Prikolice

Da li zna neko da mi kaze razliku izmedju prikolica sa gobnjevima i bez gobnja. Ja u kuci nisam mogo da zamislim prik. bez gibnjeva , a evo ovde u CH nijedna njihova prik. ili gumena kola nemaju gibnjeve. Samom tim su dosta nize zemlji i lakse se natovaruju, za razliku od nasih koje su dosta visoke , zbog gibnjeva.
 
Pa zbog brdovitog terena, sa gibnjevima se lakse prevrce (makar jednoosovinka), ali u isto vrijeme gibnjevi stite gume da duze traju.
 
Da li zna neko da mi kaze razliku izmedju prikolica sa gobnjevima i bez gobnja. Ja u kuci nisam mogo da zamislim prik. bez gibnjeva , a evo ovde u CH nijedna njihova prik. ili gumena kola nemaju gibnjeve. Samom tim su dosta nize zemlji i lakse se natovaruju, za razliku od nasih koje su dosta visoke , zbog gibnjeva.

Ja sam to iskusi ,naime imao sam špediter klasika dve osovine na gibnjevima prevrtao par puta i punu i praznu a vladimirec t25 lagan pa ga niz brdo gura nema opterećenja na pogonske točkove, sada sam od njega napravio drvarku i ugradio vazdušne kočnice natovarim 3-4 metra drva i netreba mi kočnica optereti lepo traktor

Imam i prikolicu jednoosovinku sa duplim točkom ,napravljena od "japanca"-zastava 620,nisam imao vremena da izbacim gibnjeve nije bila loša ima odbojne gume opruge i amortizere
to čuva i gume i osovinu u mom slučaju kompletan diferencijal,nju doduše nisam prevrtao ali bilo je dosta rizičnih situacija izgleda da su propali amortizeri ali je i brdovito kod mene Golija i Kopaonik šta da vam kažem,jedva čekam da oslobodim radionicu od kukuruza pa da je radim izbacujem i gibnjeve i opruge amortizere sve ide napolje,nije kiperka pa će da izgubi i na visini pa će biti lakši i utovar i istovar

imaju i slike par strana nazad
 
Momci posto se krecu tehnostroj kiperke , sa gibnjevi . Stanje srednje. Ocemo da prodamo nasu , jer nam postana mala.
 
Nazad
Vrh