Prikolice

A prikolica koja nije kiper mi u VEKU MOME NETREBA koliko sam je puta lopato i vilama klip izbacivao zna moja mladost nikad vise ne bih uzeo da nije kiper makar dvostrani ovo je spas imam dve ovakve DUBRAVE produbljene na 95cm sa pojacanim gibnjevima i sasijama a nazad imaju kamionske pufere to je spas imam i jednu DUBRAVU drvenu koje nije kiper ali bar ima vazdusne kocnice sto je isto spas
f8421dab85f9eac63af71bcf35dfb29e.jpg
b5291569929f1faf6607e9aecc234264.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nema tog kod nas imamo kip rampu samo nateraš kako treba stisneš dugme i sve iscuri:osmeh: Na drugom mestu gde predajem robu gazda ima ekipu koja ako nemaš kiperku izlopata kamionku za 10min.:ppozdrav:
Kod nas na jednom mestu ima rampa ali ne može da digne punu kamionku skroz, samo je malo rastavi....
Kad me vide radnici... skidaju sve sa nebesa :haha:
Lovac Luka
Gde si ojačavao šasiju
 
Ovima sa slika netreba pur pen ali ako curi nek i rdja buce nje dok je i mene

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Po meni purpena nije efikasno resenje,vec samo traljavi nacin da se resi problem. Sto kaze Spajic diht guma i resio si problem bar 10 godina.
 
@Atila
Jesu skupe i preskupe kada se uzme u obzir broj radnih dana, ali sto kaze Kris koliko treba vremena kada svaku turu moras uzice, dzakove i dihtuj. Pa istreses u podno skladiste i zatrpas te njake, onda ponovo nove dzakove pa opet dihtovanje. Meni je malo muka od tog posla, i nek kosta 5000e vise jednom je kupujes.

To kad treba da ređaš džakove i svakakva čuda to je lenjostvlasnika. Pre žetve na svaku prikolicu posveti pola sata i spremi za žetvu pregleda instalaciu i na spojeve zalepi sunđer. Sunđer uzmeš jednu tablu od 20mm i isečeš na trake od 10mm i jednu tubu lepka universal i izlepiš na sve spojeve i nema da iscuri ni zrno a jeftino rešenje i posle traje iduće godine samo se zakrpi ako slučajno negne odpalo i samo gas. Ako već tolko idete da budete gotovani uzmete one sajlašice i ne treba ni da izađete iz traktora.
 
Ne rade svi samo ratarstvo. Kada radim paletiranu robu skidam stranice jer palete vire preko, posle 3 skidanja stranica ti sundjeri isto vise nece dihtovati. A kipovanje bez izlazenja iz traktora se podrazumeva naravno. Pa kad das 10+ hiljada evra za prikolicu ocekujes da radis sve iz fotelje.
 
Danas sam kipovao Ursusom i ostade prikolica podignuta, nece da je spusti. Sumnjam na brzu spojku, mozda dugme na muskom delu ne stoji pritisnuto. Muska je Fadip, zenska turska. Kako da je spustim? ::pomoc:;
 
Kada se setim špeditera sa.1500 kg pšenice koju sam maltene istovarao vedrima, loznica i dihtovanje mi dodje kao premija. Sve u svemu ko mnogo zemlje radi ima i 16 tona kiperke kamionske, kao veliki kod mene. Ja se zadovoljavam sa mojom loznicom i ručnom kipom. Sve je bolje od lopate i nemanja rinfuznog otvaranja stranica.
Lovac luka kako ste pojacali gibnjeve?
Koja je orjentaciona cena u zatvoru za felne kikindske prikolice?
 
Danas sam kipovao Ursusom i ostade prikolica podignuta, nece da je spusti. Sumnjam na brzu spojku, mozda dugme na muskom delu ne stoji pritisnuto. Muska je Fadip, zenska turska. Kako da je spustim? ::pomoc:;

Odvrnes crevo posle muske spojke ka klipu i hvatas ulje u neku tepsiju ...
I kod mene nije htelo da vrati samo ne prikolicu nego prednji utovarivac i bila je brza spojka problem zenska .
 
Ove sadasnje brze spojnice nisu ni za baciti... Kupio sam tri kompleta musko zenski fadipove,i kad ih rasparim uvek neka glavi,a sve su kupljene isti dan na istom mestu od istog proizvođaca... Sad planiram staviti sve kamionske uticnice...

Sent from mTalk
 
Milane, znam ja da je ugravirano fadip. Ja sam direktno uzimao u fadipu, i oni mi uvažili reklamaciju iz fadipa i poslali nove spojke. Ali nije to to. Jednostavno kvalitet je na nivou male privrede. Ja sam uzeo u mikronu u Sirigu italijenske i rade posao samo tako. Mislim da je firma Faster. Ima plava i crvena kapica. E, već tri godine tanjirača mi ne glavi. Sa fadipom je to uvek bilo lutrija. Eto mojeg iskustva i preporuke. Da napomenem ne radim puno zemlje i ne tanjiram danima. Pa sad ti vidi kako fadip brzo zagorča život.
 
Sto se tice uticnica rusia mama. Navrnes sa dva prsta skoro se i ne umastis ove ili tteba gurat ili cupat ili glave, kof ruskih kugli toga nema. A isti sistem je i sada na class kombajnu.
 
Kada se setim špeditera sa.1500 kg pšenice koju sam maltene istovarao vedrima, loznica i dihtovanje mi dodje kao premija. Sve u svemu ko mnogo zemlje radi ima i 16 tona kiperke kamionske, kao veliki kod mene. Ja se zadovoljavam sa mojom loznicom i ručnom kipom. Sve je bolje od lopate i nemanja rinfuznog otvaranja stranica.
Lovac luka kako ste pojacali gibnjeve?
Koja je orjentaciona cena u zatvoru za felne kikindske prikolice?
Sto se tice gibnjeva nasao kompletne nove u Temerinu na vojnom otpadu skinute sa kuhinja prikolica ista sirina i ugao kao kod mene kupio 4 kompleta i rastavio moje i dodao po 4 lista vojnih
A kada sam skinuo sanduk isto sam nasao u otpadu pravougle jednakokrake trouglove od ploce 10mm a duzina kraka 120mm i gde god je moglo da se stavi i zavari da pojaca vezu uradjeno je e sad slaba tacka su gume hocu da namontiram 235-75 r 16C ili da prepravljam felne 17,5 " i stavim tubeles to bi bilo vecno
Inace prikolica je sada prazna teska 1790kg i fali joj doooobro farbanje u svetlo zelenu boju
I treba i drugu tako uraditi da budu ko zenske SISE obe iste a malo razlicite
 
Nema uvek nego kad naletis da seku prikolice i kamione a delovi idu 50-100din kg nekad je prazno nema nista kvalitetno za uzeti a nekad svega ima koliko hoces

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh