Prikolice

Isto to sam i ja radio na mom ventilu i radi ko nov,iako neki kazu da od toga nema nista
 
Nisam nikad otvarao jel treba na nesto da obratim paznju te gumice ako su ostecene gde mogu da se pronadju.
 
Ljudi, koliko bi moglo da se uzme za Visevicu, dvoosovinka, trostrani kiper?
Prikolica u dobrom stanje, nosivost 5t, tovari 5.800-6.000kg psenice.
Duple metalne stranice, bez rifuza.
Nema bas takvih po oglasu, pa zato pitam.
 
Danas sam probušio gumu i u vožnji ispadnu prstenovi sa felge jedan sam našao a drugog ne pa me zanima dali neko ima ili zna di ima felga ili prsten da kupim a prikolica je pobeda felga 20 coli
 
Gumice za cilindre sam nasao u firmi Palilas u Trsteniku a ventil sam rastavio ocistio i nije pomoglo. Nosio sam majstoru koji je to resio, prikolica isprobana koci.
 
Danas sam probušio gumu i u vožnji ispadnu prstenovi sa felge jedan sam našao a drugog ne pa me zanima dali neko ima ili zna di ima felga ili prsten da kupim a prikolica je pobeda felga 20 coli
Je li felna kao na kamionu? Ako jeste pasuje od starih kamiona, tipa FAP ili Dajc (samo da nije tubeles). Imaju 2 tipa felni. Sa jednim i sa 2 prstena, pa treba videti koja je.
 
Koju boju preporucujete kao zavrsni premaz za farbanje sasije i stranica traktorske prikolice? Osnovnu sam udario uljanu u 2 sloja (za stranice, a tako cu i sasiju)
Uljanu ili poliuretansku? Kod nas set poliuretanske boje (1l frbe, 0,7l hertera i 0,3l razredjivaca) kosta oko 2500 dinara. Nju koriste u prevoznickim preduzecima za farbanje prikolica i sasija. Kazu mnogo dobra boja. Potojana i cvrsta, a majstor sto mi farba je cak i auto farbao poliuretanom. Ispalo vise nego dobro.
 
Ovih dana malo dobih vremena da nastavim kardanku,pa kad
se zavrsi proba.
97970543599098244389.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 
Evo i remont moje IMT ili FAK jednoosovinke se blizi kraju.
Radjeno je sledece:
Nove stranice po mojim zamislima sa rifuznim otvaranjem pozadi
Ciscenje od korozije i farbanje sasije i sanduka osnovnom uljanom u 2 sloja a zatim isto zavrsni premaz uljanom bojom, koji je na zalost malo pokisao i pojavile su se tackice. Hteo sam poliuretansku boju ali kako sam imao zalihe Nemacke uljane farbe, dokupio sam crnu i napravio sivu boju kojom je ofarbano.
Remont kocionog sistema
Lezajevi tockova i farbanje felni.
Ostalo je da se stranice ofarbaju zavrsnom bojom i jos nekih sitnica. Moram promeniti gumice na hidraulicnom klipu i sledi sklapanje i da se uradi struja. Jedino sto osovinu nismo skidali sa sasije. Na farbanje je otislo dosta boje. Sto osnovne sto zavrsne i ima jos sitnica da se farba. Ali bar ce biti prikolica :osmeh:




 
Nazad
Vrh