Prikolice

Ja bi zavario neeki hepek na kraj cevcie da slucajno nezakaci i otkaci se
 
Sa ovim nastavcima staje 4-4.5t suvog zrna kukuruza. I mene ceka isti posao.
Ovih dana treba da se ispeskari i ofarba prikolica i posle da se urade stranice. Ramovi od cevi su gotovi, ali me ovaj za rolovanje zalaci vec duze vremena...
Slazem se sa Spaspjem.
 
Svaku sugestiju prihvatam:ppozdrav:Kanal u cevi je prilicno knap uradjen i zakacka prilicno lepo naleze kad je sve zategnuto.Probana je vec sa teretom i nijedna zakacka se nije odkacila drzalo je bez problema e sad nije na odmet da se doda malo duze parce sine na kraj cevi za svaki slucaj ako se otkaci zakacka tu bi se zaustavila.To cu preventivno i uraditi.Ostalo je jos da se ofarbaju stranice i moze da ide u rad.
 
34b0b1096a64e55bd007f671b1bea6e4.jpg
cc58bd202037b62d9fb8e628f633ada9.jpg
:D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Jesul teske za skidati ove stranice kod mene su sa drvenim koljem pa su opet poteske.
Meni licno nisu teske,sam ih namontiram bez problema, odokativno ove duze stranice nemaju preko 20kg.Jeste da su cevi metalne al na drugoj kiperici imam duple stranice cisto od drveta,daske su takodje camove ali stubovi su od bagrema i teze su mi stranice od ovih sto sam sad uradio sa metalnim cevima.
Mogu se napraviti od panela, mislim da se mogu naci u sirini od 40cm i 3cm debljine, laksi su i dugotrajniji od drveta.
Cvetojevic,od kog sastava su ti paneli posto se na slici ne vidi bas najbolje?Kod nas dosta ljudi praktikuje da nastavke tj duple stranice prave od sal-tabli,i sam sam bio misljenja da ove stranice tako odradim,medjutim takve stranice su teske ko tuc,sam ih jako tesko namontiras,zato sam se opet odlucio za camove daske.
 
Onda je to ok,samo ako je taj lim koliko toliko cvrst mada se u tim povisicama uglavnom nosi zrnasta roba i kukuruz u klipu,tako da i ne moraju da budu iste cvrstine kao donje metalne stranice.
 
Mala zamjerka za ove gore stranice tj za sarafe, trebo si uzeti torban i stezati prema vani, tako ti nece nmi silaza tapinjat kad se kipa a i kad se nekad udje nece se ogrebat. Ja sam isto pravio kao i ti ali sam ja uzimo od vojnih kasarni daske od 3 cm od crnog bora i sa torban sarafima povezo i napravio pozadi zadnju stranicu da se ne skida.

image hosting above 5 mb
 
Gde se na Dubravi od 2.5 tona nalazi broj šasije? Tražili smo sa ortakom ali nigde nismo mogli da nađemo...
 
Gde se na Dubravi od 2.5 tona nalazi broj šasije? Tražili smo sa ortakom ali nigde nismo mogli da nađemo...

Ovaj sam odgovor ja dobio:

BROJ na Dubravi je obicno ukucan iznad zadnjeg desnog tocka i jako slabo se vidi, makar na mojim Dubravama

Nigde ga nisam našao. Sve preronjao, šmirglao, celu prikolicu pregledao... Ima samo natpisa Zenica NP 10, na svakom metru, to se jasno vidi. :osmeh: Možda je to dovoljno za registraciju.
 
To zenica, to je zbog zelezare, odakle su kupovani ti I profili za traverzne, ne verujem da ce moci preko toga da se registruje
 
Nema pločice. Moja čak ima i zelenu tablicu, bila je nekada registrovana.

Farmer, znam da to ne znači ništa za registraciju, zezam se. To NP je Normalni profil 10. Na IMT-ovoj jednoosovinki je NP 16. Ni na njoj nisam našao broj šasije. ::lose::
 
Ja na dubravi imam namontirane c gume sa kombija skinute, neznam trenutno meru ali ako treba pročitaću sutra pa napisati. Kupio ih jeftino a ekstra leže.
 
Nazad
Vrh