Prikolice

E šta bih ja sad dao da sad mogu da istovarim koju prikolicu,ručno.Imamo 2.Jedna je kiperka.Za detelinu i kukuruz odlične a kad vršim platim prevoz i gotova priča.
 
Nisu baš svi u mogućnosti da kupe kiperke pa se snalaze kako znaju i umeju tako da ipak njima jeste prikolica i ako ne kipuje.
Kolega John ja nikom nisam rekao da proda svoje prikolice, a složićemo se da te prikolice koje ne kipuju se zadnjih 25g i ne proizvode,
Nemam ja ni BRATNER ni METAL FACH ni FLIEGL
Imam Dubrave trostrane kiper u koje stane oko 4,7t_5t kukuruza
Takvu možeš u FULL stanju kupiti za 2000e ali FULL rinfuz sa 3 strane + šiber
A to je manje od 4 prosečne plate u Srbiji
Nadam se da shvatate moju ironiju
Imao sam ta čuda sto se lopataju to je NUŽNO ZLO a ne prikolica
Vukli je punu kukuruza kiša nas uhvatila u njivi nas 3 Ursus 160 Rus 82 i 560 a ona valja blato
Nikad više

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moja stigla dovde.Sad je na redu gornja i stranice.Zamisao je da bude 7t trostrani kiper.4.1x2x1-1.1m ce biti unutrasnje mere sanduka.
b8f381719b2409a9405b26ad8f52fd1a.jpg
5cf61a93cd5df4196339acb9aa89e0b2.jpg
4f056b5b66352bb6756c18e6774b3043.jpg
9220caf75d89650311e65e0bfbad75fe.jpg
cf04e5bf0b8dc800db57393426df804c.jpg
f8ada1208b76909c833125f7ced43a10.jpg
bd31c7d21d0e53cdf1c615b7ef38aff1.jpg
ec790f26ac32260fe56ffa9b9898b43d.jpg
ee8b51dbf8eb2f122df66e860a88c4f1.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Luka sada mi je već mnogo jasnija razlika između kiperke i sandučarke.Da si imao tada u toj blatnjavoj situaciji kiperku mogao si čas posla iskipovati i mnogo bi je lakše izvukli. :ideja:
 
Luka sada mi je već mnogo jasnija razlika između kiperke i sandučarke.Da si imao tada u toj blatnjavoj situaciji kiperku mogao si čas posla iskipovati i mnogo bi je lakše izvukli. :ideja:
Da otprilike
To je na račun ovih itas Goša itd sto treba biti spreman sa 300ks traktom da je izvučeš
Ništa veće od 10t isključivo kiper
Kombinati su radili zmajevkama i sajlašicama a nama su malene

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
@Matic
Polako,nisam se bas dobro izjasnio u postu,ispadam pravi siledzija ka tim ljudima xd.
Ja sam itekako pre pomagao nekoliko puta u istovaru takvima,ali nikad vise ,bar ne vecini kod kojih kad ja uzmem lopatu u ruke,pored jos nekog volonterca ,oni bi maltene mogli izaci iz prikolice ,toliko su korisni,mlataraju lopatom kao da nesto rade,a nas dvoje istovarimo skoro celu prikolicu jbt....Nisam im ja radnik,i oni sami da su malo odgovorni,kao npr moj komsija, bi trebali angazovati jednog-dva radnika o svom trosku jos pre nego sto dodju na istovar,kad vec sami nisu sposobni,i lepo bi istovarili brze.Ali ne,svaki put traze ko ce da im pomogne,pardon odradi posao umesto njih,i to nakon sto parkiraju traktor po sred hangara,umesto da se zavuku negde u cosak ,pa makar trajalo duze da manevrisu,bolje i to ako ne smetaju drugima pri istovaru,nego po sred hangara,kao da samo oni postoje,niko drugi.
 
Arkadije ne kažem ništa zlonamerno ali kako da ne pomogneš nekom dedi od 70 i kusur godina koji je došao da preda nešto robe jer mora i on čovek da živi i preživi od nečega a sigurno mu kupovina kiperke nije prioritet jer se bori za golu egzistenciju.Nema on reflekse niti rutinu poput nekoga od 35 godina da može da uđe,izađe i gotovo.Prag tolerancije nam je veoma nizak a svi treba da imaju svoje mesto pod suncem.
 
Nemam tih problema stari i ja zmajevku zakacimo za kamion a i u njega ako treba da se roka i vussssshhhh ki`vetar(320ks-tu sam nesto preko tih magicnih 300ks:osmeh:)
 
Ja na takve nisam mislio,nit ima toliko starih,ovi su dosta mladji koje sam ja kritikovao.Ako nemaju kupiti kiperku,a daleko od toga da je tacno,kupuju takvi puno sto sta drugo ali ne ono sto im cuva ledja,srce,zdravlje....onda barem kao sto rekoh ,i za kao primer nekoliko drugih i eto moj komsija medju njima takodje,nek brate mili plati 2 radnika i nek mu istovaraju tih par prikolica,ali ne da moljaka nas koji po ceo dan rade,kao da ja jedva cekam da mu istovaram prikolicu ....
 
Problem kod 10t+ prikolice je opterecenje po jednom tocku. Sa gosa, utva i slicne nema silazenja u njivu osim ako nemate pri ruci tenk da iscupa ako zapadne. Razmljam i dalje o takvoj prikolici jer je mini silos ujedno, ali ovi koji imaju vise iskustva mi kazu Zmajevka (ili u rangu zmajevke) i nikako veca prikolica zbog tih problema.

@lovac luka
Nadji mi 2 dubrave trostrani kiper ako imas gde? Kod nas je tehnostroj zastupljen a nemaju trostrani kiper sem jednoosovinki.
 
Verovatno ste citali o mojim problemima sa vracanjem na dvokruzni kocioni sistem na pronarkama ali osim toga prezadovoljan sam prikolicama,lako se vuku i po putu i po njivi,izvlacio sam ih sa 19,5 t kukuruza uz ozbiljne uzbrdice sa 892 RM ,izuzetno snazna sasija,gibnjevi,docekivaci.Male mane su sto nema obrtno vucno oko i sto su teske i mnogo vise guraju traktor nego zmajevke.
 
Nazad
Vrh