Prikolice

Msm treba nove stranice novi patos (lim) zadnja dva blatobrana treba jedna siroka felna i siroka guma i za rezervni tocak siroka felna i guma , onda treba ona pumpa za kocenje kod rude, treba nova instalacija za osvetljenje, lampe, i ofarbati !!! Vase misljenje 1750 eura + sto sam nabrojam??? hvala unapred!!!

Najskuplje je od svega to ako nema dokumentaciju za prevod i registraciju...Jesi li to pitao?
 
I ako nema papire jer se moze nesto uraditi da ima???? i koliko to kosta ako se moze srediti???
moze,izjava 2 svedoka kucanje br.sasije,sto taksi i uplatnica,potvrda masinskog ili saobracajnog fakulteta,tehnicki pa tek onda tablica...bas sam u procesu toga ali za auto-prikolicu,verujem da je isto ili barem slicno...
 
fap-mercedes-kocioni-cilindar-zracni-kamion-slika-10564124.jpg
Sta treba znati kod razradjivanja ovakvog cilindra od kocnica?
Ovu sam sliku stavio eto tako za primer posto isti ovakvi cilindri su na prikolici. Skinuo sam, ocistio od rdje, podmazao. Jel to sve ili treba da se obrati paznja na jos nesto u tom cilindru posto polako sredjujem kocnice koje nisu radile najmanje 20god. ?
 
Jel imate nekog majstora da preporučite koji radi(sređuje) prikolice.
Nove stranice,patos,farbanje.poželjno je da je iz južnog banata.
Dve petotonke bih malo sredio.
 
I ako nema papire jer se moze nesto uraditi da ima???? i koliko to kosta ako se moze srediti???
Ako nemaš papire prvo treba da ukloniš stara obeležja, broj šasije i raznorazne pločice i nalepnice, pa da ti neko napravi račun ko ima prijavljenu bravarsku radnju, najbolje da nije u sastavu pdv, ko je paušalac, pa ideš na tehnički i uzmeš uput na atest, posle u sup da pregledaju prikolicu i posle toga ti stavljaju 'pus' broj i dobijaš redovne papire, cena je negde oko 200€, to je za jednoosovinku prikolicu, ah da zaboravio sam treba ti i odvaga od prazne prikolice. Nadam se da sam uspeo da pomognem a za još detalja možeš da se raspitaš na tehničkom, i najbitnije je da prikolica nije kradena i da je netraži sup.
 
Evo nekih priprema za prelazak na 22.5 /70 niski profil od kamiona .Rezultati će se videti.:ppozdrav:Inače kod nas je 25e. felna i stara guma od kamiona tj. 50 KM.
33kqcr9.jpg
 
Ako nemaš papire prvo treba da ukloniš stara obeležja, broj šasije i raznorazne pločice i nalepnice...

Bojim se da ovo ne može. Razgovarao sam sa čovekom koji je pre u kikindskom SUP-u radio kriminološku proveru samogradnje vozila u proceduri za atest. Od pre godinu dana je u penziji(tako da je još uvek aktuelan). Čovek kaže da je gledao varove, profile itd. i da sa lakoćom raspoznaje laički, pa čak i majstorski rad od industrijskog(sa trake) kao što razlikuje i specijalne profile od onih koji se mogu naći u gvožđarama.
O pokušaju prepravljanja ili uništavanja brojeva ni govora. Za tako nešto sleduje plenidba vozila na licu mesta. Eno ih takvih puno dvorište vatrogasnog doma(tamo je naša saobraćajna policija). Što se tiče polovnog materijala sa otpada ne smeju da budu korišćene gotove šasije rashodovanih vozila osim u slučaju da imaš dokaz o poreklu istih.
Sve u svemu suviše komplikovano, dugotrajno i skupo da bi vredelo truda. Po meni je bolje naći neku prikolicu sa čistim papirima, pa makar bila gola šasija.
Ako su papiri samo izgubljeni, a vozilo jeste bilo registrovano onda nije problem.
Šta ti vredi prikolica koja nema papire osim ako nameravaš da je koristiš na ciglani za unutrašnji transport.

