Prikolice

Na kamionu je lako, ima plocica i na njoj sve lepo pise... ne znam gde pise na autu

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Na nekim autima ima kod vrata nalepnica sa svim tehnickim tezinama. Prosto da vam objasnim sva auta koja uvezemo iz EU a da na sebi imaju prijavljenu kuku procitacete u njihovoj saobracajnoj koliki teret mogu vuci
 
Sad kad spomenu kuku...u procesu sam ugradnje i atesta kuke na Dustera.Strava šta se sve traži i krajnja cena svega toga.Najgluplje je ako imaš kuku na vozilu za koju nemaš nikakvu dokumentaciju-njoj ne možeš da uradiš atest.
 
Нашао
Укупна маса прикључног возила не сме бити већа од укупне масе вучног возила за више од 50%.
Ето вам решења за ауто колику приколицу сме да вуче. Што би било ако нпр. ауто укупно има 1500 кг, приколица укупно 2250 кг.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Него? Ја то нашао овде, једино нисам гледао јел има новији.
Pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima (“Sl. glasnik RS”, br. 40/2012 i 102/2012)

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Sad ja opet ne znam da li moze napr. auto od 1000 kg da vuce praznu prikolicu od 300 kg (a da je najveca bruto tezina za tu prikolicu napr. 1000 kg - lupetam podatke, primera radi).
Oprostite, davno je to bilo kad sam ja ucio ove stvari.
 
Astra je ZXP14 (ili tako nesto) uglavnom 1.4benz 90ks motor, easytronic menjac i godina je 2007
 
@Dulkaarpad
Може. Што би било 1000+50%=1500 кг

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Mačvanin@
Tako je.Neznam detalje ,ali svko vozilo ima tačno određenu ukupu težinu koju sme da vuče.Poznaniku koji radi sa autima u Austiji crko džip koji je vukao autoprikolicu sa natovarenim golfom tešku 1550kg.Džipa odnela šlep služba ostala prikolica da se dovuče.Ispalo je da uopšte nije lako naći auto koje to SME da vuče,naprimer može audi a6 a nemože Q5.To sa kategorijama nema veze,jednostavno nemožeš vući teže nego što je proizvođač propisao:ppozdrav:
 
Bobane
nisi druze citao gore sta sam pisao. Svako vozilo fabricki ima odredjeno koliku prikolicu i koliki teret moze nositi. A takve odredbe zavise od vise faktora takvog vozila. Evo primera. Gleda se snaga vozila koliko kubika,koliko kilowata, masa i dimenzije tog vozila, soostvena tezina tog vozila i kocioni sistem tog vozila i najbitnije pogon vozila dal je prednja, zadnja ili pogon na sva cetiri tocka
 
По нашем закону ти је 5 киловата по тони.
Не мораш сад докторирати на овој теми. Нико не пита шта је фабрика прописала, већ колико сме по нашим друмовима.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Astra H ako je 1,3cdti moze vuci prikolicu ukupne tezine sa teretom 1500kg ako ta prikolica poseduje kocioni sistem ako neposeduje onda je to 650kg ukupne mase
 
Ako je 5kw po toni, onda smem da zakacim 13.2t za astru:osmeh:

@Macvanin
Onda mi je maks 1500kg vrv jer sam po snazi najblizi 1.3cdti. Praksa kaze da nije problem da auto to vuce, problem je samo stati iznenada kada treba.
 
Не смеш, јебе оних 50%.
Ја би онда са мојим могао 23 тоне.....али му је тежина 1700 кг, тако да смем вући само до 2550 кг.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Нашао
Укупна маса прикључног возила не сме бити већа од укупне масе вучног возила за више од 50%.
Ето вам решења за ауто колику приколицу сме да вуче. Што би било ако нпр. ауто укупно има 1500 кг, приколица укупно 2250 кг.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Netačno.Proizvođač određuje,moj audi je težak 1620kg a može da vuče oko 1700 nznam tačno
 
Kao sto sam vec napisao te prikolice su odlicne za policiju. Tu u 90% slucajeva dobijas crvenu kao policajac i navatas njih 5 danas vise si zaradio nego ja na jabuci sa jednim vozilom isporucenim za izvoz.
 
Nazad
Vrh