Prikolice

Nisam primetio da je iko pitao bitnu stvar,koliko prikolica nosi ,tj koliko stane u nju ?.Psenice npr 75-80 hektolitar ,sa ovakvim stranicama.
 
Tebao si praviti klackalica osovine ili da si nasao od kamiona sa sve gibnjevima, znam da je ovako stabilnije kao moja jednoosovinka bez gibnjeva Ali ovo je veliko
Ako stane 8t zita znaci ladno ima 10-11m3 zapremine
Jel bi smeo da tovaris 7-8m3 sljunka ili peska?
Al da je ekstra jeste

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ovo kad bi kod nas proterao odmah bi nalepio dva-tri saobracajca jer sigurno da nisi mogao da je registrujes.
Sto kad si sve tako lepo odradio nisi i ofarbao da ne rdja?
 
On verovatno sa njom i ne ide na put, vec po selu i po atarskim putevima. Te osovine i gume trpe 10-12t/osovina bruto naravno. Tako da nosivost je sigurno 15-16t.
 
Tebao si praviti klackalica osovine ili da si nasao od kamiona sa sve gibnjevima, znam da je ovako stabilnije kao moja jednoosovinka bez gibnjeva Ali ovo je veliko
Ako stane 8t zita znaci ladno ima 10-11m3 zapremine
Jel bi smeo da tovaris 7-8m3 sljunka ili peska?
Al da je ekstra jeste

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Mora po necemu da se poznaje da je rucni rad... :) salim se...
Nego ovako stabilnije a i morao sam da je sto vise spustim jer ce ici nastavci krajnica,pa da bi mogao da dobijem sto vecu kubikazu sanduka a sto nize da bi berac mogao da kipuje i silo kombajn da ubacuje silazu...
A probscemo je i u sljunku u narednom periodu,samo da nadjem sposobnu rudicu za traktor,tj poteznicu... ;-)

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Ovo kad bi kod nas proterao odmah bi nalepio dva-tri saobracajca jer sigurno da nisi mogao da je registrujes.
Sto kad si sve tako lepo odradio nisi i ofarbao da ne rdja?
Ma i ovde se lepe saobracajci,al za sada dok ne dobije registraciju,obilazimo ih... :)
Bice i peskarenje i farbanje,nego nismo stigli,jer je pre 3 dana zavrsena a juce bila zetva pa je oprobali.... da je ne farbamo dzabe ako se razlomi na prvoj turi... :)

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Imaj u vidu da je kubik šljunka težak oko 1700-1800 kg,nemoj da tovariš onoliko koliko može da stane,bice mnogo za traktor:ppozdrav:
 
Ako nekog interesuje ja sam na belarusa 820 montirao dvokruzni sistem dva izvoda za vazduh posto turske prikolice imaju taj sistem i jeftinije je bilo prepraviti sistem na traktoru nego na prikolicama ako nekog interesuje mogu sutra slikati kako to izgleda
 
Kolege treba mi savet kako da preuredim dvokružni sistem kočenja na prikolicama na jednokružni. Pošto na traktoru imam jednokružni .
 
Promeni kocioni ventil...ako se tako strucno kaze,slavina na kojoj regulises silu kocenja,prva stvar na koju crevo dolazi...bar sam ja tako uradio..
 
Ljudi molio bih za pomoc , pukla mi glavcina na prikolici koja je neka home-made izvedba ,kupljena pre 20 i kusur godina i sad ne mogu nigde da nadjem istu.
Sa pet brezona je, razmak od sredine do sredine brezona je 10cm ,naspramni brezoni 16.5cm ,a srce 11.5cm.
Ako neko ima tako nesto u svojoj gvozdjusini a da mu ne treba kupio bih ,ili bar da zna od cega je pa da znam od cega da trazim.
 
Ljudi molio bih za pomoc , pukla mi glavcina na prikolici koja je neka home-made izvedba ,kupljena pre 20 i kusur godina i sad ne mogu nigde da nadjem istu.
Sa pet brezona je, razmak od sredine do sredine brezona je 10cm ,naspramni brezoni 16.5cm ,a srce 11.5cm.
Ako neko ima tako nesto u svojoj gvozdjusini a da mu ne treba kupio bih ,ili bar da zna od cega je pa da znam od cega da trazim.
Daj sliku da vidimo
 
Nazad
Vrh