Prikolice

Nasli smo osovinu sa dobošima glavcinama, cak ima i gibnjeve
100kg po 50 dinara
I to u selu na otpadu jutros sekli špediter


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ajde sto smo uzeli osovinu nego ubedi ja komšiju da da taj špediter limene donje stranice i patos daska+ lim 1,5mm, gornje od daske ali sve uredno i nova tablica
Gume onako dosta dobre
Dali smo njega i 1000e za EMIND 3,3T kiper vazdušne kočnice duple stranice, gume dobre gotovo ista kao KAVADARCI evo sad smo stigli kući sreća brz 549

ab51ffacf11e1dc7b8aec2d26990120e.jpg
6e50af047d91cc4020eac8a2802bb2c8.jpg
8ff19182599cadf25c7ad7d83de26b40.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mi na jednoosovinku tovarimo 5t.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Lapo piše na plocici 3,3t i u saobraćajnoj
Ima bar 5 komada u selu 3,8t i sve imaju stranice krupni rol debele i drugačije felne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Lapo piše na plocici 3,3t i u saobraćajnoj
Ima bar 5 komada u selu 3,8t i sve imaju stranice krupni rol debele i drugačije felne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Moze biti ,proizvodili su PPK 33 to je bila 3,3 t nosivosti i PPK 35 3,8 t nosivosti,mislim da je razlika u sanduku bila samo u visini stranica ako se dobro secam,ja imam jednu sa kutija rolom a jednu sa obicnim jednostranim ali su obe 3,8 t.
 
Iskreno meni se čini slaba i mršava lagana spram mojih Dubrava kiper
Dubrava ima jace gibnjeve i teška je 1630kg sa duplim stranicama
A ova 1050kg

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
To samo tako izgleda,ove moje su 1200 kg sa rezervnim tockom,sto kaze Matic tovario sam vise puta oko 4,5 t psenice i nije im nista,cak sam jednom dao komsiji da dovuce ciglu i tovario je kreten tri palete,rekao mi prijatelj iz ciglane da je bilo blizu 5,5 tona pa je izdrzala prikolica.
 
Tehnostroj 3t sasija. Kada je dosla napravljene su duboke stranice i zapremina je 5.7 kubika ispala. Od 82 vuce tako teret pa joj ne fali nista. Jeseni 2018 smo natovarili stajnjaka 6t+ i pukla je felna iako sam isao turcinom 10km/h do njive. Ostatak prikolice trpi pretovar bez problema. Kod nas u selu tehnostroj 3-4t sto su fabricki dosta ljudi to dozivljava 5t prikolicom i tako i tovari na nju.
 
Imao sam pre NAŠIČANKU 3T kiper to je smeće, kupim našičanku 4t 2 klipa kiper još gora, a uvek sam imao 2 Dubrave kiper
Kupim još dve Dubrave kiper i resim stvar,
Dve su produbljena za 15cm stane 96-100. Meteri kukuruza zrna, i one to nose kupuju na 3 strane, nema uvijanja, malo su problem gume stavljam na njih 750r16c 12 platana
Ove druge 2 imaju obicne Agro gume
E sad hoću da nabavim felne 17,5" i pravim srca za Dubrave tih guma imam dosta
A imam i dubravu 2,5t vazdušni uredjaj nije kiper, drvena ta ima 850kg ni na patosu nema lim a Erdevik kiper full 1050kg gde je tu logika
Znaci da je Erdevik kiper u klasi drvene dubrave




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zanimljivost,drugar merio zmaj 485 i staru zmajevku sa duplim drvenim stranicama i li ena šasija,razlika nekih 100 kg samo...
 
Nazad
Vrh