Prikolice

15og cu je potraziti u Smederevskoj Palanci, i ako se ne nadje, tu je Ruma 3eg. Ako se ne nadje ni tada, onda ce ova postojeca da se sredi. Da se glodalicom produbi kanal sa gornje strane, da se ubaci neki jak prsten od armature i da se dobro izvari.

- - - - - - - - - -

Ja imam za Loznicu 3t, dobili smo je dok je prikolica bila u garanciji posto je isto ovako puklo vucno oko, staro je zavareno i drzi blizu 30 godina.
Mislim da bi se i ovo moglo uspesno zavariti.
Ajd pa je premeri pa mozda i trgujemo :)
 
Tako je. Ja sam u prekrsaju 100% mislim da ne postoji auto koji moze vuci prikolicu bruto tezine 2t sem nekog dzipa...


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Koliko ja znam smes da vuces tako (Sinisa), jedino ne smes da tovaris do max. dozvoljene tezine (nosivost ne smes 100% iskoristiti, u ovom slucaju max. dozvoljena tezina ti "padne" na 1800 umesto 2000, kao da vuces loznicu fergusonom, pa ne tovaris 5 tona, vec 4 - inace napr. u Ceskoj je to dosta strogo i za traktore, zetorasi znaju o cemu pricam). Uglavnom imate 2 podataka 1) bez kocnice na prikolici (max. 750), i 2) s kocnicom (do dozvoljene max. kilaze, sto se odnosi na vas auto, a to je izracunat jos u fabrici).

Deks ti nisi u prekrsaju dok vozis "dvojku" a prikolica je prazna (ili skoro prazna).
Dzipovima je problem, sto je i samo vozilo oko 2 tone + bruto tezina prikolice (neka bude kao u gore navedenom slucaju) 2 tone = 4 tone, a masa skupa vozila (vucnog i vucenog ukupno) ne sme da prelazi 3,5 tona (naravno ako je terenac registovan na C, onda se vozi s C kategorijom, to je druga prica, ali da ne duzim, radi se o B vozilu, i B da je dozvola u pitanju). Eh... sad... to se proverava negde, a negde ne... ali je tako.
Ako sam nesto pogresio ispravite, nisam ja kamijondzija :haha:
 
Ниси погрешно написао. 3,5 тоне је максимала за "бе" категорију.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Za takav auto uposte nesmes da kacas takvu prikolicu.
dulkaarpad.
Po pravilniku, nema uopste veze dal imas teret na takvoj prikolici ili ga nemas uglavnom za auto koji nije predvidjen da maksimalnu tezinu te prikolice moze da vuce nesmes je ni zakaciti
 
Sve te gluposti oko prikolica jedino policija ima koristi. Cim vide autoprikolicu odmah sa strane i da platis crvenu i dalje mozes u ma kakvom da si prekrsaju.
 
Za takav auto uposte nesmes da kacas takvu prikolicu.
dulkaarpad.
Po pravilniku, nema uopste veze dal imas teret na takvoj prikolici ili ga nemas uglavnom za auto koji nije predvidjen da maksimalnu tezinu te prikolice moze da vuce nesmes je ni zakaciti
Na to sam i ja mislio

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja imam sve kategorije od 2006. Da li ja smem za ladu nivu npr da zakacim 2700 bruto tandem prikolicu?
 
Ne sme da vuce, jer auto + 2700 kg sigurno prelazi 3500 kg. A sad... za sta sluzi takva prikolica, pojma nemam, jer dzip od 2000 kg ako vuce 2700 kg... a Renault cetvorka ne moze da vuce tu prikolicu... :haha:
 
Da, po novom to je "BE" kategorija, ne mora "CE"... mislim da je bitno samo da skup vozila ne predje 3500t.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
BE - Skup vozila čije vučno vozilo pripada kategoriji B, najveća dozvoljena masa priključnog vozila je veća od 750 kg, a nije veća od 3.500 kg,


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
Izvinjavam se na dezinformaciji...
I ja sam danas malo guglao, inace ovo predhodno sto sam napisao tako mi objasnio jedan (ocigledno neuk) na teh pregledu...
Bas je tako kako je Boban napisao.
Ali nisam nigde pronasao kolika je najveca dozvoljena masa skupa vozila

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Momci mesate babe i zabe....
vase cenjene kategorije nemaju ama bas nikakve veze sa cinjenicama koje pisete ovde.
Morate kao prvo da znate da svako vozilo ima fabricki propisano koliki UKUPAN teret sa prikolicom moze vuci. Od kada je Srbija prihvatila i usvojila Evropski pravilnik o sabracajnim pravilima od tada se takve stvari 100% primenjuju i kod nas.
znaci da PONOVIM jos jednom
kategorije B,BE,C,CE nemaju nikakve veze sa pravilnikom koju i kakvu prikolicu hocete da zakacite za vase vozilo.
Ako treba jos neko objasnjenje slobodno pitajte bolje da vam kazem nego da neki ovde lupetaju gluposti i prosto zbunjuju ostale kolege sa foruma koje sve pvo citaju
 
Ако читамо по слову закона, онда је битно прикључног укупна маса.....бар ја тако тумачим оно што пише. Е сад тражим да прочитам однос масе вучног и вученог возила, колика треба да буде. Једино ако нису то прескочили или уписали у неком правилнику(којих има доста).

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Читам ЗОБС али још нисам нашао тај податак. Мислим да је нешто да несме да прелази масу вучног возила.....но лагано, наћу ја.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh