Prikolice

Hteo bih da obezbedim moju prikolicu da kipuje. Naime nije bilo creva za hidrauliku na njoj kad je bila poplava a nije imao nikakav cep. Da li treba i kako da ocistim ono kuciste gde se kaci crevo i klip ili mogu da samo nakacim crevo i probam da li kipuje? U pitanju je loznicka prikolica jednoosovinka. Hvala
 
Hteo bih da obezbedim moju prikolicu da kipuje. Naime nije bilo creva za hidrauliku na njoj kad je bila poplava a nije imao nikakav cep. Da li treba i kako da ocistim ono kuciste gde se kaci crevo i klip ili mogu da samo nakacim crevo i probam da li kipuje? U pitanju je loznicka prikolica jednoosovinka. Hvala
Bolje ocistiti, radilo bi verovatno ali kad se vrati ulje sve ce zaprljati.
 
Momci pomoć. Pisao sam nekada davno o iskrivljenoj prikolici... Pre neki dan provučem dva jaka šrafa kroz rupe za klin i vežem jakim lancem duplo. Napnem je kiperom i gle čuda, savija je kao da je od papira! Nisam mogao da verujem. Da skratim, prikolica sada stoji puno bolje. Skoro da je ispravljena. Ostaje još jedan problem. Sada se kugla ne gađa sa ležištem.
20180910_180420.jpg

Videlo se to i ranije ali je razmak bio jedno 15cm po visini. Ni pod punim teretom nije htela da legne na kuglu. Sad je kao na slici, mnogo bolje i prikolica više ne federira tokom vožnje. Pitanje glasi: kako i čime nategnuti ovu kuglu ka napred (desno na slici) da bi ovo leglo kako treba? Sečenje i zavarivanje nije opcija.
 
ma nema od toga nista da je vuces traktorom, a zasto ne secenje i varenje? najbrze i najjednostavnije resenje, cak je ne moras ni seci do kraja vec je samo zaseces, iskrivis malo da moze upasti i zavaris
 
Poslednja izmena:
To ti je po meni i jedina opcija, secenje pa varenje, kuglu da vuces ne znam sa kojim traktorom ne verujem da ces moci nesto da uradis...
Ako nisi toliko dobar u varenju nadji nekoga ko lepo vari i bez brige, i u fabrici ga je neko zavario
Inace to nisi mogao nikako da savijes, sanduk vise nije u centru..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Probaj ako ima jak oslonac na zadnjem kraju sasije da uzmes dobar jak stub malo veceg precnika zbog jacine i upres na taj oslonac na zadnjem delu a napred postavis jacu hidraulicnu dizalicu koja upire na taj stub i kuglu pa pokusaj tako da savijes.
 
Куглу не дирај. Одсеци по вару цилиндар који належе на куглу, помери га за 1,5 цм где треба и завари га поново.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Bobanova ideja mi za sada deluje najbolje. Hvala.
U fabrici je neko zavario, slažem se, ali ko zna u kom položaju je bila šasija. Ja zavarim odlično kada je var horizontalan ali u drugim položajima je dosta teže da ispadne kako treba.

Nije mi skroz jasno kako je došlo do ovakve deformacije. Jedino da se donja šasija savila lučno i samim tim je sada kraća. Međutim na njoj nema vidljivih tragova deformacije.
 
Nazad
Vrh