Prikolice

Jel neko uzimao/čuo/video stranice za zmajevku koje pravi Pantograf iz Melenaca?
 
Ako nema plocicu na njoj jel moze da se reg?

Drugar ima sličan problem, želi da registruje Zastavu 5t prikolicu sa dva svedoka, ali nema pločicu na prikolici. Nekad je postojala na drvenim stranicama, ali se to odavno izgubilo...

I sad mu je problem da je registruje jer ovi na tehničkom ne mogu da upišu o kojoj se prikolici radi pošto nema pločice, treba im neki dokaz (zbog dokumentacije) da se radi o Zastavi 5t. Koliko sam shvatio pomogli bi im fabrički kataloški podaci o prikolici, odnosno bilo šta sa čim bi mogli da uporede prikolicu i time dobiju mogućnost da daju potvrdu da se stvarno radi o fabričkoj prikolici Zastava 5t. Dakle bilo kakav fabrički reklamni (ili bilo kakav drugi dokumentacioni) materijal o toj prikolici (kao što je neko nedavno postavio za Kikindu), sa slikom ili čak i bez nje, ali sa tehničkim podacima o prikolici - nosivost, težina i sl. (na osnovu kojih bi mogli da naprave knjižicu o drugarevoj prikolici, tj. da imaju neko pokriće).

Pretpostavljam da se fabrika na neki način reklamirala u to vreme kad je proizvodila ove prikolice, tj. da je imala neki propagandni oglas ili sl. sa čim je predstavila svoju prikolicu u javnosti. (Npr. nešto kao što savremeni proizvođači dele flajere o svojim proizvodima na sajmovima i sl.) Ako neko zna gde bih mogao naći takav flajer o ovoj prikolici, ili bilo kakve kataloške podatke o ovoj prikolici (Zastava 5t), molio bih da napiše ovde ili na pp.
 
Jel neko uzimao/čuo/video stranice za zmajevku koje pravi Pantograf iz Melenaca?
Ja sam gledao prosle godine par tih prikolica,korektno uradjeno, i svi vlasnici potvrdili da su oni samo oterali tamo sasije, i on im je sredio prikolice, a kad sam zvao da pitam on kaze da samo pravi stranice, ne ugradjuje:sta:
 
Vecina traktora iz francuske imaj hidro kocnice pa mislim da mi je jeftinija solucija da prepravim neko prikolce ili ako se nadje neko koje se prodaje nego da menjam sistem na traktoru :)
 
Poslednja izmena:
Jel neko uzimao/čuo/video stranice za zmajevku koje pravi Pantograf iz Melenaca?

Po Backoj sam video dosta prikolice s tim stranicama. A i brat ima jednu zmajevku s takvim stranicama. Zadovoljan je.
Inace covek je korektan, otac je ponekad saradjivao/saradjiva sa njim, svaka preporuka.
To da li (sad) montiraju stranice ili samo proizvode, to ne znam.
 
jel zna neko koliko kosta onaj ventil za regulaciju pritiska vazduha u boci na traktoru,ursuz 355 je u pitanju.Ugradio sam vazdusne kocnice na prikolici,pa bi trebao da ih isprobam da vidim dal sam sve uradio kako treba ali mi na traktoru fali taj ventil izgubljen odavno.
 
@mare986 .Misliš na ovaj

168a7n6.jpg
 
jel zna neko koliko kosta onaj ventil za regulaciju pritiska vazduha u boci na traktoru,ursuz 355 je u pitanju.Ugradio sam vazdusne kocnice na prikolici,pa bi trebao da ih isprobam da vidim dal sam sve uradio kako treba ali mi na traktoru fali taj ventil izgubljen odavno.
Jel moze neka slika da vidim kako si to resio?Ja sam uzeo zadnje glavcine od Tamica i posle praznika krecem da pravim sumsku prikolicu pa bi joj napravio i vazdusne kocnice.
 
@mare986 .Misliš na ovaj

168a7n6.jpg
[bas taj

- - - - - - - - - -

moze sutra cu da slikam,prikolicni ventil je od ljutomerke komsija mi dao njemu netreba prodao prikolicu a ventil mu ostao jer bio skinut,boca za vazduh je od fapa, klip sam kupio preko oglasa.Osovinu sam kupio od prikolice neke covek uvozi iz inostranstva tako da tu nista nisam imao da prepravljam jer je vec imala kljuceve

- - - - - - - - - -

Aco evo slike,sve sam namestio kao kod fabricke prikolice
img20150412142023.jpg
img20150412142033.jpg
img20150412142117.jpg
img20150412142131.jpg
img20150412142151.jpg
img20150412142207.jpg
img20150412142303.jpg
 
Moras da imas i bocu na prikolici jer kad stisnes kocnicu prekidas dovod vazduha i prikolica koristi vazduh iz boce koja se nalazi na njoj za kocenje,kad pustis kocnicu vazduh opet dolazi prema prikolici i ona odmah otpusta kocnicu
 
Nazad
Vrh