Prikolice

Verovatno mislis na Darka ili Ivicu,to im je brat ali su iste prikolíce...
 
sve je to lepo, 1500 pa plus bar tri gume, pa boca,dve acetilena da se malko ispegla,pa rude da se prerade na obrtne...Dva tri puta sam bio u Samosu da gledam prikolice,obrni okreni kad preracunas izadje ko zmajevka u top stanju.
 
Ove od 7t iz Padine sam vidjao, i tu nema toliko posla..Gume su skoro nove, sa sve onim "bocama", cak i rezervni tocak. Stranice su bile metalno/drvene, i mogle su ici sezonu-dve, za nuzdu. Znaci za sredjivanje treba jos staviti stranice, uraditi jednokruzni sistem kocenja, i preraditi rudu. Sve to mislim da je oko 1000-1200 eura, dakle sredjena prikolica ide oko 3000-3200 eura. Mnogo jeftinije od sredjene zmajevke, koje su oko 5000.
 
ovo sto sam ja video je bivalo uglavnom bez poda, "bez guma", sasije kipovane bez vadjenja klina. Verovatno treba natrcati u pravo vreme
 
Pre tri dana drugar bio u Padinu po mom nagovoru da vidi te šasije.Kaže da ne bi dao više od 1000evra ni u ludilu.Kaže sve gume odmah za menjanje,gibnjevi ni približno dobri kako se reklamira,dimenzije guma neke čudne.Poprskane sa antirostom pa pobelile kao da je sneg na njima,što znači da su gadno zarđale.Kočioni sistemi goli.......sve u svemu nije baš kako se ovde priča.
 
Danas sam fotografisao dve dubrave 5t, pretpostavljam da su se uputile na polj. sajam :osmeh:

34ip75x.jpg

da li oni još proizvode i one manje prikolice?
 
prijatelji treba mi pomoc oko vazdusnih kocnica na kosovki 4t hteo bi da je namestim a od kocnica imam samo bocu i na samoj boci ima neka aluminijumski deo sa ulazima i izlazima, ima i cilindre na osovini sto aktiviraju kocnicu, dali neko ima semu kako sta ide? i sta jos treba? hvala unapred
 
Cini mi se da ja imam na jednoj kikindi taj princip kocenja.... Ako hoces mogu da ti uslikam i posaljem slike ili na pp ili ovde u temi.
 
Ono sto sam obecao-ispunjavam. Za razliku od nekih.... Evo slika:

Crevo,koje se kaci na traktor,dolazi do ove ajd nazovimo sklopke sa ruckom (slika 1) zatim nastavlja do donjeg dela ove druge sklopke koja se nalazi na rezervoaru (slika 2) . A crevo koje sa strane izlazi iz sklopke (slika 2) se kaci na kocione cilindre pomocu razvodnika. Ne znam koji je pravi i tacan naziv za tu " sklopku " a i suvise sam umoran da bih trazio po netu... Shvaticete o cemu se radi.
 
Imao je moj komsija, na loznici od 5 tona jednu balonku od zmajevke. Primetio sam da je guma bila tik uz gibnjeve. Pitacu za iskustva pa cu preneti.

---------- Poruka napisana u 20:45 ---------- Prethodna poruka je at 12:26 ----------

Bio sam malo pre sa njim, on je stavljao komplet tocak sa zmajevke. Hoce malo da gusi oko gibnjeva, ali nije strasno. Njemu je to bilo privremeno resenje(oko dve godine), a mozda bi se mogao staviti neki distancer koji bi odbio malo felnu. U sustini moze i ne pravi neke vece probleme.
 
Zna li neko gde se preselio FAK Loznica? Fabrika im više nije na adresi i starim brojevima telefona, gde smo dobili info da je preseljena da li u Šimanovce ili gde već...
Takođe sam našao na sajtu agencije za privatizaciju da je kupoprodajni ugovor za FAK raskinut.
Ako neko ima bilo kakav info, bio bih mu zahvalan.
 
Nazad
Vrh