Prikolice

Ja sam stavio flahove od gore na srafove i onda nema sta da mi cepa dzambo vrece
 
Baća zahvaljujem.Nemam lance a mislio sam da ih ugradim da budu na zakačaljke i da se skidaju kada se ne vuče zrnasta roba.

Al nikako lanac po sredini,jer opterećenje je najmanje na sredini, najbolja opcija je da se vezu ivice i to u X tek onda lanac ima smisla i i u tom X sastavu lanac razlaze silu.Ovako trpe sarke i krive se stranice posle par tura.
 
Neka trpe šarke,to im je posao.Ne bi ni stavljao lance što se mene tiče ali pošto dajem prikolice i drugima a niko ne vodi računa hoću da budem sigurniji po tom pitanju.
 
Sarke ne nose opterećenje :osmeh: A posto pozajmljujes tek onda lanac po sredini nije resenje,sem ako komsije nisu šaljive pa ne zapale cigaru dok zrno juri u prikolicu.
 
Mozda bi imalo efekta da upije silu i ako je roll na fazonu Jet Meiller rolla,ne verujem da je samo estetika ali bi uticalo na ukupnu tezinu.Njemu od gornje do donje strane stranice idu kose preke celom duzinom pa nebi trebalo sirenje da mu dozvoli.
 
Lanac je samo opcija da se ne napreže sredina pošto su stranice dugačke i iz jednog dela.

Sredina se nikad ne napreze sem ako u hermericku prikolicu sipas vodu, onda sredina krene. Ovako sarke i kopce najvise trpe :osmeh: A njima nije uloga da trpe, za to sluze arnjevi, a posto ih u poljoprivredi nema onda stranice moraju u X da se hapse.
 
Ima lanaca koliko hoces :haha: A i ruskih spanera na poklon samo da neko dodje da ih uzme :osmeh: Ima sve, al cene nisu narodne pa ne ide ovde da se prodaje :ppozdrav:
 
Lanac na sredini prikolice je beskoristan,tj po sredini stranica ?,od kad to ?.Zmajevka bez lanca u sredini kad se pretovari stranice dobiju ''stomak'',teze se posle otvaraju,zatvaraju.Lanac to drzi da ostanu prave kao i kad je prazna prikolica.
 
Moze da se ojacava na 99 mesta da se spreci stomak na stranicama kad je prikolica puna rinfuzne robe ,ali i dalje lanac po samoj sredini je najednostavnije i najefikasnije resenje.
 
Neću stavljati na sredinu već ću uzeti dosta metara,zamotati i umotati oko cele prikolice kao rolat pa neka kaže kvrc ako sme. :haha:
 
Mmm...rolat:osmeh: mani da me terate na zlo...samo jedem ove eko prasice i jagnjice,masa ne sme da pati,ce da ispecemo i ovog konja sto se rinta:sjasi:
 
A ja dodavao lance na drvenu tehnostrojku da se ne razilaze stranice. Sad vidim da sam trebao u iks.
 
A ja dodavao lance na drvenu tehnostrojku da se ne razilaze stranice. Sad vidim da sam trebao u iks.
Gresio si kolega,koliko shvatam iz ovih pisanija iz prethodnih postova svi mi gresimo,silno.Matiću,kada umotas i obmotas prikolicu lancem onda joj dodaj i arnjeve jer oni drze stranice da se ne iskrive.Neka mi ne zameri kolega ali ovo mi je najjači komentar.
 
Kolega sugestija prihvaćena.Ako budem raspoložen naći ću nekoga da igramo iks oks sa lancima na prikolici jer smo tako u mogućnosti. :haha:
 
Nazad
Vrh