Prikolice

Pa da,da ne kvarim tradiciju jel da? A kablovanje mi je potpuno strano... ali možda se upoznam i sa tom operacijom! :haha:
 
Problem je samo da ovog leta jako teško da ćete doći do prikolice...Jednostavno ne stižu proizvesti nigde u belom svetu koliko su potrebne Srbiji ovog momenta...:osmeh::ppozdrav:
 
Pa da,da ne kvarim tradiciju jel da? A kablovanje mi je potpuno strano... ali možda se upoznam i sa tom operacijom! :haha:
Pa ako nema limita u nosivosti. ZDK 1800 sa 800+800 stranicama je prikolica dok je tebe. Ostajes veran brendu koji je mozda precenjen malo kod nas (napicili su cene) ali je takodje cinjenica da te prikolice su bas kvalitetne. U sustini sve pocevsi od zdk1400 (14t bruto) imaju kamionske gume 22.5 i imaju osovine kamionske. ZDK 1800 ima jos ojacanu osovinu u odnosu na 1400 i 1600 model. Sposobne su vuci pretovar tj tovaris koliko god moze da stane u sanduk.
Dodatna oprema ti je sve i kada uzmes ono sto svaka prikolica treba da ima (kacenje za drugu prikolicu, izvod za hidrauliku i vazduh za drugu prikolcu, rezervni tocak itd) to ispadne kao traktor jedan skoro. Da nema povracaja po meni ludnica od cene za obicno gvodzdje koje radi godisnje 5 dana.
 
1800€ kostala sa svim pratwcim stvarima i radovima,zavrsava posao kao i ona od 15000€... ;-) 8 tona bez duplih krajnica,a u izradi su duple jos +80 cm... kamionske osovine,gume 22,5,izvod za kipu druge prikolice,hidro kocnice na sva 4 tocka,i radi se kipovanje na kardan,posebna pumpa i razvodnik... ostaje samo jos komplet farbanje i ugradnja pumpe za kipu...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
51ee0236cecb18a12a3398bc96699527.jpg
 
Milane sve je to ok,ali sa takvom prikolicom nemere u saobraćaj. Imam jednu takvu sličnu ručne izrade od 5t. A i prećera ga malo.... 15000 za novu od 8t. Ihhh... Ima za 7800 i ne zaboravi na minus tj povrat od države. Da nije toga vrlo malo ljudi bi kupovalo nove prikolice nego bi se nastavio trend kupovanja kamionki.
 
Mere,mere u saobracaj... ;-)
Od drzave vise nista,makar i poklon bio... :) kako god okrenes ove dve za jednu...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
1800€ kostala sa svim pratwcim stvarima i radovima,zavrsava posao kao i ona od 15000€... ;-) 8 tona bez duplih krajnica,a u izradi su duple jos +80 cm... kamionske osovine,gume 22,5,izvod za kipu druge prikolice,hidro kocnice na sva 4 tocka,i radi se kipovanje na kardan,posebna pumpa i razvodnik... ostaje samo jos komplet farbanje i ugradnja pumpe za kipu...

U potpunosti se slažem sa tobom.Čak su i te nove mekanije od starih-ne samo prikolice nego sve.Samo što se sada malo više da na estetiku.

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
51ee0236cecb18a12a3398bc96699527.jpg

U potpunosti se slažem sa tobom.Čak su i te nove mekanije od starih-ne samo prikolice nego sve.Samo što se sada malo više da na estetiku.
 
Slažem se ja ali nemamo mi standard.Mi smo još uvek za ono što je švaba zaboravio-hteli mi to da priznamo ili ne.
 
Jel znate mozda gde bih mogao nabaviti klipove za kipovanje? Hocu da prepravim prikolicu da bude kiperka, pa pravim duplu šasiju, a u oglasima ne pronalazim to što mi treba, od klipova.
 
Nazad
Vrh