Prikolice

Zanimljive dimenzije sanduka imaju od 6x2.42m. To je dobro za paletiranu robu, a za rasuti teret besptrebno dugacko.
 
Joskin Tetra-CAP 5025/15DR120 sa novim gumama Driving Plus 385/65 R22.5,cirada sa platformom,nosačem točka i rezervnim točkom(takodje nova guma) i V rudom je za sajam bila 16750 e+pdv.Ako bi na prikolici bile protektirane gume cena bi bila 16150 e+pdv. To je ponuda sa ovogodisnjeg sajma poljoprivrede.
 
E, 20 iljadarki je već očekivanija cifra za tu prikolicu. A ni meni nije jasno otkud onda momku cifra od 13500 sa pdv-om.... Ako ga kojom srećom opet vidim,pitaću ga odakle je isisao tu cenu? Model prikolice je taj koji je Spajki napisao ali su sa Y rudama i čini mi se sa protekt gumama.
 
He,he... možda.
Da fazon bude veći,jedan lokalni tajfun je par dana pre došao na aldumaš i pitao me zašto nisam uzeo farmtech-ove prikolice? Tu su one kao približnih novaca... Pa reko,neam pojma nisam ni zvao jer verujem da su značajno skuplje. I onda se desi da mi i ovaj dečko plasira sličnu priču i ja gotov. Jbt rek'o je l' moguće da su tako približne cifre i da sam se tako.... Ali biće da nisam. :)
 
Sa ove prikolice ako skines ceradu,nosače i držače cerade,platformu koja je zakonski obavezna zbog cerade,nosač rez točka i rezervni točak,zadnju poteznicu i uzmes minimalnu visinu stranica da u nju stvarno stane 10-ak tona onda moze da bude mnogo jeftinija ali onda jeb.š kupovinu.Inace na ovu šasiju mogu da idu stranice i većih visina tako da moze ona da ponese i veći teret.Isto kao i kod konkurenata:postoje kombinacije stranica od 0.6 i 0.8m visine a to je velika razlika u nosivosti.
 
A ne,ne,ne... Baš je bila takva kakvu si je opisao. Možda ne baš skroz takva (ne sećam se poteznica) ali imala je ceradu,nosače i držače,platformu,kamionske protekt gume,Y rudu,opruge na stranicama,rotaciono svetlo pozadi na braniku..... Ma verovatno se nismo sporazumeli a nismo više imali vremena za divan inače bih ga pitao ponovo jer mi je bilo nestvarno da sa tom opremom može biti tek malo skuplja od Pronarke. Tačno mi nije bilo dobro. :)
 
Nisi dobro video,duzina je 5 metara a ne 6.Sa pdv-om je cena skoro 20000 e,nije mi jasno sta je tu povoljno.

Nisam napisao dobro. Gledao sam spisak prikolica koje imaju u ponudi. Pa sam video i modelm 6025 od 6m duzine sa 100cm stranicama. Navedeni model na sajmu nisam video (ne idem na sajam pa nisam ni mogao) a ako je 20.000e to jedino da dobijem subvenciju od 90% pa da kupim.
 
Jel moze neko u prolazu da mi slika rifuzni otvor na prikolici, bio bih mu zahvalan, planiram da pravim ovih dana...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Evo u prolazu, ima i da se kupi, a mi smo sami pravili od flaha 50x8, armature fi 12 i cevi fi 18mm
Prikolica tek treba da se farba, ali kad prodje sezona.
d13324b35243a523745c5a3109bd9eff.jpg
71239b1c0beb2453a4028ca84110abda.jpg
9b21f179eab74eb1020d43dc4ad926a8.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam same sarke u sasiji kip rampe ubacio,sto blize stranici da su ,jer bar na zmajevkama je bilo problema u zadruzi da se krive te kao U od armature ako su predaleko od kuke ,i onda stranica ne dihtuje ,ima po cm lufta i vise.
 
Hvala puno kolege, nisam dobro objasnio, mislio sam na mali otvor na stranici, posto sam planirao nesto kukuruza u zrnu odmah da meljem, tj da pravim super silazu pa zbog prekupaca moram tako...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
1000din kosta gotov da se kupi, za te pare se nebi mucio da ga pravim.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh