Prikolice

A gde majke ti u Nemackoj nema ogranicenja na 130km/h!!!!
svugde u nemackoj vazi taj limit, SAMO na odredjenim lokacijama u Nemackoj imas neke deonice gde moze da se vozi i vise od toga, tj. Bez ogranicenja
 
Obrnuto je. Nema ogranicenja. Doduse ima vise table, t.j. uglavnom je ograniceno tablama na 130 (ili manje), ali po pravilima saobracaja nema ogranicenja, tako da ako imas onu belu tablu s kosom crnom straftom, e, posle te table moze do 250 ili koliko ti auto ide... Tako da je 130 preporuceno (gde ne odredjuje drugacije tabla).
 
Svasta.... glupost na glupost pises samo.....
otidji ti u nemackoj pa nagazi to sto ti kazes preporuceno pa kad skljocne kamerica pored puta ti se pravdaj posle sta si mislio a sta je pravilno.
inace evo jednog flajera iz uputstva voznje po nemackoj
[FONT=&quot]In Deutschland gelten gemäß § 3Abs. 3 StVO für alle Kraftfahrzeuge als zulässige Höchstgeschwindigkeitinnerhalb einer geschlossenen Ortschaft50 km/h, wie in den meisten Ländern Europas. Außerhalb geschlossener Ortschaften beträgt die zulässige Höchstgeschwindigkeit für PKW sowie für andere Kraftfahrzeuge mit einer zulässigen Gesamtmasse bis 3,5 t 100 km/h. Darüber hinaus gilt auf den Bundesautobahnen sowie allen anderen Straßen mit einem Mittelstreifen oder mindestens zwei Fahrstreifen pro Richtung eine Richtgeschwindigkeit(empfohlene maximale Geschwindigkeit) von 130 km/h, also keine definierte generell maximal zulässige Geschwindigkeit. Diese Höchstgeschwindigkeiten dürfen auch unter idealen Bedingungen nicht überschritten werden, oft muss bereits durch das Sichtfahrgebot und die anderen Bedingungen des § 3 (Fahrzeugbeherrschung, Straßen-, Verkehrs- und Wetterverhältnisse, persönliche Fähigkeiten, Fahrzeug- und Ladungseigenschaften) langsamer gefahren werden.[/FONT]
 
Ovo bez ogranicenja sam pisao u vezi B kategorije (obican putnicki automobil), samo sam dao primera da ima izuzetaka. I naravno za autoput. Mozda is Dobrodol i ja gresimo? Za njega ne znam, a za sebe znam gde sam bio.
Nemoj odmah da budes na kraju srca.
 
Mačvanin...
Pa vozio sam bez problema !!!
Imam i video negde kao dokaz....
Audi a6 karavan...
Pičio 180, i bio jedan od sporijih na drumu!!!
Većina je bukvalno "letela" pored mene...
Jedino NE SMEŠ da držiš strogo levu traku na autoputu, STROGO KAŽNJAVAJU takvo ponašanje !!!
Pretekneš, i odmah natrag u desno !!!
 
Ja sam Dobrodol napisao lepo
da IMA takvih deonica u Nemackoj i one su i obelezene zanakovima.
jbg citajte lepo postove kad pisem....
a u globalu u nemackoj voznja kroz naselje je
50 van naselja 100, autoput 130
 
Ne mogu ni ja lepse napisati. Rukopis mi je karaketeristican - da se tako lepo izrazim -, ali eto ovako je:
Kroz naselje 50 ili 30.
Van naselja 100 ili 70 (80 s prikolicom).
Na autoputu je preporuceno 130 (100 s prikolicom), ako nije dugacije naredjeno znakom, pa to ti je.

11400 km autoputa imaju.
 
Ja sam Dobrodol napisao lepo
da IMA takvih deonica u Nemackoj i one su i obelezene zanakovima.
jbg citajte lepo postove kad pisem....
a u globalu u nemackoj voznja kroz naselje je
50 van naselja 100, autoput 130

U Austriji ima dve deonice gde je znakom dozvoljeno 140 (probno, ako se ne varam od prvog januara ove godine). Tamo je max. dozvoljena brzina inace jeste 130 (ne kao u nekim (novijim) autoputevima Poljske i Bugarske - sto su takodje clanovi EU).
 
Mačvanin je u pravu.
Mene škljocnuli 7 puta u Austriji u 2 prolaska,petnaestak puta sam prolazio kroz nemačku i na autoputu kod Rozenhajma onaj deo gde izlaziš iz A pa posle 50 km opet ulaziš u A je sigurno ograničen na 130 km.Deo autoputa oko Minhena sam prolazio nekoliko puta i tamo je bez ograničenja.Deo oko Bodenskog jezera je isto ograničen.
CH je 120 km.
 
@Spajki
Otpada kombi jer je to onda jos jedno vozilo (xy broj) i jos jedna registracija. Nemam potrebu za time sem 10 dana u prolece i 30 dana u jesen. Glupo mi je praviti jos jedan trosak za maks 40 dana godisnje. Kuku bi uradio na auto jer mi je 1000kg nosivosti u sustini dovoljno.

p.s. Taj trosak od 42 hiljade je kuka sam svim atestima i glupostima? To radis jednokratno, kasnije kontam da samo radis tehnicki za auto?

Ja sam otisao na otpad, kupio fabricku kuku sa plocicom, namontirao, otisao na tehnicki i prosao bez problema. Mislim da ti je to najjeftinije resenje. Nema atesta, nema odobrenja fabrike...
 
Mačvanin je u pravu.
Mene škljocnuli 7 puta u Austriji u 2 prolaska,petnaestak puta sam prolazio kroz nemačku i na autoputu kod Rozenhajma onaj deo gde izlaziš iz A pa posle 50 km opet ulaziš u A je sigurno ograničen na 130 km.Deo autoputa oko Minhena sam prolazio nekoliko puta i tamo je bez ograničenja.Deo oko Bodenskog jezera je isto ograničen.
CH je 120 km.

Kazes da je Macvanin u pravu, ali u stvari pises ono, sto sam ja napisao.
Austrija je druga prica (izuzev 2 deonice na A1, gde je 140 dozvoljeno - i to znakovima), ogranicenje na 130.
A za Nemacku... kad ides napr. iz Salzburga, iz Austrije, pa udjes... tamo ima bas dosta ogranicenja, svugde imas saobracajne znakove... Bas taj teo Traumstein, Rozenheim, itd... ai na autoputevima Nemacke nema opsteg ogranicenja brzine zakonom.
Austrija nije = Nemacka.
CH nije eu, ali dosta su slicni zakoni, no, ali da ne ulazimo u to, jer evo, ni ovo nismo razresili za dan, taman da jos umesamu i neke trece drzave...
 
Gde u saobracajnoj uopste pise da vozilo ima kuku? Nisam nikad primetio taj detalj. Kad sam bio klinac znam da smo uz saobracajnu od kola imali atest od kuke na kome su sa jedne strane pisali podaci o vozilu, a sa druge podaci sa plocice kuke. Sad kad sam hteo da stavim kuku na auto otisao sam na tehnicki da se raspitam jer mi je pristizala i registracija da ne bude problema. Rekli su mi da ako kupim novu kuku, da mi treba hiljadu nekih papira, a da mogu da kupim fabricku kuku i samo da je namontiram.

- - - - - - - - - -

Treba na plocici da ima logo marke automobila na kome se nalazi.
 
Nazad
Vrh