Prikolice

Zavisi koliko si siguran u kvalitet tamo gde kupujes, ja recimo radije bih sam pravio stranice nego da mi ih u prodavnici sa sve fiskalnim racunom poklone, a zasto? Zato sto znam gde sta sam uzeo, zavario, postavio itd.... Mozda je kod vas drugacija situacija ali prikolica je ipak prikolica, i kazem ko moze a ne zuri mu se moze sam da napravi... :) :ppozdrav:
 
Ok, to je materijal, a koliko još idu ruke za takav posao?

Za takav posao sa kupovnim stranicama za ruke ide oko 500 evra a kad majstor pravi stranice od profila i lima oko 600-650... U malom Iđošu je oko 1700 evra sve komplat sa materijalom i rukama: stranice, patos i farbanje šasije. Pitano za Zmajevku, jedino ne znam da li je računao sve nove šarke ili bi koristio nešto od starih delova...
 
Da li neko zna da li još uvek radi čovek iz Samoša, koji je uvozio šasije prikolica, marka mislim da je Brandis?
 
Za takav posao sa kupovnim stranicama za ruke ide oko 500 evra a kad majstor pravi stranice od profila i lima oko 600-650... U malom Iđošu je oko 1700 evra sve komplat sa materijalom i rukama: stranice, patos i farbanje šasije. Pitano za Zmajevku, jedino ne znam da li je računao sve nove šarke ili bi koristio nešto od starih delova...
Sve novo i navoj za kipanje
 
Za BBS sam narucio kod Kosanovica u Novoj Pazovi i doneli mi na kucnu adresu.Prijatelju za zmajevku smo porucili u Mersteel doo u Novom Sadu.Mislim da je on isao po njih.
 
Zna li neko gde mogu za IMT prikolicu jednoosovinku da nadjem komplet kocioni sistem koji ide u tocak....gurtne, opruge i sve sto ide uz to?
 
Zna li neko gde mogu za IMT prikolicu jednoosovinku da nadjem komplet kocioni sistem koji ide u tocak....gurtne, opruge i sve sto ide uz to?
Bilo je na jednom otpadu kod nas Iz FAK Loznica pre par godina, covek kupio na kilo jer je firma propala. Bilo kocnica i za traktore, ma svega... Stajalo to duze vremena, Al niko nije nista kupio, pa je sve je predato na topljenje, par tona kocionih sistema je pretopljeno, i to starog kvaliteta koji je sad tesko naci
 
Jel ima neko telefon od ovih što prave one šublere za ispuštanje zrna iz prikolice, negde sam zagubio vizit karte.
 
Evo i moje,privodi se kraju. Desna stranica ojacana sa jos po 2 sarke,na levoj strani 5 sarki i prepravljena na rinfuz,lim postavljen i na brzaka cela ofarbana u zeleno,pa sam rucno izvukao ove crne lajsne.
106954171020474601964082.jpg

106819621020474602036084.jpg
 
NA koje je debljine lim na patosu? Jel imaš i daske ispod lima? Samo stavi lanac za gornji deo stranica i biće super.
 
Imam daske,vidi se na slici gde je otvor za suber. Lim je 1mm. Gore moram smisliti neko resenje bolje od trenutnog. :osmeh:
Inace je lim zamenjivao linoleum uspesno 2,mozda i 3 godine.
 
Sluzio je i za lopatu,fatove,klip i sve sto je redovno bilo. Jednostavno je bio izbacen jos pre,pa smo mu nasli svrhu,a sad je odradio svoje pa je dobio zamenu. Inace moze da traje i po nekoliko godina ako se ne forsira,a dobije se za dz.
 
Nazad
Vrh