Prikolice

Ti silni zakoni i pravila i nateraju čoveka da sam traži jednostavnija rešanja koja su ponekad i protuzakonita.Kupiš papire itd.Nedaju ti da promeniš motor u autu jer se kod nas još uvek piše br. motora.Kad kupiš plug ili tanjiraču u susednoj državi treba ti 200 e. samo za papire i onda si prinudjen da daš čoveku da ti preveze ,i dobro i tebi i njemu samo državi nije ,ali je sama kriva.Zato ja sad takve kupovine zaobilazim u širokom luku.
 
Zar ne moze u situacujama kao sto je clana nesko2563 i slicnim kada nedostaju papiri,jednostavno da se uradi atest,ukucaju brojevi,uradi tehnicki pregled i legalno registruje? I mene zanima jer imam jednu jednoosovinku imt 3 t nosivosti,vazdusno kocenje,kupljena nova,nikad registrovana,izgubljen racun,i drugu dvoosovinku nosivosti 5,7 t naletna ruda,koci samo prednja,uvezena,nemam nikakav papir. Sta bi trebalo da radim? Pretpostavljam da na ovu drugu moraju da se ugrade vazdusne kocnice
 
treba mi broj od FAK Loznice,po netu neke sto sam nasao sve pogresni.Ako ima neko nek ostavi,hvala.
 
Zar ne moze u situacujama kao sto je clana nesko2563 i slicnim kada nedostaju papiri,jednostavno da se uradi atest,ukucaju brojevi,uradi tehnicki pregled i legalno registruje? I mene zanima jer imam jednu jednoosovinku imt 3 t nosivosti,vazdusno kocenje,kupljena nova,nikad registrovana,izgubljen racun,i drugu dvoosovinku nosivosti 5,7 t naletna ruda,koci samo prednja,uvezena,nemam nikakav papir. Sta bi trebalo da radim? Pretpostavljam da na ovu drugu moraju da se ugrade vazdusne kocnice

Po našem zakonu moraju vazdušne kočnice za prikolice nosivosti preko 3 tone, a i za manje prikolice naletna kočnica mora da koči obe osovine, odnosno sva četiri točka. Traktorske prikolice nosivosti do 1,5 t ne moraju da imaju nikakvu kočnicu.
Sve jedno, nije samo bezbednosni nego i kriminološki aspekt u pitanju. Nema šanse da atestiraš prikolicu sumnjivog porekla, pašće na kriminološkoj proveri. U obzir za atest dolazi isključivo samogradnja ili promena namene serijski proizvedenog vozila(npr. zaprežna kola, kamionska šasija ili prikolica) za koje imaš dokaz o poreklu. Bez dokaza o poreklu zaboravi na ideju o registraciji.

- - - - - - - - - -

Ima li šanse registrovati prikolicu koja je nekada davno bila registrovana ali saobraćajne nema a ni pločice na šasiji.
Problem je u tome što je saobraćajna ostala posle smrti babe kod tetke koja je uz to i alava i ne priča sa nama zbog toga što se sudi za nasledstvo iako je prošlo 10 godina od babine smrti.
Prikolica je dobijena još pre smrti babe kao poklon i saobraćajna je ostala kod babe ali je tetka odmah posle sahrane pokupila sve moguće papire iz babine kuće uključujući i saobraćajnu.
Pokušavali smo da je zamolimo da nam pošalje ali ona neće.
Mislim, koristimo mi nju ali bilo bi dobro registrovati je zbog saobraćajne policije.

Na čije ime je poslednji put bila registrovana? Da li je ta osoba živa? Ako ne da li je prikolica pomenuta u ostavinskoj raspravi? Ako jeste, onda je sve u rukama onog ko ju je nasledio, a ako ne onda treba ponovo pokrenuti ostavinsku raspravu pred nadležnim sudom. Nema veze što je saobraćajna izgubljena. Ako je vozilo bilo registrovano, ono je pravno vidljivo.

- - - - - - - - - -

a kada bih je prijavio kao samogradnju? Trebaju li mi računi od materijala koje nemam?

Pašćeš na kriminološkoj proveri. Oni sa lakoćom prepoznaju serijsku proizvodnju. To bi bilo otprilike kao i da pokušaš da ubediš dirigenta beogradske filharmonije da si ti komponovao operu "Nabuko".

- - - - - - - - - -

Ti silni zakoni i pravila i nateraju čoveka da sam traži jednostavnija rešanja koja su ponekad i protuzakonita.Kupiš papire itd.Nedaju ti da promeniš motor u autu jer se kod nas još uvek piše br. motora.Kad kupiš plug ili tanjiraču u susednoj državi treba ti 200 e. samo za papire i onda si prinudjen da daš čoveku da ti preveze ,i dobro i tebi i njemu samo državi nije ,ali je sama kriva.Zato ja sad takve kupovine zaobilazim u širokom luku.

Da nije tih zakona i pravila, mogao bi svako da ti ukrade bilo koje vozilo i prevede ga na sebe, onako jednostavno, bez birokratskih komplikovanja. Pogotovu kad je u pitanju uvoz moraju državni organi da budu oprezni i da sarađuju sa interpolom.
 
Pozdrav
E ovako interesuje me dal ko ima glavcine i felme posto imam osovinu a mislio sam da nesto previm osovina je od loznicke prikolice dal se mogu tu nabit neke druge glavcine i felme ili slicno hvala....
 
U petak u Kikindi, čujem da su isečena u gvožđe dva čitava tamića. Taman kad sam skočio sa stolice, rekoše mi da su oba bez papira. Prodaju Cigani tamiće budzašta sad od kako je novi pravilnik o registraciji vozila. Samo ruske jednoosovinke bi mogle da se porede sa onim kakve bi mogle da se naprave od šasija malih kamiona.
 
Stetzl-Traktorska-Prikolica-Dk-10-ECO-Liner-AGRO_4e82cc138b8be.jpg

video sam skoro u poljoprivedniku reklamiraju ove Austrijske prikolice Stetzl, na prvi pogled ne izgledaju lose mada nisam cuo za tu marku
 
Nazad
Vrh