Prikolice

@ mirmag Zasto niste stavili kamionske gume i felne kada ima mesta i zmrecki da se stavi kao sto stavljaju na zmajevke loznice itd.... Pricam o gumama R 22.5
Nekako izgledaju mnogo male ove gume spram prikolice kako je uslikano....?
 
To su 16 cola felne ako se ne varam, i na te cehoslovacke prikolice fabricki idu gume sa 16 platana.... To je nepoderivo!
 
@ mirmag Zasto niste stavili kamionske gume i felne kada ima mesta i zmrecki da se stavi kao sto stavljaju na zmajevke loznice itd.... Pricam o gumama R 22.5
Nekako izgledaju mnogo male ove gume spram prikolice kako je uslikano....?


Jednom me je neko vec pitao u vezi tih guma i felni...to nije po mom ukusu,a Mityoo je dao odgovor u vezi fabrickih guma...

- - - - - - - - - -

Na ovu drugu prikolicu gde smo juce montirali nove gume bi mozda i stale kamionke zbog malo veceg razmaka izmedju sanduka i tockova(drugacija konstrukcija sasije,zbog vazdusnog kipanja),ali na staroj ne bi nikako mogle stati kamionke...evo slike stare proikolice.....

9a7omp.jpg
 
Imaš kamionke i od 17.5 coli:osmeh:
Svakako ovo je lepše rešenje nego kamionke ali su one dosta povoljnije a verujem i dugotrajnije
mana kamionki je "neudobnost", prikolica kad je prazna prosto skakuće
 
I u njivi ju mora tenk vuci. Posle prve kise nemas s njom sta da trazis u njivi.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
ta je oko 5000 eura plus pdv .
I ovisi što želi od opreme ako ju kupiš rekli su da besplatna dostava u HR sad nezz kod vas koliko bi bila.
 
Za dva reda je nego imaš puno vrsta jeli razlika ima zračne kočnice su skuplje .
Dolazi ova s hidruličnim one su jeftinije
 
Ja sam gledao jednu meni se baš dopada razmišljam da kupim kad malo dođem sebi s novcima.
Jedan blizo je ima par godina nije imao problema,.
A i novo je novo.
Staro je staro kod na stara prikolica 2000 eura neispravna a ova nov 4000 .
Koliko je kod vas
 
Kakva su iskustva sa ove majevice od 4t ? Jel vrede nečemu, ili ipak bolje stare tehnostrojke?

Ja imam dvije. Jedna stari tip jedna novi tip kao sa slike... Stari tip smo uzeli od lokalnog trgovca koji ih je po noci dovozio iz tvornice neofarbane i neodmascene i onda ih je sam farbao da ustedi koju paru ali su ih odmascivali valjda vodom pa se na mjestima farba bas fino guli s nje. Na njoj su dosle katastrofalne gume koje su se nakon dvije godine pocele odvajati na platnima i dobile su "bubrege" po sebi, pa smo ubacivali zracnice u njih ali nije od tog bilo srece.

Nova je kupljena direkt iz tvornice preko generalnog uvoznika dosla s rinfuz otvaranjem stranica, boljim gumama, 50 puta bolje ofarbana, ljestve na prednjoj strani, vidi se da su si dali truda.

Prevezle su do sad i jedna i druga cjelo cudo zrna i iscjepanih drva, gnojiva. Stara je bila u jednom danu dvaput prevaljena puna nekih panjeva, skinuli povisenja s nje i vozili mokar soder koliko god je u nju stalo (vozili 2 dana svaki dan po 7-8 tura 12km daleko) i nista se na sasiji ne pozna al su zato na 549 popucali sarafi na zadnjim tockovima...

Naravno, punu sodera kipati na stranu, nazad nikako jer bi sasija sigurno "klekla" do zemlje.

Jedan mudrac kupio novi tip prikolice i naderao ju punu s povisicama gradjevnog otpada (razbijeni blokovi, crijep, visak maltera...) i kipao ju tako punu prema nazad. Sasija se spustila do zemlje a sanduk ni mrdac. Nosio je prikolicu nekud na ravnanje i stalno je u funkciji ali ga je njegova glupost jako puno kostala a prikolica nikad nece biti kao sto je bila.

Na obje sam "pecnuo" oci na rudi da se ne mogu slobodno okretati jer koristim na oba traktora kuke i kad skrenes do kraja, oko se okrene pod teretom skoro u okomit polozaj i kad ides izravnati traktor i prikolicu ili puca oko na rudi ili puca sama kuka. Prilikom prevrtanja stare prikolice taj mali var je pukao i prikolica se "normalno" prevrnula. Oko ponovno "pecnuo" da ne pravi probleme i teraj dalje.
 
Poluautomatsku imam na oba traktora. Kad smotam puni, oko se okrene skoro u okomit polozaj i pod teretom nema sanse ispraviti kompoziciju da se nesto ne otkine. Pokusao sam oko na rudi dotezati ali je nepristupacno i nisam mogao tako da je komad vara dovoljan da drzi. Ipak je oko odlijevak i tu nema nekog cvrstog varenja i kad treba pod velikom silom var puca a normalno kad vucem prikolice nema problema s okretanjem vucnog oka.

Novije IMT prikolice isto imaju okretno vucno oko i covjek je ovdje tako i otkinuo ganc novu kuku. Tamo je matica pristupacna pa je dotegao vucno oko koliko god je mogao da se oko ne moze slobodno okretati i nikad vise problema.
 
Ova majevica mi dosta ljepo izgleda a na sajmu je dosta jeftinija kad bude što novaca morat i ja po jednu.
 
Nazad
Vrh