Prikolice

Juce sam vukao dve kamionske prikolice jednu za drugom. Jedna je bila sa duplim tockovima, a iza nje je bila sa solerkama. Sve ono sto pricaju da se dupli tockovi teze vuku kad je blato pada u vodu. Ona zadnja sa solo gumama je toliko tonula i po lenijama da se vidi trag iza nje, dok ova dupla iako nalepi malo blata ide i gotovo se nista ne vidi kad prodje. U jednom momentu sam naisao na deo lenije gde su dvojica naspramnih nezasitih, alavih, komsija preorali leniju i gotovo je nije ni bilo. Prikolica sa duplim tockovima je bez problema prosla, jeste malo tonula, ali je isla. Onog momenta kad je na to sve naisal solerka kompozicija je pocela da staje i na kraju je i stala. Nisam slikao, ali solo tockovi su potonuli oko 20 cm u mekano i zaustavili sve. Onda smo raskacili nju i ovu sa duplim odvukli 30-ak metara dalje pa se vratili po solerku. Jedva sam je iscupao iz "sedla", potonula je do osovina i sa svakim cimanjem je dalje tonula.
U obe prikolice je bilo ukupno 27500 kg + prikolice su teske ravno 8000 kg. U svakoj prikolici je bilo priblizno isto tereta.
Pored tog tandema sam vukao jos jednu sa duplim tockovima i ona ide bez problema koz blato, a u nju tovarim 16000 kg.
 
Problem je sto postoje i dosta sire balonke gume 22.5 namenjene za poljoprivredu ali to niko od nas nece staviti jer ih nema polovnih i nema ih jeftinih zato sto se ne skidaju sa slepa koje idu na secenje. Drugar na djubretari ima gume 445 R22.5 sto znaci da su 6cm sire gume od standardnih 'balonki' 385 R22.5 i ide kroz blato bez problema sa puno stajnjaka na njoj.
 
@NA
Takve prikolice kao sto si okacio su srednje dimenzije tehnostroj, jos ima vece sa 80+80 stranicama i 5t prazna. I 13t i 16t imaju iste osovine i gume koje su po meni uzane. Farmtech ima kao opciju sire gume, ali nisam vidjao da neko uzme. Kod nas su lane kablovali iz 16t prikolice jer je nisu mogli izvuci a da nesto ne pukne. One od 2.5t prazne i 8-9-10t (zavisi od visine stranice da li je 50+50, 60+50, 60+60, 60+60+trouglovi) imaju sire tockove i dosta bolje idu po njivi. A ove vece sa 22.5 i 385mm po meni nisu da idu u njivu uopste.
 
Zanima me kolika bi investicija bila da se sredi problem oko kipovanja tj nije ona u kvaru nego jednostavno duzi niz godina nije koristeno mozda cak 15god,radi se o ljutomerki 3t ali one stari nisam siguran ali valjda prvi model.
 
Kao prvo bih ti savetovao da isprobas kipu na prikolici, to sto nije radila 15 godina nije nikakav problem ako nije nesto lomljeno,krivljeno i slicno.I ja ne pamtim kada sam ukljucivao kipu, medjutim verujem da je sve potpuno ispravno.
 
Mozda za pocetak da promenim ona creva posto je crevo koje se prikljucuje na traktor skroz zardjalo a koliko sam video i neko crevo na prikolici tj na onoj boci je pokidano mozda to za pocetak a kasnije da vidim sta se desava dalje.Hvala u svakom slucaju ali eto zanimalo me samo koliko bi to kostalo?
 
Juce sam vukao dve kamionske prikolice jednu za drugom. Jedna je bila sa duplim tockovima, a iza nje je bila sa solerkama. Sve ono sto pricaju da se dupli tockovi teze vuku kad je blato pada u vodu. Ona zadnja sa solo gumama je toliko tonula i po lenijama da se vidi trag iza nje, dok ova dupla iako nalepi malo blata ide i gotovo se nista ne vidi kad prodje. U jednom momentu sam naisao na deo lenije gde su dvojica naspramnih nezasitih, alavih, komsija preorali leniju i gotovo je nije ni bilo. Prikolica sa duplim tockovima je bez problema prosla, jeste malo tonula, ali je isla. Onog momenta kad je na to sve naisal solerka kompozicija je pocela da staje i na kraju je i stala. Nisam slikao, ali solo tockovi su potonuli oko 20 cm u mekano i zaustavili sve. Onda smo raskacili nju i ovu sa duplim odvukli 30-ak metara dalje pa se vratili po solerku. Jedva sam je iscupao iz "sedla", potonula je do osovina i sa svakim cimanjem je dalje tonula.
U obe prikolice je bilo ukupno 27500 kg + prikolice su teske ravno 8000 kg. U svakoj prikolici je bilo priblizno isto tereta.
Pored tog tandema sam vukao jos jednu sa duplim tockovima i ona ide bez problema koz blato, a u nju tovarim 16000 kg.
Kod mene su duple 315-22.5 i hteo sam da stavim samice 385 ali me je jedan kamiondžija odvratio... slična priča kao tvoja
 
Mozda za pocetak da promenim ona creva posto je crevo koje se prikljucuje na traktor skroz zardjalo a koliko sam video i neko crevo na prikolici tj na onoj boci je pokidano mozda to za pocetak a kasnije da vidim sta se desava dalje.Hvala u svakom slucaju ali eto zanimalo me samo koliko bi to kostalo?
Za pocetak kupis gumeno crevo duzine oko 3m. Ima namenski za prikolicu i probas. Nije puno skupo. Ako cilindar bude pustao ulje, u Higumm Zrenjanin narucis gumice (kostaju do 20 evra sa postaarinom) i izremontujes cilindar. To je sva mustra oko kipe:ppozdrav:
 
Te samice nikako ispod 450-500mm. Imate kataloge guma i vidi se lepo da sve to ima u opcijama samo sto kod nas usled losih finansija slabo se vidjaju. Zadruga u Srpskom Mileticu imaju na Pobeda prikolicama tandemima tako neke cca 500-550mm gume, ide po njivi i ne vidi se gde je prosla.
 
Kad smo vec kod zmaja,jel pravi zmaj moze nove prikolice po narudzbini? Poslao sam im mail ne odgovaraju...
 
Stigla ponova

20161126_125917.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Prikolica je zmajeva 681 po priči to je bila kamionska ima duple gibnjeve. Sve rađen od novog materijala patos, stranice zakačaljke cena je bila 5500e na ime registrovana na zelene table.
 
Nazad
Vrh