Prikolice

(Ne)pitaj :osmeh:
Ako dodje jos jedna nova guma onda smo blizu 3000 uloga.
Moj rad neračunam :cool:
 
Kas sve to sto niste stavili 315 ili 385 kamionske gume. To je em jeftino za zamenu em sa tim teretom od zmajevke moze da ide vecno.
 
Mislim na polovne kada vise nisu za inostranstvo i medjunarodni transport. Bas sam pitao naseg vulkanizera kaze da prolaze na tehnickom sa tim gumama:sta:
 
Jesu večne na Zmajevki ali imaju nedostatke.Prvo jako su tvrde pa prikolice lupaju kao otvoren prozor,drugo zbog svoje visine prilikom kipovanja sanduk obavezno udari u točak,treće ne osećaju teret pa trpi sve ostalo zbog toga a najviše gibnjevi i šasija,četvrto po vlažnim uslovima i blatu klize pošteno po putu.Imam ih na prikolicama i neću ih menjati naravno ali to su moja zapažanja.
 
Te kamionske se sad mogu naci za 100 eura po oglasima ,tocak kompletan ,kamionska guma+felna,samo se zasrafi na prikolicu.Sve ostalo nije bitno,ali lezajevi ako trpe puno ,onda bas i nisu resenje,ali jel se moraju onde duvati na 8+ bari ili koliko vec ?.Ubaci se unutrasnja pa se duva na par bari manje ,ako je to moguce,onda nece biti toliko tvrde bas.
 
Kamionske su odlicne,pogotovo ko ima dosta asfalta,lezaji nisam imao problema,blato pa isto nema problem,traktor prokopa malo i ona ne mrda.

To je tubeles guma i ne ide unutarnja,mora da se duva na 7 bari da ne bude meka,onda puca.
 
Paore vidim da si “podizao “ šasiju od osovine sa pločicama, koliko su mm pločevine?Moram i ja to da uradim ili da nosim gibnjeve kod majstora mada mi je ovo mnogo lakša varijanta.
 
Nisam ja podizao, tako je bilo. Gibnjevi su kompletno uradjenji, sprengovani, kod Sanjike u Vajskoj. To zadovoljstvo je kostalo 32000 rsd. On to radi na hladno, ne greje gibanj vec ga provlaci kroz masinu. Po mom misljenju je to bolje nego da ga greje jer nemenja strukturu materijala i ako pri radu pukne znaci da nije valjao. Ima on i te plocice i gibnjeva koliko hoces.
 
Sada sam skoro nesto resavao oko papira za Zmajevke koje ima i video da su mi prikolice stare od 35-48 godina.Za to vreme su im jednom uradjene stranice i patos a ovo sve ostalo je potrosna roba tipa ventil za kočenje,cilindri za kipovanje i kočenje,creva...U odličnom su mi stanju prikolice a zapitam se da li će i ove nove sto se prodaju sada imati takav životni vek.
 
Sada sam skoro nesto resavao oko papira za Zmajevke koje ima i video da su mi prikolice stare od 35-48 godina.Za to vreme su im jednom uradjene stranice i patos a ovo sve ostalo je potrosna roba tipa ventil za kočenje,cilindri za kipovanje i kočenje,creva...U odličnom su mi stanju prikolice a zapitam se da li će i ove nove sto se prodaju sada imati takav životni vek.
E tu najvecu ulogu igra domacin:ppozdrav:
 
Paore kako radiš pod?Ne bi bilo loše da se lim prepusti preko cele širine prikolice i kada se lepo uklopi sa stranicom nema curenja robe napolje.Na Dobrinčanovoj slici se vidi dokle ide lim a trebalo bi ga samo prepustiti još tih 5 cm napolje.
Moje su 86' i 87' godište a došle su iz zadruge.Stranice i patos su još uvek originalni,čela stranica u odličnom stanju a strane kako koja,izdržaće još neko vreme pa će se menjati kada za to dođe red.
 
Da bi se napustio lim do kraja tabla lima bi morala biti 10cm sira ili duza(zavisi kako se stavlja lim) videcu kada vratim ove stare stranice ako armatura bude mogla da zadihtuje lepo izmedju stranice i patosa stavicu nju,ukoliko bude vise odstupanje docice guma.
 
Kod mene su ubačene 2 armature 10mm jedna na drugu i to dihtuje sasvim dobro,jedino hoće da ostane nešto zrna jer ne može da iscuri napolje.
 
Nazad
Vrh