Prikolice

Potreban mi je strucan savet nekog ko zna oko cilindra na prikolici.......kipovao sam smece i podigao sam prikolicu pola metra od sasije i iskocio mi je cilindar iz lezista ali se nije vratio skroz....... kako da ga vratim?

- - - - - - - - - -

e224b1f9
iq1ie13q9
475e9ll41
 
najprostije otpusti cev sto dovodi ulje u cilindar,ali podmetni ispod neku posudu da uhvatis ulje i spustice se do kraja
 
hvala na pomoci odo da probam :osmeh:

- - - - - - - - - -

nece opet.....otpustim crevo sto dovodi ulje i nece aki kad ga stisnem rukom radi onako kao opruga vraca me gore neznam jel to tako treba?
 
Skini onda cev skroz od cilindra. kod tebe vidim izleteo iz lezista treba mala sila da bi se vratio.pretisni ga necim da ispusti ulje.Mene jednom zeznula brza spojka nije htela da pusti ulje nazad kad sam podigao kiper i samo sam otpustio cev i vratila se nazad ali sanduk ga pretiskao.
 
Pa kolega, sta tebi sad ovde nije jasno? Treba dovoljno tezak da savlada klip da ga vrati ili dizalicom digni sanduk prikolice i vrati klip gdje mu je mjesto.
 
pa sad bi trebalo da radi kako treba......kad sam pri put odvrno ulje od dovoda nije hteo da se vrati pa sam 3-4 puta dizao i ispustao i sad radi lepo i vraca samo da dignem sanduk i da ga vratim na mesto
 
kakav osigurac treba da bude tu?

- - - - - - - - - -

ima rupa kroz celu kuglu sto prolazi...sta bi tu trebalo da bude 2 kuglice sa oprugom ili?
 
Po obodu rupe gde ulazi kugla,mora biti sic za seger(zeger)osigurac.Tako i na donjoj strani na dnu klipa imas udubljenje u kojem klip "sedi" na kugli moras imati osigurac.Ako su klipovi skidani nekada,onda "majstori" ni dole nisu vratili osigurac.Slikacu ti sutra klipove i osigurace posto su skinuti za remont.Sutra ih nosim.
 
pozdrav ljudi, ja sam nov na forumu pa bih vas molio za misljenje...
dakle hteo sam napraviti kardansku prikolicu za imt 533 pa sam doso do sledeceg proracuna:
dakle traktor imt 533 za jedan obrt kardana predje put od 48,3 cm, ja sam dosao do diferencijala odnosa 4.1:1 znaci da za 4 obrta kardana tocak se okrene 1...
dakle moj proracun je 48,3x4.1=198.03- obim gonjenih tockova prikolice, i ovako bi mi se prenos naj pribliznije poklopio... dali sam upravu, hvala unapred...
 
pozdrav ljudi, ja sam nov na forumu pa bih vas molio za misljenje...
dakle hteo sam napraviti kardansku prikolicu za imt 533 pa sam doso do sledeceg proracuna:
dakle traktor imt 533 za jedan obrt kardana predje put od 48,3 cm, ja sam dosao do diferencijala odnosa 4.1:1 znaci da za 4 obrta kardana tocak se okrene 1...
dakle moj proracun je 48,3x4.1=198.03- obim gonjenih tockova prikolice, i ovako bi mi se prenos naj pribliznije poklopio... dali sam upravu, hvala unapred...

Prelistaj forum, kolega "savoris" je davnih dana pravio kardansku prikolicu za u sumu i brdske terene. Napravio je sebi za Vladimirca i MISLIM da je pravio i drugima za 533/539. Znam da mu je za vladimirca pasala zadnja osovina od lade NIVE i tockovi od rusa s prednje vuce samo se diferencijal morao okrenuti naopako zbog smjera vrtnje...

Tvoj proracun vazi samo ako je na diferencijalu prikolice isti prenosni omjer kao sto je na traktoru a to "na pije vodu". Sve ovisi kakav diferencijal uzmes za pravljenje prikolice i kad ubacis njegov prenosni omjer u formulu tek onda racunaj gume. Takodjer uzmi u obzir da ces taj kardan koristiti pod teretom i da ce te gume na prikolici "lezati" pod teretom pa ce biti manji korisni obim tocka...

Ne znam sta je islo za IMT-a ali ljudi prave takve prikolice odavno i to je prava stvar za brdovit teren. Proracun ne mora biti 100% tocan jer se to koristi samo po blatu tako da je proklizavanje do 5% dozvoljeno, dosta je "od oka" napraviti da bi to radilo kako treba.
 
pozdrav ljudi, ja sam nov na forumu pa bih vas molio za misljenje...
dakle hteo sam napraviti kardansku prikolicu za imt 533 pa sam doso do sledeceg proracuna:
dakle traktor imt 533 za jedan obrt kardana predje put od 48,3 cm, ja sam dosao do diferencijala odnosa 4.1:1 znaci da za 4 obrta kardana tocak se okrene 1...
dakle moj proracun je 48,3x4.1=198.03- obim gonjenih tockova prikolice, i ovako bi mi se prenos naj pribliznije poklopio... dali sam upravu, hvala unapred...

http://poljoinfo.com/showthread.php?108-Prikolice&p=1004229&viewfull=1#post1004229
 
Po obodu rupe gde ulazi kugla,mora biti sic za seger(zeger)osigurac.Tako i na donjoj strani na dnu klipa imas udubljenje u kojem klip "sedi" na kugli moras imati osigurac.Ako su klipovi skidani nekada,onda "majstori" ni dole nisu vratili osigurac.Slikacu ti sutra klipove i osigurace posto su skinuti za remont.Sutra ih nosim.
Gde nosis klipove na remont?
 
Prelistaj forum, kolega "savoris" je davnih dana pravio kardansku prikolicu za u sumu i brdske terene. Napravio je sebi za Vladimirca i MISLIM da je pravio i drugima za 533/539. Znam da mu je za vladimirca pasala zadnja osovina od lade NIVE i tockovi od rusa s prednje vuce samo se diferencijal morao okrenuti naopako zbog smjera vrtnje...

Tvoj proracun vazi samo ako je na diferencijalu prikolice isti prenosni omjer kao sto je na traktoru a to "na pije vodu". Sve ovisi kakav diferencijal uzmes za pravljenje prikolice i kad ubacis njegov prenosni omjer u formulu tek onda racunaj gume. Takodjer uzmi u obzir da ces taj kardan koristiti pod teretom i da ce te gume na prikolici "lezati" pod teretom pa ce biti manji korisni obim tocka...

Ne znam sta je islo za IMT-a ali ljudi prave takve prikolice odavno i to je prava stvar za brdovit teren. Proracun ne mora biti 100% tocan jer se to koristi samo po blatu tako da je proklizavanje do 5% dozvoljeno, dosta je "od oka" napraviti da bi to radilo kako treba.
pa da predjeni put traktora za jedno okretanje izlaznog vratila je 48.3,
e sad odnos diferencijala od lade nive (koji planiram da stavim) je 4,1x1, znaci delimo obim gume na prikolici sa odnosom dif na prikolici da bi dobili predjeni put za jedno okretanje kardana, sto bi znacilo ako je obim 200cm ako ga podelimo sa 4,1 dobijamo predjeni put prikolice od 48,7 za jedan obrt izlaznog vratila...:ideja:
 
Nazad
Vrh