Prikolice

zna li ko da li postoji kakav granicnik za maximalno izvlacenje klipa kod jednoosovinke,ili postoji sajla na samom sanduku?Probao sam par puta da podignem ali se bojim da ode na max da se klip jednostavno ne izvuce i raspadne,hvala unapred
 
Postoji sajla i ona treba da se zategne pre nego sto se klip maksimalno izvuce. Klip se nece raspasti ni bez sajle ali je ona korisna da mozes vizuelno da ocenis kad si do kraja podigao sanduk. Sajla ne sme da se napinje previse jer ce hidraulika da je otkine kao od sale.
 
Ovakve prikolice nisu ni namenjene da vuku bale, al kod nas Srba sve rade... Inače prva je 97 a druga 95, stim da je druga ofarbana, a na prvoj se vidi kakva je fušeraja od boje tada bila...

Inače prikolice su extra, nigde krivljene, nigde varene, nikad prevrtane, garažirane od prvog dana, jednom rečju da se i prva ofarba bile bi ko da su iz fabrike izašle...

Ma de Premilovo, ono njegove nisu ni blizu ovih...
 
Stigla...

2pyxf05.jpg


2qur6lw.jpg
 
Sirina 230cm
Duzina 450cm
Nosivost prema fabrickim podacima 7,5t

Moracu zameniti jednu gumu,dimenzije 10,50/16 pa me interesuje gde bi mogao pazariti.
 
Tu se felne rasklapaju, možda ima približnih dimenzija guma za viljuškar? Mislim da one nove nisu mnogo skuplje od novih klasičnih teretnih za prikolicu a da bi trebalo da su puno dugotrajnije. Možda da proveriš i to. Nego mi ruda deluje neuobičajeno dugačka ili mi se čini?
 
Gume od viljuškara su 15 coli a Miroslavu trebaju 16. Jesi li razmišljao da staviš tubeleske one 17,5, mogu da se nađu povoljno kod vulkanizera, samo bi morao da zameniš srce na felnama, uradiš to i miran si, nema unutrašnja, nema pojas i leti se manje greje. Čestitke za kupovinu.
 
Ima li neko kontakt broj firme iz G.Milanovca koja pravi stranice za prikolice?Ili bar neke druge koja radi isti rol kao na Zmaj prikolicama.
 
imam jedno pitanje za sve ,koliko moze da izdrze gume 16"(7,50-16)tereta na sumskoj prikolici dimenzije,duzina 3 metra,sirina 1,2 metra i visina stranica oko 0.80 metara,hteo bih da pocnem da pravim prikolicu pribliznih dimenzija pa reko dok ne pocnem da se malo informisem oko kolicine tereta koju mogu da izdrze pomenute gume da nebi mozda negde preterao u toku pravljenja,hvala svima unapred
 
@zicko Gume sa tom dimenzijom koju si naveo imam na IMT prikolici. Nosivost prikololice je 3.5t ali u praksi moze i malo vise. Ako planiras da pravis prikolicu za drva sa tim gumama do 5 metara budi bez brige.
 
Nazad
Vrh