Prikolice

Hvala na svemu, popravicemo, jebiga neiskustvo, trebao sam se prvo dobro raspitati pa tek onda praviti. Da nema mozda neko sliku da vidim kako bo to tacno trebalo da stoji. ??????
 
Ja bih prvo probao da isečem ovaj obeleženi deo. Da se napravi tu da bude zaobljeno, a ne ovako uglasto kao sad.

kanata.png
 
Ako je jedini problem zapinjanje gornjeg ugla, ja bih napravio kako je predložio @Dare. To izrezivanje će doduše uzrokovati pojavu rupe kroz koju može van curiti kukuruz ili žito. No ta rupa se može zatvoriti zavarivanjem pločice na zadnju i prednu stranicu.
Uzmi špagu ili deblji konac i oko štifta na stranici zacrtaj kružni luk od visine centra štifta do vrha stranice. To (nekoliko mm više) treba izrezati i sigurno neće zapinjati na tom dijelu. Kompletno rezanje i ponovna izrada je veliki posao.
 
Koliki god da je posao,mnogo je bolje uraditi je kako treba sada,nego posle sebe spominjati svaki put kada je budes otvarao i zatvarao i radio sa njom.
 
Jel zna neko mozda dimenzije malog lezaja na Ljutomer, jednoosovinci?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko rasturao ovaj okrugli deo?Sta ima unutra da li lezaji,kuglice?
Screenshot-20190113-155510-Samsung-Internet.jpg
[/URL][/IMG]

Unutra treba da su kuglice, mogu da se kupe i zamjenske, treba da ima mjesto kao cep (zavaren komadic) gdje se vade i stavljaju, pazljivo obrusis samo var i otvoris, jer je na "cepu" dio staze po kome idu kuglice. Isti "cep" moras da vratis i zavaris okolo. Pitanje je koliko je ishabana unutra.
 
Ide dosta, odes do trgovaca pa ce ti reci, ako ima ovdje kod mene to za kupiti a uvoze iz Srbije. Sta je problem , vecinom to ispadne u najgorem slucaju kod prevrtanja. Ako je doslo do loma kuglice ili slicno a da ti nisu obruci otisli onda mozes kuglice mjenjati , prvo povadis kuglice i onda se rastavljaju ti koluti pa vidis. Prvo sve skines sa prikolice. Ako nisi vican varenju ili bravariji bolje prepusti nekom drugom da to otvori i zatvori.
 
Nazad
Vrh