Prikolice

Ide prica da je to slaba tacka ovih prikolica. Meni ce trebati jedna zamena kao kod ljushe, kad budem ubacio kutiju, onda bi i pojacao te zakacaljke. inace meni su govorili kutje 50x50 tako da sam malo i zbunjen, ali kad dodje na red tacno cemo i ovo urediti.
 
Od čega bi pasali zračni kočioni na zastavin kamijon napravio sam prikolicu pa bi joj kočnice uradio...
Ovo je prikolica da se vidi o čemu se radi i odlična je...
Zadovoljan teška je za mali traktor nije ali 577 se igra s njom...


Uploaded with ImageShack.us
 
Jedan mladi domaćin u pokušaju da postane uredan poljoprivrednik(moj šurak).Slika je zbog nastavaka na prikolici.
bfqulf.jpg
Inače radi se o plastici debljine 4-5 mm.koju su Amerikanci ostavili po zemlji u bazi koja je bila u našem selu
 
Poslednja izmena:
Lako za njene uljne napraviti ću zračne još samo klipići mi zračni trebaju.
Nemože prikolica imat uljne kočnice.

Kako misliš da ne može imati uljne kočnice? Znam za najmanje desetak prikolica sa takvim kočenjem u mojoj okolini a lično sam učestvovao u prepravljanju na tri prikolice. Mislim na jednoosovinke naravno a razlog česte primjene uljnih kočnica su zapadni traktori koji su kod mene vrlo česti, oni jako rijetko imaju zračnu instalaciju.

@Kish

BTW, stvarno, kakva sikira?!
 
Kako misliš da ne može imati uljne kočnice? Znam za najmanje desetak prikolica sa takvim kočenjem u mojoj okolini a lično sam učestvovao u prepravljanju na tri prikolice. Mislim na jednoosovinke naravno a razlog česte primjene uljnih kočnica su zapadni traktori koji su kod mene vrlo česti, oni jako rijetko imaju zračnu instalaciju.

Da ali teško je to napraviti na uljne da koči bolji je zrak.
 
Ide prica da je to slaba tacka ovih prikolica. Meni ce trebati jedna zamena kao kod ljushe, kad budem ubacio kutiju, onda bi i pojacao te zakacaljke. inace meni su govorili kutje 50x50 tako da sam malo i zbunjen, ali kad dodje na red tacno cemo i ovo urediti.
Stranice napravljene sa 50x50x3 i visina 90 cm,lanac netreba
picture-251.jpg
 
Znam da može da bude problematično, preciznost je takodje priča za sebe. Znam za neke uvozne prikolice koje imaju originalne uljne kočnice i to je čisto savršenstvo ali njima je potreban i traktor sa posebnim hidrauličnim priključkom (npr. komšija na svom Massey Ferguson 3060 ima takav). U usnovi, sva rješenja koja sam vidio (sem spomenutih originalnih) su budževine koje se sastoje od malog hidr. cilindra koji se montira na mjesto pneumatskog kočionog cilindra ili pored njega, hidr. crijeva i standardnog hidr. priključka koji se poveže sa npr. izlazom za kipu ili nekim drugim izlazom (ako ih traktor ima više). Kočenje se vrši praktično "kipanjem" tj. ručicom koja upravlja tim hidr. izlazom. Takvo kočenje je jako grubo i traži dosta osjećaja mada se ti problemi mogu ublažiti ugradnjom elastične veze izmedju hidr. cilindra na prikolici i poluga koje pomjeraju pakne u dobošima (to se obično odradi sa par opruga). U mom kraju se takvo kočenje koristi samo za spuštanje nizbrdo pod velikim teretom, dakle čim krene nizbrdica malo se prikoči, pazeći naravno da točkovi ne zablokiraju. U vožnji ili kada je prikolica prazna nije preporučljivo koristiti to jer može da bude opasno pošto je zaista mnogo grubo.
 
Nazad
Vrh