Prikolice

Meni se taj tip prikolica ne svidja. Jako se naslanja na traktor i prilicno opterecuje zadnji most. Za komotan rad treba traktor sa jakim zadnjim mostom sto je nekih 120ks+ traktor. Potpuno ne rentabilno za cca 13-14t tereta. Ako hocete tandem, mnogo je bolje nesto kao Brantner, gde se tek tek naslanja na traktor, tek toliko da ga malko optereti da ne proklizi, ali nikako da je pod stalnim pritiskom.

Ovde se lepo vidi.
1260830798_0x0.jpg
 
e bas nisi u pravu po meni su bolje resene zmajeve i tehnostrojeve tandemke oslanja se provereno 950kg tereta na poteznicu,jer je ta ruda ogibljenja ako shvatas ima gibanj!!! i nema potrebe da je vuce 120ks,do juce su ih vukli rusi 82 po zadrugama,e sad je druga stvar sto su zadruge prodate TAJKUNIMA pa su oni kupili Brantner damperke i traktore od 120-160ks!
 
Meni se ovakav tip prikolica baš sviđa. Mislim na Zmajevke 520. Ali i kada bih je uzeo ne bih mogao da je vučem zbog terena kod mene. Prevelike su
89.gif

@Zmaj 151 - Vidi se gibanj dole kod tebe na slici :osmeh:

slika0481.jpg


950kg nije uopšte mnogo.
 
Mislim da na zetoru 4718 dozvoljen teret na donju vucu (na nosac sto sme da se nasloni) je 800 kg.
Za traktore koje mogu da vuku ovu prikolicu mislim da tih 950 kg (+ ogiljenje) nije problem. Veci je problem s ovim jedno osovinkama (napr.: 10 m3 stajnjaka, 1 osovina, i osovina i ruda bez ogibljenja).
 
Vladj- Sta ti je prikolica... Meni i da je poklone mogu samo da je drzim za ukras,gde to da vucem i sa cim.. :haha: Ta prikolica je velika i za taj traktor ispred nje...
 
Neznam da neko ima u Vojci,a u Golubincima ima Lazic dve koje su jos malo nadogradjene neznam dal na jednoj ili na obe pucale su zadnje osovine.Inace zadnja osovina skrece.Vuku ih jd 7800 i 6930.Inace neka vam kaze Mica967 kako je lepo orati repiste kada ona prodje po blatu sa 25t:haha:.
 
Vladj- Sta ti je prikolica... Meni i da je poklone mogu samo da je drzim za ukras,gde to da vucem i sa cim.. :haha: Ta prikolica je velika i za taj traktor ispred nje...

Ma sve je to lepo dok ona ne ostane u blatu ili dok ne popucaju vucni lanci kako je onda stovariti. :osmeh: Inace sto rece Kremator mogle bi se dve lepe prikolice od nje napraviti, da bi ih prilagodili snazi nasih traktora.
 
Nazad
Vrh