizbrdo pod velikim teretom, dakle čim krene nizbrdica malo se prikoči, pazeći naravno da točkovi ne zablokiraju. U vožnji ili kada je prikolica prazna nije preporučljivo koristiti to jer može da bude opasno pošto je zaista mnogo grubo.

A da probat cu pitat ove što za imt dijelove prodaju možda bi se što dalo rješit od imt prikolice i pripasat.
Idem nizbrdo a gadno je a stavim do 7 tona pa uništi mi kočnice na traktoru kad gura traktor težak i prikolica i teret...
 
@aca74
Evo slike kako su kod mene pojačane zakačaljke.
2rr1awy.jpg
 
Joj ja zaboravio uslikati moja pojacanja... Al evo poslužicu se slikom clana ljusha da opisem kako smo mi odradili.

Isekli smo komade flaha (sivim obojeno na slici) i ubacili izmedju i pored zakacki. Mada bi jos bolje bilo zbrusiti zakacku,postaviti-zavariti na stranicu komad flaha u obliku obrnutog slova T pa onda zavariti zakacku za flah. Nadam se da sam shvacen.
 
Kupio sam kedere za prikolicu,pa razmišljam da ih zalepim lepkom.Lakše je nego da stavljam flah.
Šta mislite o tome?
 
Kupio sam kedere za prikolicu,pa razmišljam da ih zalepim lepkom.Lakše je nego da stavljam flah.
Šta mislite o tome?

Po meni flah je bolje drži, ja sam kod mene tako radio i nikada nije bilo problema, lepak ne može nikada tako da drži....mada opet zavisi i šta ćeš voziti, da li samo rat. proizvode ili i šut, šljunak itd kao i ja.
 
ljudi trebao bih raditi nove stranice na tehnostrojki od 4 tone pa me interasuje da li isplativije kupiti gotove stranice ili ih praviti
 
Rekao bih da sam na vasarima video da ljudi prave stranice,duzni metar 25e i 500mm visine,navodno od 2mm debljine lima .
Necu 100% da tvrdim.
 
ljudi trebao bih raditi nove stranice na tehnostrojki od 4 tone pa me interasuje da li isplativije kupiti gotove stranice ili ih praviti

Ako ih ti praviš,možeš ih praviti od debljeg lima i bićeš miran jer ti sigurno za 1 komplet treba 300E i isto toliko za drugi pa se sad preračunaj.
 
Kolege forumasi,remontujemo jednu zmaj prikolicu 485 stari tip,pa me interesuje ako neko zna gde moze da se nadje osovina za prikolicu,tucana. Unapred zahvaljujem
 
Nazad
Vrh