Prikolice

Sprenglovanje gibnjeva,da ili ne?
Treba mi misljenje ludi koji su se susretali sa takvim gibnjevima u praksi.Koliko je isplativa ta rabota?
Pitam jer na prikolici koju remontujem jedan gibanj moram ili menjati ili dodavati jos listova jer se gotovo ispravio u horizontalu.
Moj otac je izricito protiv sprenglovanja,povucen iskustvima u firmi (kamionske prikolice).
Inace gibnjevi su indenticni kao na Zmaj 489.

letos smo mi radili jednu prikolicu, tj odvezao ju masjtoru koji to radi jer nisam imao vremena da skidam gibnjeve i vozim, a posle da ih vracam. Nama je bilo i par napuklih ploca na gibnjevima, koje je on zamenio, i dodao na svaki gibanj jos po jednu plocu, tako da sad svaki umesto 8 ima 9 ploca. Za ovu sezonu se pokazalo to kao dobro, za dalje cemo videti, samo da napomenem da je prikolica prevukla 150 vagona repe i jedno 30 tona soje
 
Na otpadu u Vs sam nailazio na dobre gibnjeve od raznih prikolica, cena 60 din/kg jesenas
 
Gledam po oglasima zmajeve prikolice i kao po dogovoru su im cene od 4500 do 5000 evra dali je moguce takva cena za prikolicu,po meni vrlo nerealno,sta sve covek moze kupiti za cenu jedne prikolice
 
Samo nek prodaju po 4500-5000e ima i remontovanih sa svim novim gumama i stranicama za te pare a sad bi neki da prodaju ako moze i malo skuplje od remontovanih,generalno cene su im prejake i zato svi vise prelaze na kamionke
 
Pa to si u pravu. Moze se kupiti svasta za tu cenu, ali ako ti trebaju prikolice mora se platiti. Ja sam uzimao prosle godine isto mi bilo skupo a sad gledam da su sad jos skuplje, jos kad se uzme u obzir kakva je sad bila losa godina stvarno je mnogo.
 
sad sam doterao prinovu,pazario sam fakovu jedoosovinku 3.8t nova.sutra cu ubaciti koju sliku...
 
Tako je trziste formiralo cene. Uvek ce prodavac misliti da su jeftine, a kupac da su skupe. Neko rece da je nekada zmajevka 8t nova kostala isto ko ferguson, a sad taj odnos ocigledno ne stoji.
 
ta ce prikolica da stoi na oglasu mozda mesec -dva i on ce ponovo da je kaci ako je ozbilno prodaje -prodace je i za znatno jeftinije za "kes" to je provereno.
 
Nazad
Vrh