Prikolice

To nista ne valja ja nisam jos provalio kako su zamislili da to radi kao sto rece kad se stisne kocnica on pusta vazduh na prikljucak, a nije dvokruzni sistem. Cak nema ni ris ventil i kad smo prvi put uklucili kompresor na ovom traktoru kompresor je pumpao vazduh dok nije puklo crevo koje ide u bocu. Najbolje na ovom mestu ugradi kocioni ventil od 539 i ris ventil kao na ostalim traktorima i onda nema problema inace ovako kako je fabricki sistem izgleda kao da nije zavrsen i da jos fale neki delovi.
 
To nista ne valja ja nisam jos provalio kako su zamislili da to radi kao sto rece kad se stisne kocnica on pusta vazduh na prikljucak, a nije dvokruzni sistem. Cak nema ni ris ventil i kad smo prvi put uklucili kompresor na ovom traktoru kompresor je pumpao vazduh dok nije puklo crevo koje ide u bocu. Najbolje na ovom mestu ugradi kocioni ventil od 539 i ris ventil kao na ostalim traktorima i onda nema problema inace ovako kako je fabricki sistem izgleda kao da nije zavrsen i da jos fale neki delovi.

Znaci prepravili ste to kao na IMT-u?Ovo nije nikako zamisljeno,samo da se zove da ima kompresor.
 
Jeste, stavljen ris ventil od kamiona sa otpada i imas normalan prikljicak za pumpanje guma umesto cevi su stavljena creva jer ni jedna cev nije mogla da se iskoristi.
 
Zasrafljen je na istom mestu gde i ovaj i stoji horizontalno samo je malo spusten da bi bio u nivou sa poteznom polugom. Medjutim uocili cmo veliku manu kad stoji horizontalno i u ovaj deo gde pusta vazah se puni vodom i prljavstinom i zimi hoce da zamrzne, trebali smo ga okrenuti naopacke ali je ovako bilo zgodno inace nalazi se na nezgodnom mestu pored tocka a nije nikako zasticen, traktor nije moj nego od tasta pa ti ne mogu trenutno slikati ali se nadam da sam ti pojasnio o cemu se radi
 
Poslednja izmena:
Prepravio sam kocioni ventil na Fotonu,sada koci prikolica kako treba.

- - - - - - - - - -

33de2ae0
P-20181025-180010-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobar dans svima, imam jedan mali problem, remontovao sam prikolicu to jest poceo sam i hteo sam da namestim da se stranicr otvaraju rifuzno ali nesto nece, izgleda da da nisam nesto dobro uradio.
UcDQ4KsxciCqZinQ8
0BoiHj.jpg
0BoiHj.jpg
0BoiHj.jpg
0BoiHj.jpg
tJ04r8.jpg
IzjAyO.jpg
uhLxlc.jpg
xwoeW9.jpg

Evo slika
 
Poslednja izmena:
Kompletni zatvarac treba da se podigne sto je moguce vislje. Osovinica na bocnoj stranici nije skroz gore a mora biti.
 
Odgovorio ti je Case.Naravno da se ne moze otvarati kad ti je na samoj stranici taj klin zavaren na pogresnom mestu,kao i kuka koja hvata taj klin,sve to mora jos gore,klin na stranici na samoj ivici profila,a kuka kolko je potrebno gore da kaci klin.Dzabe si vario tako,sve to seci i skidaj dole,uvek prvo pre nego sto sve povaris,odradis tackasto varenje,ili eventulno malo jace samo da drzi,probas sve prvo kako stoji,probas otvaranje,premeris jos jednom,pa onda varis za konacno.Neverovatno da si sve povario pa tek onda probao otvaranje :D.
 
Nazad
Vrh