Prikolice

Pokazale su se jako lepo.Tačnije pucaju gibnjevi.Nisu oni u Zmaju džabe stavili balonke.
 
Meni ni 33 minuta ne bi bilo dovoljno! Na nos još nekako, al' na zadnju poteznicu teško...

Ajde, nemoj da si malodušan. I ja u početku nisam znao ni autoprikolicu da curiknem, pa kad sam to naučio tek onda traktorsku dvoosovinku na prednju poteznicu. Kad navežbaš na prednju isti je princip i na zadnju mada priznajem da je nezgodno.
Evo, svima otkrivam tajnu uspeha: Tokom dosadnih zimskih dana sam uvežbavao razna manevrisanja na raznim onim video igricama - simulatorima. Veština se stiče.
Još jednu stvar moram da priznam u vezi tog čuvenog izlaska u rikverc. Pametan čovek bi prvo osmotrio dvorište u koje prvi put ulazi i to noću, a ne kao ja što ulazim kao u kasarnu.
 
I ja sa prednjom mogu lako ali sa zadnjom lepo pogubim strane.

Pa i ja pogubim strane ili još češće pogodim stranu ali prejako iskrivim rudu, pa ne mogu više da ispravim pogotovu ako nemam mnogo prostora levo i desno. Inače isto kao i na prednju - naviješ volan tamo gde hoćeš da ideš i gledaš u rudu. Čim se ruda malko samo smota, odmah ispravljaš, pa po potrebi kontriraš ili još malo motaš u istu stranu.
Teoretski znam kako treba i u praksi mi u glavnom ide ali se desi i da zaserem, pa šta! Ispravim rudu kretanjem u napred, pa pokušam ponovo.
Jao kad vidim one kamiondžije kako curikne kamion sa prikolicom kod Fodora iz onako prometne Zmaj Jovine ulice, e lepo mu zavidim. Uradio je to brže nego koliko traje promena svetla na semaforu u istoj ulici.
 
Jako bitna stvar je cvrsta poteznica i da klin nema lufta u poteznici i "vucnom oku" prikolice,mozda izgleda kao nebitan detalj ali mnogo znaci.
 
A nije ni svejedno sa kojim traktorom guras ,a ponajvise koliki mu je ajnslag i dali je isti na obe stane.Sa kracim traktorom je lakse sa duzim je teze.Jos i veliku ulogu igra i poteznica kolika je dugacka.MTZ sa starom, dugackom zadnjom poteznicom ide u rikverc samo tako:bravo:
 
e7f523209670891
 
Miroslave bilo je a ima ih i sada sa 11.00-20 gumama.To su nosile vagonke iliti kod nas zvane sajlašice,druge nisu ni mogle da nose.Ovo sada je neko izmislio da brzo zaradi na felnama i gumama.
 
E ljudi jer mi moze neko pomoci u vezi kupovine sasija zmaj prikolice. Naso sam jednu za 1750 eura u pitanju je zmaj 470 ima tri balonke i jednu uzanu gumu ima rudu, ima sasiju, ima 5 tocak jedino treba patos promeniti jer je truo i stranice staviti treba zadnja blatobrane ili kako se kaze treba pumpa za kocenje..... ????????
 
E ljudi jer mi moze neko pomoci u vezi kupovine sasija zmaj prikolice. Naso sam jednu za 1750 eura u pitanju je zmaj 470 ima tri balonke i jednu uzanu gumu ima rudu, ima sasiju, ima 5 tocak jedino treba patos promeniti jer je truo i stranice staviti treba zadnja blatobrane ili kako se kaze treba pumpa za kocenje..... ????????
 
Nije to jeftino ako je tako losa. jer ti ako uradis stranice i kocnice i patos i gume , .. Pa ti onda kupi i novu sasiju zasto bi se zezao sa starom.
 
pa nijeti to tako skupo sve te delove mozes kupit polovne na vasarima doste povoljno .a remontovana zmajevka je sad oko 6000 evrica pa ti vidi.
 
Msm treba nove stranice novi patos (lim) zadnja dva blatobrana treba jedna siroka felna i siroka guma i za rezervni tocak siroka felna i guma , onda treba ona pumpa za kocenje kod rude, treba nova instalacija za osvetljenje, lampe, i ofarbati !!! Vase misljenje 1750 eura + sto sam nabrojam??? hvala unapred!!!
 
Msm treba nove stranice novi patos (lim) zadnja dva blatobrana treba jedna siroka felna i siroka guma i za rezervni tocak siroka felna i guma , onda treba ona pumpa za kocenje kod rude, treba nova instalacija za osvetljenje, lampe, i ofarbati !!! Vase misljenje 1750 eura + sto sam nabrojam??? hvala unapred!!!
Jos toliko minimum ako ne i jace!
 
500 euro starnice nove (tako zadji put rekli u vasar )500+1750 +platos +300(kocnica itdaje) + 50 felna 1 jedan , pitanje kako znas sa fleksom i aparatom variti raditi , ako treba majstora platiti , neznam 4000 nesto moze dase nade koja nije prevektan ali moze se vozi
 
Nazad
Vrh