Prikolice

Živko i sinovi iz Temerina imaju spremne pakete kuglica odgovarajućeg prečnika za te okretnice.Ne pitajte me za cenu,davno sam to uzimao.
 
Imam lufta u toj okretnici.Tj prednja strana je niza od zadnje,kao da je spala za nekih 1cm.Tako da znam sta me ocekuje.Varioc sam hobi :osmeh:
 
Neke okretnice imaju cep koji se vari a neke na dva srafa
Zna moja mladost sta sam ih prepakovao

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
kavadarci-prikolica-5425480480172-71781242850.jpg

Gde bi mogao da nadjem jednu felnu za prikolicu kavadarci 3.8t 16 cola
 
Ja bih trebao na kamionki da promenim kuglice na obrtnju a nikako da se nakanem.Dosta živi kada se vozi po neravnom a ne bih ni znao da nisam pogledao sasvim slučajno jednom prilikom dok je brat vukao punu putem.Gde da tražim kuglice za kamionsku prikolicu?
 
Ja bih trebao na kamionki da promenim kuglice na obrtnju a nikako da se nakanem.Dosta živi kada se vozi po neravnom a ne bih ni znao da nisam pogledao sasvim slučajno jednom prilikom dok je brat vukao punu putem.Gde da tražim kuglice za kamionsku prikolicu?
Izvadi stare izmeri čep koji zatvara obrtnicu, i kupi druge imas na dosta mesta gde se prodaju kuglicni ležajevi,
Četku na brusilicu ocistis ljudski do belog i redjas nove

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mažem redovno i uvek je masno ali dok nije došla kod mene ne znam šta su joj radili jer su mazalice bile bukvalno zacementirane.Nešto je rađeno oko obrtnja ali koliko vidim nije urađeno već samo sanirano pa se plašim da sanduk ne ostane a obrtanj nastavi dalje sa traktorom kao Dolly. :osmeh:
 
Jer zbog toga moze i da se ruda.tesko okrece? Jer na jednoj zmajevki mazem redovno a ide dosta tesko kad treba rucno da se pomeri ruda.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
A moguće je i kad staviš nove da se teško okreće sko su kuglice veće malo nego što treba..kažem iz iskustva..
 
Društvo potrebna je osovina od speditera DUBRAVA 2,5T sa kočnicom ako neko zna gde ima molio bih da napiše
Hvala

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma komšija mora da zameni osovinu, prikolica rucne izrade kiperka registrovana pre 30g sad ima i novu tablicu al na novom tehnikom treba oba osovine da koče

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh