Prikolice

Dubravka gotova,sve novo,cim zavrsim sa kukuruzom skidam ove lastis gume od kombija i stavljam 7.50-16

2q8sku0.jpg
2m4ytex.jpg
 
Jel zna neko gde mogu nabaviti hidraulicnu cev za zmajevku prikolicu ?.Mislim na onu cev koja dovodi ulje do oba cilindra za kipovanje,cev ide od nekog ventila koji je napred kod rude,i prolazi duz sasije do prvog i zadnjeg cilindra,ima oko 4-4.5 metara duzine,moja je pukla...
 
Jel zna neko gde mogu nabaviti hidraulicnu cev za zmajevku prikolicu ?.Mislim na onu cev koja dovodi ulje do oba cilindra za kipovanje,cev ide od nekog ventila koji je napred kod rude,i prolazi duz sasije do prvog i zadnjeg cilindra,ima oko 4-4.5 metara duzine,moja je pukla...
Izmeris koji je precnik i porucis kod ovih sto se bave hidraulikom. Ce-hid itd....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dubravka gotova,sve novo,cim zavrsim sa kukuruzom skidam ove lastis gume od kombija i stavljam 7.50-16
Kojih dimenzija su te lastis gume? Ja sam stavljao na stricevu prikolicu. Continentalove 235. Nose 1450kg. Tovareno je na prikolicu vise od 2 kubika sljunka i peska i nosile su lepo. I sada sam na ovu stavio takve ali bolje su bile one na stricevoj prikolici.
Nego koju dubinu nastavaka preporucijere za ovu moju jednoosovinku? Sranice su duboke 38 ili 40cm. Nisam bas siguran 100%.
 
Kojih dimenzija su te lastis gume? Ja sam stavljao na stricevu prikolicu. Continentalove 235. Nose 1450kg. Tovareno je na prikolicu vise od 2 kubika sljunka i peska i nosile su lepo. I sada sam na ovu stavio takve ali bolje su bile one na stricevoj prikolici.
Nego koju dubinu nastavaka preporucijere za ovu moju jednoosovinku? Sranice su duboke 38 ili 40cm. Nisam bas siguran 100%.
Ako joj je 3t nosivost i ako su za kukuruz,onda mogu i 80cm da budu...
 
Ako joj je 3t nosivost i ako su za kukuruz,onda mogu i 80cm da budu...
Pa prikolica se vodi da je 3t. Nije imala papire pa sam napravio. Kod prijatelja ista takva nosi 3,8t. Sreanice planiram da radim skroz zatvorene, tj. puna daska bez medjupraznina. Najvise bi ih koristio za zrnastu robu. Moram negde naci tabelu kolika je masa zrna po metru kubnom, pa da racunam kolika mi zapremina sanduka treba.
 
img-20160914-113402.jpg


Moja Tehnostrojka sa nastavcima od Turbo Zete , koje koristim za silazu, bale, drva, seno.
 
Poslednja izmena:
Kojih dimenzija su te lastis gume? Ja sam stavljao na stricevu prikolicu. Continentalove 235. Nose 1450kg. Tovareno je na prikolicu vise od 2 kubika sljunka i peska i nosile su lepo. I sada sam na ovu stavio takve ali bolje su bile one na stricevoj prikolici.
Lastis gume su 235,i kod burazera su iste.On je za 100 eura kupio 4 lepe kontinentalove 235 i stavio na prikolicu.To je bilo pre 6 meseci.Jos dve su mu ostale a dve su se raspale.Da dodam slabo koristi prikolicu.Prvi but je Bum bio u stajnjaku a drugi put u psenici.
Ja dok sam ziv necu staviti kojekakve gume od kombija na prikolicu.Kad sam uporedio novu Kultorovu gumu prikolicarku od 12 platana i ovu gumu od kombija,tacnije C gumu od 8 platana pa to je smesno.Prava guma za prikolicu ima bar 200% vise gume na sebi a i platana od ove C gume.I nije skupa oko 7000 dinara.Za 240eura sve 4 nove gume i ima da sluze 20 godina,pa sad vidite sta se vise isplati.
 
Lastis gume su 235,i kod burazera su iste.On je za 100 eura kupio 4 lepe kontinentalove 235 i stavio na prikolicu.To je bilo pre 6 meseci.Jos dve su mu ostale a dve su se raspale.Da dodam slabo koristi prikolicu.Prvi but je Bum bio u stajnjaku a drugi put u psenici.
Ja dok sam ziv necu staviti kojekakve gume od kombija na prikolicu.Kad sam uporedio novu Kultorovu gumu prikolicarku od 12 platana i ovu gumu od kombija,tacnije C gumu od 8 platana pa to je smesno.Prava guma za prikolicu ima bar 200% vise gume na sebi a i platana od ove C gume.I nije skupa oko 7000 dinara.Za 240eura sve 4 nove gume i ima da sluze 20 godina,pa sad vidite sta se vise isplati.

Ja imam C gume već 3 godine i nisam imao problema.Sve valjda zavisi na kakve gume naletiš i kakve si sreće.Moje su bile skoro nove.
 
C gume potrosene s kombija namontirane na IMT kipericu i duraju vec GODINAMA bez ikakvih problema. prikolica nema poviselja i tovari se u sanduk sve i svasta koliko god u nju stane. Ja imao na drvenim kolima 4 komada od kombija putnickog. ne znam jel C ili nije, prodao kola kolegi i on vozi sve i svasta u njima (stane oko 1500-2000kg zrna u kola) i isto tako vec godinama i kod mene a sad i kod njega.

Za neke normalne terete i manje brzine C guma moze posluziti. Ko puno vozi i puno tura godisnje i ako je grbav teren, gume od kombija su jako mekane i znaju praviti vise problema nego koristi.
 
Onda skidaj "lastis" gume prvom prilikom. Kod mene se na brdu koriste iskljucivo jednoosovinske prikolice dal rucni rad il tvornicke, u dvoosovinkama rijetko tko vozi neke terete, samo veliki gazde koji imaju cime vuci kamionke, al drugi slabo koriste dvoosovinske prikolice...
 
Kod nas je brdovit teren i u selu ima 2 ili 3 jednoosovinke,svi koriste ove prikolice 2,5 ili 3 tone tipa kikinda,dubrava,emind i slicno...Eto to valjda tako,prvo neko kupio dvoosovinku pa tako ostalo,u susednim selima se koriste jednoosovinke marke IMT a tehnostrojke niko nevoli jer se lako prevrcu.Ja sam pre 15 godina prevrnuo tehnostrojku kipericu neznam ni sam kako,mali nagib okrenula se ko ziva.

E imam i ja jednoosovinku:osmeh:ja zaboravio na sebe ali je rucni rad,vocarska,sanduk izmedju tockova,super stabilna.
 
Nazad
Vrh