Eno u Kikindi na otpadu već punih godinu dana leže dve rashodovane traktorske prikolice bez papira. Jedna je dvoosovinka "Kikinđanka" 3,5t kiper - šasija sa gibnjevima i tri felne. Druga je neka jednoosovinka što mene u startu ne interesuje, pa ne znam puno detalja osim da je isto kiperka. Obe su original fabričke, ali je prethodni vlasnik(AD "Toza Marković") originalni račun iz sedamdeset i neke negde zaturio i drugog traga o njima nema budući da su služile isključivo za unutrašnji transport i da nikada nisu bile registrovane za javni saobraćaj. Kad sam upitao za cenu "Kikinđanke" i čuo da se radi o nekakvih 600e, okrenuo sam se i otišao i ne pokušavši da se cenjkam, kao i svi pre i posle mene koji su se interesovali. Verovatno da postoji pravni okvir da ove dve nekadašnje lepotice dobiju registarske tabice, ali "Skuplja dara nego mera".

- - - - - - - - - -

Evo nekih priprema za prelazak na 22.5 /70 niski profil od kamiona .Rezultati će se videti.:ppozdrav:Inače kod nas je 25e. felna i stara guma od kamiona tj. 50 KM.

Ne znam zašto se beži od visokoprofilnih guma kod sporih vozila pogotovu za kretanje mimo asfaltiranih puteva. I kod nas su mnogi za naše Kikindske dvoosovinke kupovali nekakve jeftine a kvalitetne vojničke polovne gume koje pasuju na felnu 16'' pa se kod prvog branja kukuruza one nesrećne 2010. pozaglavljivali u blatu. Fabričke gume za te prikolice su 7,5/16 a ove su još nižeg profila i od 6/16, pa osovina nasedne na tlo kod prvog kolotraga.
Gledao sam malo ruske prikolice. Svima su osovine jako visoko od tla.
 
Krlemrle znaš li možda koja je jednoosovinka na tom otpadu, da li je imt ili neka druga?

Ne znam, ali potrudiću se sutra da saznam. Jesi li siguran da se to isplati vući čak u Kosjerić, makar da je IMT ili bilo koja druga kad niko ni odavde iz Kikinde već godinu dana nije rešio da je kupi, pa čak ni onu dvoosovinku kikindske proizvodnje.
To je ako se dobro sećam(ta jednoosovinka) gola šasija za trostrani kiper bez instalacija, točkova, patosa i stranica i bez ikakvog papira osim potvrde da je prodato kao otpadni materijal koju otpad izdaje eventualnom kupcu.

Za ispravne male jednoosovinke ne znam cene pa ne bih da dajem svoje mišljenje, ali polovna "Kikinđanka" kiperka u ispravnom stanju(i pravno i funkcionalno-tehnički) može da se nađe za oko 1500 evra, tako da je totalno besmisleno dati 600 za totalni krš bez papira. Verujem da nema neke računice ni za ovu drugu, ali pokušaću sutra da svratim do njih. Imaju oni tamo i jednu Ladu iz 2000-te na koju sam bacio oko, a i onako volim s vremena na vreme da zavirim šta imaju.
 
Ta jednoosovinka treba mom komšiji, inače radi u šumi pa mu papiri nisu potrebni, i ako nije skupa naravno, a ostalo se da srediti, slikaj pa pošalji slike na pp. Hvala.
 
Uspeo sam danas da stignem i do otpada. Na žalost ona jednoosovinka je isečena u staro gvožđe. To ovde nikome ne treba. Dvoosovinka je ostala još malo da čeka svoj sudnji dan. Vidim ja da će i ona jednog dana na brod pa u Smederevo na topljenje, a o ona "moja" LADA više nije na prodaju. Ipak su rešili oni da je satru do kraja.
 
imam u ponudi jednu jednoosovinku,`95 godiste sa papirima i instalacijom ali bez klipa za kipu,koliko da mu skinem cenu,tj.kolkiko su ti polovni klipovi po vasarima,pozdrav
 
Nazad
Vrh