Prikolice

Komšo, što ne probaš kod kovača ako ti je hića?
 
Evo i moje nove/stare prikolice ,inace radi se o prikolici Crvena Zastava ,ali samo je sasija ostali ista.
28b8wg1.jpg
[/IMG]
 
Postovani ,da li je neko od vas radio oslanjanje rude na traktor preko nekog amortizera,kao sto imaju stare dubrava prikolice? na zmajevku bi uradio nesto slicno jer mi jako cima traktor kad vuce punu prikolicu i kad jos los put,dok je na samoj rudi jaje precnika skoro 5cm a klin poteznice je 30mm,sta se tu moze uraditi da bi se smanjilo cimanje traktora i da nebi bila tako kruta veza izmedju traktora i prikolice?
 
@ShoLe016
Možda da ubaciš parče neke jače (deblje cevi) i uglaviš ga oko klina a unutar oka ruda da bude. Za amortizer sam video neki fazon sa gibnjem, da se preko njega amortizuje oslanjanje prikolice na traktor.
 
Da ne otvaram temu u oglasima,da li neko zna gde da nadjem dve glavcine za Zmajevku 8 t a da to nije na vasaru?
 
Za sada rekose da nemaju,ali probace da nadju.
Interesuje me jos jedna stvar,pa ako neko zna da mi kaze sta bi bilo najbolje od ovih opcija da se Zmajevka "obuje"(imam vec 4 felne za gume balonke):
1.da li ipak potrositi malo vise para i kupiti balonke
2.da nadjem uske gume i felne kojih vidim da ima dosta po oglasima i nisu skupe
3.opcija,da kupim ove nove felne prepravljene za 22.5 gume.
Balonke mi se najmanje svidjaju,jer su jako skupe i cujem da nisu bas ni toliko dugotrajne,a takodje da je otpor prilikom kretanja asfaltom dosta veci.Ako neko zna da me posavetuje bio bih mu jako zahvalan:ppozdrav:
 
Kolega traju one i idu teže asvaltom ali u ovakvim jesenima balonka je mama a mislim da ćeš je više koristiti po zemljanom putu nego po asvaltu, imam loznicu od 7t uske gume i zmajevke 8t sa balonkama i u blatu su ko bog i šešidžija a balonke naduvaj na 3,5-4bara i neboj se i oma lakše idu.
 
Mi imamo 5prikolica Dubrava
4 su trostrani kiper a jedna nekipuje uopste, na svima su sanduci dubine 1m
na te prikolice tovarim oko 5t zrna na njih idu gume 7,5x16 ali ja sam na 3 prikolice montirao 225/75x16c te gume su od malih kamioncica i imaju nosivost oko 1200kg po tocku, ali kamion ide brzinom 80km/h a ja traktorom jedva 40km/h cena im je oko 30E komad polovne naravno duvam ih na 5bara i jos nijedna mi nije crkla a imam ih vec 7god
 
Mi imamo 5prikolica Dubrava
4 su trostrani kiper a jedna nekipuje uopste, na svima su sanduci dubine 1m
na te prikolice tovarim oko 5t zrna na njih idu gume 7,5x16 ali ja sam na 3 prikolice montirao 225/75x16c te gume su od malih kamioncica i imaju nosivost oko 1200kg po tocku, ali kamion ide brzinom 80km/h a ja traktorom jedva 40km/h cena im je oko 30E komad polovne naravno duvam ih na 5bara i jos nijedna mi nije crkla a imam ih vec 7god
Neke nose i malo vise. Continentalke i Nokian nose 1500kg. Continentalke sam stavio na FAK jednoosovinku koje je sad kod čiče (prikolica je uvek bila njegova, samo smo je mi godinama koristili), a sad kad sam kupio sopstvenu prikolicu, moram naci jos 2 sto nose 1500kg da namontiram umesto ovih 7,5x16 jer su ove polose
 
Trenutno imam u planu da kupim prikolicu mislim da je Pobeda ili Zastava , na prednjoj osovini ima naletnu a na zadnjoj vazdusnu kocnicu, trostrani kiper 5t bez tockova stranica i patosa (Sasija dupla sa klipom) pa ako je uzmem na nju idu tockovi 7,5x20,
A ja bih pravio felne 17,5coli
Pravio bi sanduk 4.5x2m i 1,1m dubine da stane oko 10m3
Inace prijatelj koji ima kamione mi je obećao točkove
Samo ako uspem da se dogovorim oko kupovine i naravno cene:sta:
 
Nazad
Vrh