Prikolice

Guma je dobro resenje jos na stranicu fiksirati da moze sa patosa da iscuri sve nesmetano.
 
Ja sam kod mene L profil mislim 2x2cm vario odma uz stranicu ,i onda popunio taj L profil sa flaxom da bude kao trougao,tako da ne ostaje skoro nista u prikolici ,predje zrno preko tog L profila.Inace koristite one kao gumene sundjere ,ne upijaju vodu,ili jako malo ,njih kad imate na svakom spoju ,mozete praviti bazen u prikolici maltene.
Ako je sundjer,guma ili sta god fiksirano na stranici,to ce vremenom roba da oguli prilikom kipanja,da ne spominjem ako nekad cigle kipujete,crep,sut ,sljunak itd ....
 
Patos lima ce ici do kraja pa ce onda ici profil krivljen pod uglom da bi roba mogla da klizi, a da oped lepo naleze na stranicu i da u isto vreme nesmeta pri utovaru paleta.
Danas sam uradio one kocione cilindre, lakirani i spolja, a pogotovo iznutra. Trebalo bi da sad bude dobro jos kad se podmaze guma da stalno klizi kako treba.
 
Zar nije najbolje kada se postave stranice postaviti L profil 20x20 da legne izmedju poda i stranice pa ga zavariti za stranicu. Tako se dobije dobro dihtovanje a nesmetan put zrnu drugoj robi
 
Sada sam skoro nesto resavao oko papira za Zmajevke koje ima i video da su mi prikolice stare od 35-48 godina.Za to vreme su im jednom uradjene stranice i patos a ovo sve ostalo je potrosna roba tipa ventil za kočenje,cilindri za kipovanje i kočenje,creva...U odličnom su mi stanju prikolice a zapitam se da li će i ove nove sto se prodaju sada imati takav životni vek.
bbbbbb.jpg

Ako je za utehu moze i gore.jednom menjane stranice i jednom radjeni gibnjevi.
 
Dajte neki broj za stranice za zmaj prikolice. Imao sam od jednog coveka iz batajnice ali sam izgubio.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Dukej nadam se da će biti podataka na onoj jednoj koju znam da ima u selu. Ako stignem sutra, pogledaću.
Au, toliko od onog mojeg sutra..... Mesec dana prošlo.
Dukej proverio sam onu prikolicu za identifikacionu pločicu ali nije to to. To je neki frankenštajn tj kao da je zastava ali ima pločicu od kikinde.... A na vašaru sam našao nekog lika koji štanca pločice ako ti nešto znači.....
 
Nazad
Vrh