Prikolice

Još da stavim točkove 17,5" ima da budu prave
Gume sam nabavio i 5 felni fali mi još 15 felni pa da im menjam srca
Ako znate nekog ko prodaje felne 17,5" da su srca pokidana ja kupujem i plaćam 18e komad
Ovi u oglasima traže 35_40e za ispravne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nema kod čUkUladnih ništa?Meni trebaju 11.00.20 a postale su deficitarna roba.Felne su mi trilex a uopšte mi se ne radi prepravka na 22.5.
 
Verovatno bi jeftinije prosao da si umesto kupovine dasaka kupio lim od 3mm. Video sam kako zna da istrune daska ispod lima, i mrzim kad u patosu stoje glave od torban vijaka za koje stalno zapinje lopata. Eto zato sam naglasio da ja za sebe popravljam prikolicu sigurno nebih kupovao daske.
Оборио сам своје дрво,и платио резање на пилани 15е и остало ми даске доста,а лим варим ѕа шасију где је и био а и даска долази у фалцеве где је била,са тим да сам је поредао по ширини а не по дужини,и ојачао шасију.Даске премазао прерађеним уљем.Мсм да је ово доста јаче и боље решење него да сам ставио само лим,ал опет свако зна своје,и наравно нема нигде торбана и сличних чуда,нисам излудио.
 
A sta traži lopata u prikolici?
Valjda kipuje?
Sve što NE kipuje nije ni prikolica!
Ako džakiraš ima šiber nazad na stanici nakipuješ i gotovo!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Nisu baš svi u mogućnosti da kupe kiperke pa se snalaze kako znaju i umeju tako da ipak njima jeste prikolica i ako ne kipuje.
 
Sremski naučnik iz Rume?
Glavčine ne bih skidao ni za brdo karamela.
Ne skida se nista, taj tubeles naplatak ide isto na zabice
takve felne sam imao na mojoj gorici sto sam prodao pre par godina
ae481b1161264434.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Jel ima neko zastavinu prikolicu 5t, da li na njenoj šasiji postoji broj? Ili je samo na pločici?
 
Ja u prikolicu koja nije kiperka ne bi ulozio ni dinara,a kamoli lim od 2.5-3mm,moje zdravlje je milion puta vaznije nego prikolica,ne pada mi na pamet ni pod tackom razno pa ne znam sta da je ,da rucno istovaram prikolicu.Ima kod nas u selu nekoliko njih bas te prikolice koje ne kipuju,koliko samo puta zauzmu hangar u zadruzi i onda cekamo na njih dok izlopataju psenicu npr,pa jos neki se prave toliko pametni da me i pitaju da im pomognem da kao ''brze'' odrade,a ustvari im tesko i gledaju da navataju koga god mogu samo da oni manje rade......nekad mi malo fali da pored njih iskipujem robu pa nek ih otkopava telehender.
2 zmajevke ja iskipujem bukvalno ispod 60 sekundi,moje je da stanem traktorom na mesto kipovanja ,izadjem napolje ,otvorim stranice na prvoj i drugoj prikolici ,vratim se u traktor,povucem rucicu kipovanja i teram napred u isto vreme,posao zavrsen,nazad na vagu.
 
Jel ima neko zastavinu prikolicu 5t, da li na njenoj šasiji postoji broj? Ili je samo na pločici?

Secam se nekih davnih godina, dok je jos radio Laza Kobiljski, da mi je jednom na zastavi cekicem ukucavao neke brojeve na sasiju. Kasnije nikad niko vise nije gledao te brojeve kad sam isao na tehnicki. Ne znam da li se uopste jos vide, dosta je to plitko ukucano, mozda ih je u medjuvremenu i rdja pojela. Ima tu i neka plocica, ali i tu se nista ne vidi sva je izlizana. Kad odem na salas bas cu pogledati, mozda ce mi sad ove godine i trebati za tehnicki.
 
Arkadije zašto da kipuješ robu pored njih i zatrpavaš ih kada jednostavno možeš baciti ručnu bombu,razneti im prikolicu i trajno rešiti problem sa tim ljudima koji samo koče,usporavaju i zauzimaju mesto na silosu/hangaru.Ko zna,možda i prosperiraš tokom te akcije tako što ćeš imati čast da uslužno prevezeš robu tim ljudima i ISKIPUJEŠ u silos/hangar.
Živi i pusti druge da umru.
 
Jedna nova kiper prikolica u vidu Tehnostroj, Fligel, Oehler kosta oko 12k evra+pdv za model od 12 kubika tako da zameriti nekom sto nema kiper prikolicu je smesno.
 
Dobro ne moramo svi imati kiperke, a ni nove masine. Jedna loznicka kosta oko 2000 evra a prilicno radi posao I sa manjim traktorom. Zmajevka je em skuplja em trazi traktor oko 80 ks I sa prednjom vucom, u situacijama kada je malo povuci potegni. Godinama sam skidao 2 tone psenice iz speditera. Bilo po pola sata posla. Doduse pista velika pa nisam nikome isao na zivce. Kada sam prvi put pozajmio loznicku kiperku, odma sam odlucio da necu leba jesti, samo ds kupim kiperku.
 
Zmajevku sam vukao sa 539 xy puta. Nije mu problem da je vuce, problem je stati. Problem i loznice i zmajevke je prevrtljivost. Kod tehnostroj mozes da podmotas rudu pod nju nista se nece desiti, dok sa zmajevkom to ne bi smeo ni pomisliti.
Inace u sezoni Claaas od 75ks uspesno vuce 2 zmajevke, kada su bas bas ekstremni uslovi onda otkace zadnju. Ja za turcina mislim ili 2 zmajevke ili 1 kamionka.
 
Оборио сам своје дрво,и платио резање на пилани 15е и остало ми даске доста,а лим варим ѕа шасију где је и био а и даска долази у фалцеве где је била,са тим да сам је поредао по ширини а не по дужини,и ојачао шасију.Даске премазао прерађеним уљем.Мсм да је ово доста јаче и боље решење него да сам ставио само лим,ал опет свако зна своје,и наравно нема нигде торбана и сличних чуда,нисам излудио.

Nema svako svoje drvo pa dok platis daske ispadne skuplja dara nego mera. Ne volem drvo jer upije vodu pa drzi vlagu a to gvozdje nevole!
 
Ne znam...nema kod nas tahvih silosa da sam moram kipovati, zapravo ima jedan ali tamo radnici istovare jer ni sam gazda nema kiperke.
Nema mi tu matematike da ja placam prikolice da drugi ne bi cekali. :osmeh:
 
Koliko vredi novaca Goša kamionka,na zelene table registrovana,treba da joj se rade stranice i patos? Registrovana na 14t,povišen sanduk,staje u nju 18-19t psenice zavisi koliko je kombajner raspolozen
 
Nazad
Vrh