Prikolice

Sta ja znam ko, tako sam cuo u mahali. A navodno nisu brojevi motora u redu. Sta li ce tek biti sa brojnim 542 sto imaju 4 cilindra.
 
Koje stop lampe smeju da se postave na prik,jel led dozvoljen ili ne?

Kod stražnjih svjetala je bitno da su pozicijska i štop svjetla i eventualno zadnja svjetla za maglu (obično ih na prikolicama nema), crvene boje, žmigavci žute (narančaste), a rikverc svjetlo (ako postoji) bijele boje. Žarulje mogu biti sa žarnom niti ili LED. No važno je da su poziciona svjetla slabija (5 W kod žarne niti), a štop svjetla jača (21 W kod žarne niti). Ne znam koja može biti snaga ledica, ali mislim da bi trebalo voditi brigu da daju približno jednak broj lumena kao navedene sa žarnom niti. Posebno može biti problematično poziciono svjetlo, prejaka žarulja zasljepljuje vozača u vozilu iza.

Ovo nije pročitano u nekom zakonu RH ili RS, nego moje logično razmišljanje.
 
Gde bih mogao da nadjem dobos za Zmaj 485 prikolicu?

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Konačno stigle i odmah u prevoz! Svi su pozvani na aldumaš! :cool:
2ebvi95.jpg
 
Svaka cast, za ovo vredi i na razanj nesto staviti

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne vidim baš najbolje na slici,imali prva prikolica okretnu poteznicu ili vučnik pufer kako već ko zove? Na rudi znsm da je fiksno vučno oko...
Inače,čestitam....nek te služe dugo...
 
Hvala na čestitkama i upozorenju! Jedna ima standardnu okretnu poteznicu,a druga ima automatsku,ali poljsku Unimar poteznicu. Rokinger je skuplja verzija....
Ovako su stigle iz NS-a a na njivi smo ih svakako razdvojili i vukli jednu po jednu. Naravno kada išle u paru prva će biti ona sa automatskom. :)
 
Je l' pravio neko stopu za jednoosovinku? Dosadili više panjići i stalno nošenje dizalice kad treba. A imam kući dobru i jaku špinglu i nekih okruglih cevi, mogao bih dve napraviti.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Je l' pravio neko stopu za jednoosovinku? Dosadili više panjići i stalno nošenje dizalice kad treba. A imam kući dobru i jaku špinglu i nekih okruglih cevi, mogao bih dve napraviti.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Mogu ti slikati fabricku na Loznickoj, ako ti znaci...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Hvala, ali mislio sam na one što se izvlače kao na prikolicama za đubre.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh