Prikolice

Pa za šta služi telehender na odkupnim mestima malo nagne na stranu prikolicu i odma se brže isprazni prikolica. Ne može se sve na dugme svi gledaju da im odgovara pa sad neko ako napravi 4-5 ture godišnje u otkupno mesto nije kraj sveta da istovari ručno, šta da rade ljudi ako time raspolažu a nemaju ni nešto preterano potrebe za površinu koju obrađuju.
 
Jednom prilikom ničim izazvan mene iznervira gazda podnog skladišta koji je ujedno i na lopati
Dodjem doteram turu izadjem i trazim nešto po betonu ispod prikolica, pita on sta traziš Luka rekoh lanac da svežem da dižeš rampu kaže nemam rampu e uzmi lopatu pa ustovari
Izlopato on tako 5 puta po 9t i skomolo rikno dodjem ja 6 put i reko jes umoran kaže crče živ reko aj onda kipujem kad me nije ubio
Kaže tvoje kipuju reko oba tandema
Da mu ja izbacim bube iz glave
A što se tiče prevrtanja dizanja telehendlerom pola ljudi nedopušta taj sport
Ni ja nebih ako imaš skladište stavi rampu briga me kipujem zbog brzine, a ako je gazda fer a nema telehendler ja raskačim i kipujem nazad da bude višlja gomila ako ponudi vopi ciao kavu ili Pepsi + slatkiše doteram burazerovog ulta koji obično stoji kod mene pa uzgrnem
A ovi sto odbijaju zelena zrna soje i pune maune nek lopataju

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Secam se nekih davnih godina, dok je jos radio Laza Kobiljski, da mi je jednom na zastavi cekicem ukucavao neke brojeve na sasiju. Kasnije nikad niko vise nije gledao te brojeve kad sam isao na tehnicki. Ne znam da li se uopste jos vide, dosta je to plitko ukucano, mozda ih je u medjuvremenu i rdja pojela. Ima tu i neka plocica, ali i tu se nista ne vidi sva je izlizana. Kad odem na salas bas cu pogledati, mozda ce mi sad ove godine i trebati za tehnicki.

Aj mi, molim te, slikaj tu pločicu. :ppozdrav:

(može i neko drugi ko ima)

- - - - - - - - - -

Koliko vredi novaca Goša kamionka,na zelene table registrovana,treba da joj se rade stranice i patos? Registrovana na 14t,povišen sanduk,staje u nju 18-19t psenice zavisi koliko je kombajner raspolozen

Proveri da li ima atest, bez obzira što je na zelenim tablama. Jedan poznanik ima kamionku sa zelenim tablama još od osamdesetih godina. Sad mu traže atest i prilične su komplikacije da ga dobije.
 
Poslednja izmena:
Kolega John ja nikom nisam rekao da proda svoje prikolice, a složićemo se da te prikolice koje ne kipuju se zadnjih 25g i ne proizvode,
Nemam ja ni BRATNER ni METAL FACH ni FLIEGL
Imam Dubrave trostrane kiper u koje stane oko 4,7t_5t kukuruza
Takvu možeš u FULL stanju kupiti za 2000e ali FULL rinfuz sa 3 strane + šiber
A to je manje od 4 prosečne plate u Srbiji
Nadam se da shvatate moju ironiju
Imao sam ta čuda sto se lopataju to je NUŽNO ZLO a ne prikolica
Vukli je punu kukuruza kiša nas uhvatila u njivi nas 3 Ursus 160 Rus 82 i 560 a ona valja blato
Nikad više

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Ti si gori od Vučića,kod njega bi bilo manje od 5 prosečnih plata.Jeste ali moraš podeliti na pola i onda dobiješ pravu prosečnu platu.:ppozdrav:
 
Nisam ni jednom presao 20 t,najvise sam imao 19700 neto kukuruza ali je moglo jos stati.Sto se tice vuce,mtz892 Rm nije imao nikakvih problema iako sam vukao uz bas ozbiljne bregove,samo jednom sam uz neke kamencice malo slajfovao ali je i tu izasao,vise sam se bojao nizbrdica,bilo je dosta kocenja.Nadam se da ce Arma 110 moci sve sto je i rus mogao sa njih dve...
 
Na mojoj zastavi 5t se ništa ne vidi na pločici, a interesuje me šta piše za maksimalnu brzinu. Treba da kupim nalepnicu sa max brzinom pa ne znam šta da uzmem 25 ili 30 km/h, pa ako se kod nekog vidi šta piše na pločici neka napiše ovde...
 
Evo peglam jednu EMIND prikolicu al je mekana al stvarno ko od sira da je pravljena
Kriva i usukana šasija
176ba85eaba919a6ddaa44e3f485056b.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Dobre su i jedna i druga ali kvalitetnija ti je dubrava,bolji materijal a odradice i kikinda

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Dubrava sa rezervnim točkom i gore letvice ima 1400kg
EMIND sa metalnim gore 1050kg
Kikinda sve metal + tocak 1100 kg
Presudi sam EMIND i Kikindu našicanku ispeglam a dubravu nema šanse


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja imam kavadarci 3.8t slicna erdeviku.Neznam sta nisam vukao sa njom od repe, zemlje,...Sasija ravna ko strela i negde aparat nije ni prisao a 87 god.Sasija ima one profile samo manje kao sto zmajevka 6t ima.
 
Jes EMIND i Kavadarci imaju UNP profil 80mm
Dubrava UNP 140mm
KIKINDA savijani U profil od 3,5 -4 mm

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moje Erdevicke su 87 godiste,nema sta nisu vukle i kome ih nisam davao po selu,sasije su kao nove,jedino su mi 4-5 puta lomili rude.Mogu da se pohvalim da sam danas u Agrovojvodini razresio problem dvosmernog kocenja na Pronarkama,moj deda je bio u pravu,moja divna smirena figura i gvozdena vrata otvara...:bravo::ppozdrav::haha:
 
Bojceticu znas onu moju Kikindu tu je i ULT prevrtao na uljari pa se nije iskrivila malo joj je stranica ukezecena ali gura.
 
Mogu da se pohvalim da sam danas u Agrovojvodini razresio problem dvosmernog kocenja na Pronarkama,moj deda je bio u pravu,moja divna smirena figura i gvozdena vrata otvara...:bravo::ppozdrav::haha:
Pogotovo ako popunjavaš ta ista vrata kada kročiš kroz njih! :haha:
Snimio si kako izgleda u originalu dvokružni sistem? I, jesi pogrešio negde?
 
Pogotovo ako popunjavaš ta ista vrata kada kročiš kroz njih! :haha:
Snimio si kako izgleda u originalu dvokružni sistem? I, jesi pogrešio negde?
Prolazi malo sunce izmedju ragastova,:sjasi:.Kao sto sam i rekao ceo dvokruzni sistem je vec razveden i oni su samo zaslepili jedan izlaz na glavnom kocionom,na regulacionom ventilu se okrene jedno crevo i to je to.Ne traze 600 evra nego zahvaljuju sto sam im oci otvorio,poklanjaju neke dzidzabidze da ne bi pusili lulu mira...
2mmu9g9.jpg
[/IMG]To je na ovom ventilu,kad je crevo levo a desna strana zaslepljena koci dvokruzno,obrnuto jednokruzno...
 
Nazad
Vrh