Prikolice

Kokolo prvo ti dotegni ležajeve pa ako imaju lufta i dalje onda su odradili svoje ako nemaju lufta nema potrebe menjati, a to što zmajevka ide teže od drugih to je normalno ako ima balonke gume pa još ako gume nisu naduvane onda je zlo.

Marko zmajevka je teška od 2200- 2600kg e sad šasija sa patosom negde oko 1700-1800kg bez točkova i stranica, odokativno.
 
Hvala na pomoci sale ratar, znam da treba da ide teze sa balonkama ali praznu po ravnom betonu mogu i rucno da pomeram ali kad sam je vuko punu traktor se osecalo da jako tesko vuce a to isto mi je rekao i brat od tetke kad ju je pozajmio pa bih ipak promenio lezajeve pa ako ko zna molio bih brojeve lezajeva tocka na Zmaj 485.Hvala.
 
samo gume na 4.5 - 5 bara ako su balonke i videces razliku, cim malo padne pritisak u nekoj gumu osetis pod teretom kako je traktoru teze.. ali zato po neravnom prazna skace ko jarac..
 
balonke ni slucajno duvati na 5 bara,toliko se duvaju uzane 20ke,kod mene na sasiji stoji ofarbano preporuka 3,25,mi ih nikad nismo duvali vise od 2.8 i evo vec 36 godina nikad nisu skinute,brezoni jos ne odvrnuti. ako se balon preduva vrlo bryo ce na vrelom asfaltu doci do defekta. nemojte zavaravati coveka,ako se tesko vuce il neka sipa manje il nek popravlja sta je vec pokvareno ili veci traktor.
 
Hvala na pomoci sale ratar, znam da treba da ide teze sa balonkama ali praznu po ravnom betonu mogu i rucno da pomeram ali kad sam je vuko punu traktor se osecalo da jako tesko vuce a to isto mi je rekao i brat od tetke kad ju je pozajmio pa bih ipak promenio lezajeve pa ako ko zna molio bih brojeve lezajeva tocka na Zmaj 485.Hvala.
Da nije bilo tesko vuci po njivi? Jesenas i letos upadala guma bas zestoko u meku zemlju. Jel se tesko vukla i po asfaltu?
 
Ljudi tesko ide i po asfaltu a tesko i po leniji ali tesko siguro jer sam vuko i druge zmajevke (ne moje)sa balonkama gumama a nisu isle ovako tesko.
 
nemoj da se ljutis ali moram da te pitam,jes pogledao kako stoje kljucevi cilindra za kocenje(ako ih prikolica poseduje) zna i to da bude uzrok ako nece da se vrate do kraja.
 
Tovarim punu kukuruza u klipu a takodje sam tovario i ostale pozajmljene zmajevke sa balonkama a ova moja opet pisem prazna ide normalno probao sam rucno po dvoristu po betonu da je pomera i nisam primetio da ide tesko ali punu je traktor mnogo tesko vuce, mislim teze nego druge zmajevke sa balonkama.Vazduh ili vazdusne kocnice nismo koristili.Za gumene odstojnike nisam siguran dali ima,nemogu napamet da kazem.
 
Ajd da se ubacim i ja u diskusiju, najlakše ti je da dizalicom podigneš svaki točak posebno i ručno ga zavrtiš i proveriš da li ima lufta, ako nema lufta onda naduvaj gume na propisan pritisak i vozi.
 
Gume su ok i kad je puna a ovo sa luftom moram proveriti.Hvala u svakom slucaju a sad dali zna neko koji tu idu lezajevi a nesto u kvalitetu sta bi mi preporucili?
 
Da li je neko pravio prikolicu da ide preko kardana? Mi smo nesto poceli, ali stali smo, dok se ne nadje lancani par, da bih se uklopio odnos izmedju traktora i prikolice. Da li zna neko kako da izracunamo odnos lancanika, da bih se poklapao predjeni put prikolice i traktora. Inace diferencijal je od Zastavice kamioncica isto i sasija, koja se prepravlja za nase potrebe. Evo dokle se stiglo
r219ud.jpg
2rz84ea.jpg
 
Ja sam pravio od iste osovine uklopio sam je da smem i na asvaltni put da je ukopcam,samo sam ja stavio gume 20x8,25 zbog klirensa,sto se proracuna tice treba ti obrazovanje iz prvog razreda:osmeh: ostavicu ti broj na pvt pa me pozovi da ti objasnim.
 
1. Za pocetak moras odrediti neke gume na prikolicu.
2. Spoji kardanom izlazno vratilo traktora i diferencijal prikolice
3. Blokiraj zadnje tockove traktora, podigni ih sa zemlje i izbaci menjac iz brzine
4. Ukljuci na prikljucnom vratilu sinhronizovani pogon
5. Blokiraj zadnje tockove prikolice
6. Zavrti rukom zadnje tockove traktora tacno jedan obrtaj i ocitaj koliko su se okrenuli tockovi prikolice

Taj broj obrta prema jednom obrtu tocka traktora i precnike tockova daj pa cu ti izracunati odnos lancanika.
Ako nemas blokadu na prikolici snadji se da se tockovi zajedno okrecu.
 
Dao mi je clan kinez broj, pa ce ga neko orenuti veceras, posto jos kardan nije spojen do diferencijala pa mi je malo teze sve ono uraditi.
jjova prvenstveno sluzi kao niska prikolica, za gajbe sa sljivama, zatim kao kareta za drva. A da traktoru nece pomoci tu se varate.
 
Nazad
Vrh