Prikolice

Ja bih radije probao pomoću samog kipera, jer ako je imao snagu da iskrivi, valjda može i da ispravi :)
Crevo će valjda da izdrži jer dešava se kad kipujem da dođe kiper do kraja i zazuji hidraulik ali ništa se ne desi. Naravno vrlo kratko.
Pozabaviću se time ovih dana. Hvala svima na savetima. Jedino sečenje bih izbegao mada priznajem da deluje najbezbednije jer nema nikakvog opterećivanja preko mere.
 
Moje mišljenje je da ako je to hidraulik uradio mora to i da reši. Ali ne da reši hidraulik traktora kako je pominjano, zbog pucanja creva itd već hidraulicna dizalica. Nikakvo grejanje ne dolazi u obzir jer bi se tako oslabila šasija a ima i ono ako je iskrivljeno na hladno tako ga treba i ispraviti. Dakle, hidraulicna dizalica pa polako. Tako bih barem ja a nemam nekog iskustva sa tim.
 
Ja bi uzeo i natovario je sa teretom punu, šta god, pošto je 10 do 15 cm, (ili ređaj betonske blokove ili šta god samo da legne i to možeš samo taj ćošak), vrlo moguće da će da legne do kugle, da možeš da vratiš taj 4.-ti klin. Onda bi izvadio sa iste strane ovaj drugi klin koji je ok (sa suprotne strane ne diraš i ne vadiš ni jedan klin) i onda na kipovanje polako dižeš tako da sad kriviš ispravan ćošak ali na gore (najbolje da na tom ćošku nema ni tereta), tako da negde bi trebao da podigneš slično 15 možda i 20 cm. Ti i kad bi pritiskao na dole taj iskrivljeni ćošak, morao bi kad dovedeš sve u ravan, da ideš još par centimetara u drugu stranu da pređeš prag elastičnosti gde će se vraćati materijal u približno isti položaj.

Mislim da ti je ovo najbezbedniji način, plus neće popucati screva, jer je opterećenje slično kao i sa teretom, samo što ide na krvljenje šasije u suprotnom smeru i ono možeš malo po malo da radiš dok ne dođe na meru - ne moraš iz prve da ubodeš :ppozdrav:
 
Druze mi smo redovno u firmi imali takve dogodovstine
Prva stvar otvoris sve stranice da nebi pokidao kopce!!!
Onda taj cosak koji je gore svezes sajlom za dinju sasiju ali biras jaki mesto na donjoj sasiji!!!
Onda traktor sa izvodima NIPOSTO FERGUSON I SLICNI znaci sa rucicama i izvodima (fergusonu zaglavi ventil pa pretera) i polako crevo nece puci jer ono trpi 400bara a traktor nema vise od 205bara
Vise puta radjeno u firmi a jednom i kod kuce
Ali obavezno skini stranice one daju snagu sanduku ako ih ne skines sjebaces donju sasiju!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Da te utešim ta prikolica nikada više neće biti kao što je bila,ispravljao ti ovako ili onako...:ppozdrav:
 
SASAKRE Kad bi tako radio dobijo bi ,,U.. profil njemu je vec jedna strana iskrivljena prema gore ,iskrivio bi i drugu stranu .
 
Што је рекао ловац лука, проверен начин враћања. Врати се приближно у почетно стање +-10мм.....ко има среће, убоде у бруцку

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
SASAKRE Kad bi tako radio dobijo bi ,,U.. profil njemu je vec jedna strana iskrivljena prema gore ,iskrivio bi i drugu stranu .

Ne bi Stevo mnogo, samo na kraju parce od klina do kraja prikolice, jer su cilindri i creva povezani u jedan sistem i pritisak se izjednacava, pa bi ovaj cilindar koji je iskkrivljen i zakljucan osiguracem imao otpor a ovaj drugi bi samo gurao.
Mada si u pravu da nikad ne bi bilo ispravljeno, u sustini ovo sto je lovac luka rekao je ta najbolja kombinacija, stim sto treba da bude svezano da ima tih 15cm lufta da ne napravi "U" kao sto kazess.
 
Grejanje nikako kod nas je jedan iskrivio vučno oko pa je grejao i ispravljao,ove godine vukao dve pune prikolice graška,ova grejana je bila druga,vazduh nije bio prikopčan,na pola puta pukne oko na tom mestu gde je grejano,prikolica se otkači sleti u kanal,iskrivi i rudu išasiju i osovine,jednom rečju sve.Tako da sa tim nema zezanja
 
Stric je ispravljao jednu prikolicu tako, iako na oko deluje da je sve ravno, ne prati trag vise dobro. Nekih 5cm bezi zadnja osovina u stranu, posle smo dodatno pokusavali ispraviti ali bez uspeha.
 
Kažem vam bez sečenja i ponovnog varenja nikad je nećeti ispraviti...ispravljao sam ja i hidraulikom i vintom dizalicom...Isekao čovek šasiju legla u svoje lezište posle izvario gde je šta trebalo eno je kao tamburica nosi 7t.
 
Ja sam na mojoj IMT jednoosovinki primetio da je prednji deo sanduka usukan za 3-4cm na jednu stranu. Uske na sanduku savrseno lezu na sasiju i nema nigde zazora. Dosao sam do zakljucka da je sama sasija malo usukana sa jedne strane. Ne smetaa nista ali me iritira kad pogledam od pozadi a ono jedna stana visa od druge.
 
Da li se ova poteznica moze koristiti i za donje kacenje za jednoosovinke kiper prikolice? Znam da je konstruisana za dvoosovinke, pa me zanima kako bi se ponasala sa jednoosovinkom?

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/gornja-vuca-poteznica-zetor-oglas-16104190

gornja-vuca-poteznica-zetor-lipik-slika-53923136.jpg
 
Nazad
Vrh